Programowanie kluczyka IS200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: michalllw »

zarez pisze:w moim isie 200 żadna z podanych instrukcji nie działa , wymienione baterie w 2 kluczykach ,diody świecą lecz nie otw/nie zam drzwi , po podpięciu pod kompa(cdif,a ) wyświetliło mi błąd stały układu antykradzieżowego pojazdu , co dale robić ,zastanawiam się czy nie podjechać do serwisu może oni konkretnie powiedzą o co chodzi , czy ktoś z posiadaczy miał podobny przypadek ??
Najpierw programujesz pilota a później immo i działa...
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: zarez »

michalllw pisze:
zarez pisze:w moim isie 200 żadna z podanych instrukcji nie działa , wymienione baterie w 2 kluczykach ,diody świecą lecz nie otw/nie zam drzwi , po podpięciu pod kompa(cdif,a ) wyświetliło mi błąd stały układu antykradzieżowego pojazdu , co dale robić ,zastanawiam się czy nie podjechać do serwisu może oni konkretnie powiedzą o co chodzi , czy ktoś z posiadaczy miał podobny przypadek ??
Najpierw programujesz pilota a później immo i działa...
Wygląda na to że w serwisach albo pracują debile albo ja mam wyjątkowo popi... auto . 1 podpięcie kompa w serwisie - zero usterek również w seciurity 2 programowanie według instrukcji serwisowej na podpiętym kompie ,- i nic ,3 próba na tzw zworę 4 i 13 pin na 35 minut ,zero efektu ,więc już nie wiem co jest grane bo nikt nie potrafi tego naprawić (nawet w serwisie ) na moje szczęście nic za to nie musiałem płacić , zamykanie samochodu tylko kluczykiem ,tyle szczęścia że zamyka wszystkie . co dalej ? a tak dla jasności jak mam zaprogramować immo ?
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: michalllw »

Programowanie transpondera zapłonu
1.włożyć mastera i nie włączać
1.nacisnąć i zwolnić pedał gazu 5X (w ciągu 15 sekund)
2.nacisnąć i zwolnić pedał hamulca 6X (w ciągu 20sekund)
3.wyciągnąć mastera, jeżeli kontrolka security miga – procedura nie działa
4.włożyć nowy klucz i ON (10 sek)
5.nacisnąć i zwolnić pedał gazu 1X (10 sek)
6.poczekać ok. 80 sekund, kontrolka miga a powinna zgasnąć kontrolka security
7.wyciągnąć klucz i nacisnąć – zwolnić pedał hamulca
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: zarez »

Poddaje się ,nic nie działa ,żadnych reakcji zamykających się zamków ,wszystko zrobione co do sekundy i nic . wygląda na to że będzie trzeba wydać kilka stówek i podjechać do jakiegoś fachury od zamków itp...
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Dopytam jeszcze 1 rzecz: czy kupujac Lexa ze SmartKey dostajemy 1 czy 2 kluczyki?
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: zarez »

Po sprawdzeniu wszystkich możliwych patentów w zakresie kodowania kluczyka i oczywiście towarzyszącemu nie powodzeniu całej akcji ,wpadł mi taki pomysł czy to nie sterownik centralnego zamka jest winny , tylko czy jak sterownik jest uszkodzony to manualnie kluczyk zamyka wszystkie drzwi ? ,czy powinien zamykać tylko drzwi kierowcy ?
Czytać dużo czytać
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: zarez »

ArtIS pisze:Dopytam jeszcze 1 rzecz: czy kupujac Lexa ze SmartKey dostajemy 1 czy 2 kluczyki?
Mój szef jak kupił is250 miał 2 i jeden zwykły
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Ok dzieki piekne :)
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: zarez »

Kluczyki działają ,podjechałem do pewnego fachowca który uporał się z problemem w kilka minut (komputer do kodowania itp) , według programu w jego kopmie instrukcję zawarte na forum nie mają wiele wspólnego z tym co miało miejsce przy kodowaniu moich kluczy ,kosztowało mnie to 100zł i po kłopocie .Jeżeli ktoś ma problem podobny do mojego i nie daje rady z instrukcjami z forum polecam tego człowieka Warszawa ul.Żelazna 69a wjazd od ul.Chłodnej , więcej info google :D
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: michalllw »

zarez pisze:Kluczyki działają ,podjechałem do pewnego fachowca który uporał się z problemem w kilka minut (komputer do kodowania itp) , według programu w jego kopmie instrukcję zawarte na forum nie mają wiele wspólnego z tym co miało miejsce przy kodowaniu moich kluczy ,kosztowało mnie to 100zł i po kłopocie .Jeżeli ktoś ma problem podobny do mojego i nie daje rady z instrukcjami z forum polecam tego człowieka Warszawa ul.