Programowanie kluczyka IS200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Pepe_GD »

XYZ :podziw: Dzięki za tą instrukcję, udało się za pierwszym razem, wielkie piwko dla Ciebie :piwko:

Każdemu polecam wykonywać programowanie za pomocą instrukcji serwisowej, bo opisuje dodatkowo tryby których nikt wyżej nie opisał:
1. Add mode
2. Rewrite Mode
3. Prohibition mode
4. Confirmation mode

U siebie wykonałem programowanie trybem Rewrite Mode, wszyscy wcześniej tylko pisali o trybie Add Mode. Uprzednio wyciągnełem baterie z pilota na około 5 min.

Tryb Rewrite mode

Programowanie centralnego z pilota:
1. Zamykamy wszystkie drzwi uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy (lock) po czym otwieramy drzwi kierowcy klamka
2. Wloz i wyciagnij kluczyk zaprogramowany (matka) NIE uruchamiajac zaplonu
3. Uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy zamykamy i otwieramy zamek 5 razy. (Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock,
Unlock, Lock, Unlock)
4. Zamknij i otworz drzwi kierowcy.
5. Uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy zamykamy i otwieramy zamek 5 razy. (Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock,
Unlock, Lock, Unlock) - tak drugi raz to samo :)
6. Nowy kluczyk wkładasz w stacyjke i przekrecasz do pozycji ON- OFF x2 następnie wyciągasz
7. Zamek powinien zareagować dwa razy samoczynnie (Lock, Unlock, Lock, Unlock)
8. Na nowym pilocie nacisnij JEDNOCZESNIE LOCK I UNLOCK na NIE dluzej niz 2 sekundy.
9. Na nowym pilocie nacisnij jeden raz LOCK na NIE dluzej niz 1 sekunda.
Teraz zamki powinny zareagowac samoczynnie raz (lock, unlock)
10) Zamknij i otworz drzwi kierowcy zeby zakonczyc
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: XYZ »

Miło mi. Polecam tylko doczytać co powoduje użycie każdego z tych trybów.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Pepe_GD »

Miałem tylko ten jeden kluczyk poza matką, więc wymazanie poprzednio zakodowanych kluczyków nie miało dla mnie kompletnego znaczenia. Niedługo dorobię drugi i mam nadzieję że się uda go dodać bez problemu za pomocą Add mode
Awatar użytkownika
jaqb
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:50
Model Lexusa: IS300 sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: jaqb »

n0rek pisze:Wlasnie skonczylem przerabiac ten temat w swoim lexie is200, podziele sie wiedza moze komus pomoze.
Sposob ktory wrzucil turkus dziala ale nie pierwszy (po polsku) tylko drugi (po angielsku), sa blizniaczo podobne tylko ktos sie rabnal w tlumaczeniu jednego slowa :)
Istotna sprawa to trzeba to robic odpowiednio szybko bo auto wychodzi z trybu programowania po kilku/kilkunastu sekundach bezczynnosci

Dla tych co slabo ogarniaja angielski daje tlumaczenie (moje):
Programowanie zaplonu/immo
1. Wloz w stacyjne kluczyk matke/zaprogramowany. Nie wlaczaj zaplonu
2. Nacisnij i pusc pedal gazu 5 razy
3. Nacisnij i pusc pedal hamulca 6 razy
4. Wyciagnij klucz ze stacyjki
5. Wloz nowy klucz w stacyjke.
6. Nacisnij i pusc pedal gazu 1 raz
7. Zaczekaj minutę. Swiatlo "security" powinno migac przez ta minute, gdy przestanie to twoj klucz jest prawidlowo zaprogramowany
8. Aby zakonczyc programowanie nacisnij pedal hamulca 1 raz

Note:
Zwracaj uwage na diode security, powinna zgasnac po punkcie 1 i nie zaswiecic sie ani razu az do punktu 6, pozniej zacznie migac przy punkcie 6 i zniknie znowu na zakonczenie 7.
Jezeli po punkcie 4 zacznie migac to musisz zaczac od nowa bo gdzies dales ciala :)

Programowanie centralnego z pilota:
1. Zamykamy wszystkie drzwi i zamykamy zamek z pilota (lock) po czym otwieramy drzwi kierowcy klamka
2. Wloz i wyciagnij kluczyk zaprogramowany (matka) NIE uruchamiajac zaplonu
3. Uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy zamykamy i otwieramy zamek 5 razy. (Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock,
Unlock, Lock, Unlock)
4. Zamknij i otworz drzwi kierowcy.
5. Uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy zamykamy i otwieramy zamek 5 razy. (Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock,
Unlock, Lock, Unlock) - tak drugi raz to samo :)
6. Nowy kluczyk wkladasz w stacyjke i przekrecasz do pozycji ON po czym wylaczasz i wyciagasz.
7. Zamek powinien zareagowac jeden raz samoczynnie.
Jezeli tak sie nie stalo to dales ciala i zaczynaj od nowa
8. Na nowym pilocie nacisnij JEDNOCZESNIE LOCK I UNLOCK na NIE dluzej niz 2 sekundy.
9. Na nowym pilocie nacisnij jeden raz LOCK na NIE dluzej niz 1 sekunda.

Teraz zamki powinny zareagowac samoczynnie, jezeli kliknely raz to wszystko jest ok a twoj kluczyk powinien byc zaprogramowany, jezeli zareagowaly dwa razy to zle nawciskales i tutaj istotna uwaga, jezeli zareagowaly dwa razy to nie musisz leciec od nowa calosci tylko od punku 8 wlacznie czyli samo klikanie klawiszy, mi sie udalo po 3 razie :)
10) Zamknij i otworz drzwi kierowcy zeby zakonczyc


U mnie w is200 zagadalo bez problemu, jezeli cos byloby niezrozumiale to pisz, lub jak jestes z okolic Przemysla to moge pomoc face to face :)

Dzieki wielkie dla uzytkownika Turkus za poradnik, bez niego bylbym w czarnej D
Siemanko, na wstępie wielkie dzięki dołączyłem do grona twoich dłużników :piwko:

procedura z immo działa :dance:
oczywiście że za 4 razem ale tylko przez to że za pierwszym razem nie przeczytałem ze zrozumieniem :doh: i pkt 1) przekręcałem oryginalny kluczyk na ON ! - błąd :stary: tak jak pisałeś :podziw:
no i ważne jest sprawne robienie czynności a na koniec cierpliwość z tą minutą :dirol:

programowanie centralnego też działa :dance3:
robiłem od ręki ze 3 razy, sprawne tempo, i wszystko zgodnie z opisem :biggrin2: koniec krótko tym LOCK - zamek klik raz - drzwi zamknij otwórz i OK ale u mnie jeszcze kontrolka dynamicznie mrygała i uspokoiła się dopiero jak nacisnąłem UNLOCK i wszystko na razie zagrało i jest cacy. :hobby:

Tak nawiasem mówiąc chciałem obalić mit że potrzebny jest kluczyk MASTER, mam oryginalny SLAVE i działa, jedyny chyba efekt uboczny to że nie działa mi otwieranie bagażnika w dorabianym z 3 przyciskami, może to na kompie trzeba?
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: matyj713 »

Witam. Może ktoś mi powie co robię źle - przy próbie zakodowania pilota, jak otworzę drzwi kierowcy i naciskam unlock to zamek i tak samoczynnie się odblokowuje z tego powodu, że drzwi są otwarte i nie wiem czy coś jest nie tak, czy może mimo to mam naciskać unlock za każdym razem, czy może mam zdążyć nacisnąc unlock zanim zamek zdąży się sam odblokować, czy jak to powinno wyglądać?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Programowanie kluczyka IS200

Post autor: muzz »

Centralnym zamykasz i otwierasz od razu. Nie czekasz na nic.
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: matyj713 »

Cały czas coś jest nie tak. Samochód nie chce wejść w tryb programowania. Jak oglądałem na YT jak jakiś koleś. To robił, to jemu przy otwartych drzwiach zamek nie odblokowywał się automatycznie po zablokowaniu, a u mnie cały czas to robi. Moze jest jakiś problem z kluczykiem? Moze samochód nie rozpoznaje jak na poczatku procedury wkladam i wyciagam kluczyk. Czy wtedy coś się powinno dziać? Jakis sygnal? Cokolwiek? Ja jak wloze kluczyk bez przekrecania to samochód nie reaguje w żaden sposób. Moze nie "widzi" tego kluczyka? Co jeszcze mogę zrobić? Jakieś pomysły?
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: matyj713 »

chyba wiem w czym problem ale nie wiem jak go rozwiązać. Mój IS chyba nie rozpoznaje wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Jak wyciągam kluczyk to z tego co się dowiedziałem, powinna migać dioda security. A u mnie nie miga. nigdy. Zapala się tylko jak przekręce kluczyk w pozycje on, ale po wyjęciu kluczyka ze stacyjki tak jakby auto myśli, że kluczyk dalej tam jest. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? Czy może pozostaje tylko wymiana stacyjki? nie mam pojęcia co robić :-/ Nie mogę ani zapogramować pilota ani nawet dodać kluczyka a został mi juz tylko jeden :-/

EDIT:
Problem rozwiązany. Gdyby ktoś miał podobny, to tu jest rozwiązanie mojego problemu:viewtopic.php?f=38&t=13777&p=123560#p123560
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Pepe_GD »

Pepe_GD pisze:Miałem tylko ten jeden kluczyk poza matką, więc wymazanie poprzednio zakodowanych kluczyków nie miało dla mnie kompletnego znaczenia. Niedługo dorobię drugi i mam nadzieję że się uda go dodać bez problemu za pomocą Add mode

I udało się zaprogramować używaną elektronikę od Rikiego, najpierw programowanie centrala za pomocą Add mode a następnie programowanie immo za pomocą schematu który opisał n0rek, tyle że programowanie immo nie chciało mi zadziałać z kluczyka matki a zadziałało z normalnego zaprogramowanego kluczyka ;)
Awatar użytkownika
krzysiekdd
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sie 2016, o 11:04
Model Lexusa: is 200
Skąd:: opoczno
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: krzysiekdd »

Mam dwa kluczyki z pilotem ale żaden pilot nie działa. baterie są nowe. W jaki sposób można je zaprogramować. Mój egzemplarz jest jest 99 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości