Programowanie kluczyka IS200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Programowanie kluczyka IS200

Post autor: muzz »

Masz w postach wyżej/na poprzedniej stronie
Może techstream?
Awatar użytkownika
krzysiekdd
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sie 2016, o 11:04
Model Lexusa: is 200
Skąd:: opoczno
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: krzysiekdd »

niestety nie mam gdyz od niedawna posiadam is-a, w powyższych metodach potrzeba tego który działa. jak żaden nie dziala to tylko przez kompa?


Kluczyki działąja nie trzeba programować wiinny byl ten czujnik co wykrywa czy jest kluczyk w stacyjce zaciety byl w pozycji ze kluczyk w stacyjce.
Radomix
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2013, o 18:52
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kobiele
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Radomix »

Dzieki, tan amerykanska intrucja działą, 2 kluczyki udalo sie przeprogramować:)
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: rafiq2144 »

Ta dioda powinna od razu zaczac sie swiecic po wlozeniu nowego klucza? Bo u mnie jest kilka sekund przerwy, a potem tak miga w nieskonczonosc... Niby robie wszystko wg instrukcji, ale jakos nie chce zadzialac. Moze ktos mi wyjasnic jak dziala to rewtire(w sensie jaka jest procedura), bo jakos dla mnie ta instrukcja jest nieczytelna. Jakby co to mam nowy klucz dociety, z pilotem ze starego, ktory sie rozpadl. Moze to kwestia tego ze mam scyzoryk, a nie zwykly klucz?
Edit: mam troche dluzszy grot i przez to widac nie lapie sygnalu, jesli scyzoryk jest rozlozony. Po 'zlamaniu' go o 90 stopni odpala normalnie. Sprobuje zmienic baterie, bo jest juz troche slaba i zobaczymy...
kallor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 07:43
Model Lexusa: -
Skąd:: Bielsko
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: kallor »

Hej,
posiadam 3 klucze - 1 czarny, 1 czarny z kodem, 1 szary
dzisiaj mój :LEXUS: nie otworzył się z pilota więc otworzyłem go z kluczyka, niestety zaczęły migać kierunkowskazy i nie da się odpalić auta. Wróciłem z trzema kluczami i żadnym nie udało się otworzyć auta za pomocą pilota. Rozpocząłem więc procedurę programowania dla jednego klucza;
Programowanie drzwi
1.zamknąć wszystkie drzwi, zamknąć centralny i otworzyć drzwi kierowcy
2.włożyć mastera do stacyjki, nie włączać, wyjąć,
3.zamknąć i otworzyć centralny (przyciskiem na drzwiach kierowcy) 5X
Po zakończeniu otwieranie z pilota zaczęło działać we wszystkich kluczach chociaż programowałem tylko jeden.

Aktualnie po otworzeniu auta z pilota zaczynają migać kierunkowskazy, rozrusznik kręci ale auto nie zapala. Próbowałem procedury;
Programowanie transpondera zapłonu
1.włożyć mastera i nie włączać
1.nacisnąć i zwolnić pedał gazu 5X (w ciągu 15 sekund)
2.nacisnąć i zwolnić pedał hamulca 6X (w ciągu 20sekund)
3.wyciągnąć mastera, jeżeli kontrolka security miga – procedura nie działa
4.włożyć nowy klucz i ON (10 sek)
Niestety w pkt 3 kontrolka security miga...

Czy macie jakies pomysły co można zrobić? Czy kluczyk master to ten z kodem czy ten szary?

Pozdrawiam,
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: tekro »

Potrzebuję dorobić klucz do is 200 z 2007 roku. Najlepiej gdzieś w Warszawie, razem z zaprogramowaniem. Jakieś pomysły?
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: piktogram »

Kluczyk to w zasadzie wszędzie mogliby Ci dorobić. Ewentualnym problemem jest zakodowanie go w taki sposób, abyś mógł odpalić auto. A to oznacza, że trzeba podłączyć auto do komputera i dokonać odpowiedniej modyfikacji. Jeżeli piszesz z Warszawy to podjedź na Światowida (bazarek) tam w pawilonie 55 masz gościa który to robi. Ewentualnie Wołoska 56 (też bazarek) pawilon 18.
Neutrino

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Neutrino »

kallor pisze: Czy macie jakies pomysły co można zrobić? Czy kluczyk master to ten z kodem czy ten szary?
Rowniez dreczy mnie to pytanie. Kupujac IS-a dostalem tylko jeden kluczyk - szary. Poniewaz czulem sie z tym troche niepewnie wiec dorobilem drugi kluczyk, sam bagnet, tak by moc chociaz auto otowrzyc w razie potrzeby. Za kluczyk z programowaniem immo i pilota chca tu w Irlandii chorych pieniedzy. Sprobowalbym dokupic kluczyk (sam wklad) uzywany od Toyoty/Lexusa i samemu zaprogramowac ale nie wiem, czy posiadajac jedynie szary kluczyk system mi na to pozwoli?
DjSurfer
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2018, o 13:10
Model Lexusa: is200
Skąd:: radom
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: DjSurfer »

Dobry
Mam problem z IS 200. Mam komplet 3 kluczy jeden szary (matryca) i dwa czarne (te z przyciskami do zdalnego otwierania), ale żadnym z nich nie mogę otworzyć zdalnie (ani też zamknąć) auta.
Próbowałem go zakodować (ten drugi sposób podany przez turkus viewtopic.php?f=41&t=1743&start=10#p63351 ), ale po tym programowaniu, gdy przekręcę na zapłon auto zaczyna piszczeć (pulsacyjne tak jak bym zostawił zapłon i otworzył drzwi). Otwieranie zdalne nadal nie działa tak jak nie widziałem, żeby świeciła się dioda Security.

Co mam zrobić żeby:
Pozbyć się pikania
„ożywić pilota” i móc z daleka otwierać drzwi?

Auto na obydwu kluczykach piszczy, ale odpala :jazda:
lexusikis
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 lip 2018, o 19:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wadowice
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: lexusikis »

DjSurfer pisze:Dobry
Mam problem z IS 200. Mam komplet 3 kluczy jeden szary (matryca) i dwa czarne (te z przyciskami do zdalnego otwierania), ale żadnym z nich nie mogę otworzyć zdalnie (ani też zamknąć) auta.
Próbowałem go zakodować (ten drugi sposób podany przez turkus viewtopic.php?f=41&t=1743&start=10#p63351 ), ale po tym programowaniu, gdy przekręcę na zapłon auto zaczyna piszczeć (pulsacyjne tak jak bym zostawił zapłon i otworzył drzwi). Otwieranie zdalne nadal nie działa tak jak nie widziałem, żeby świeciła się dioda Security.

Co mam zrobić żeby:
Pozbyć się pikania
„ożywić pilota” i móc z daleka otwierać drzwi?

Auto na obydwu kluczykach piszczy, ale odpala :jazda:
Spróbuj ten sposób:
viewtopic.php?f=41&t=1743&start=70#p114844

A dokladnie to punkt. od 6:
6. Nowy kluczyk wkładasz w stacyjke i przekrecasz do pozycji ON- OFF x2 następnie wyciągasz
7. Zamek powinien zareagować dwa razy samoczynnie (Lock, Unlock, Lock, Unlock)
8. Na nowym pilocie nacisnij JEDNOCZESNIE LOCK I UNLOCK na NIE dluzej niz 2 sekundy.
9. Na nowym pilocie nacisnij jeden raz LOCK na NIE dluzej niz 1 sekunda.
Teraz zamki powinny zareagowac samoczynnie raz (lock, unlock)
Mi ten sposób zadziałał. Nawet nie wiem czy kluczyk matke włożyłem. Wszystkie sposoby zawiodły, lecz po zakończeniu tego programowania klucz się w końcu odezwał (poprzednie sposoby przechodziły książkowo, ale pilot nadal nie działa).

Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości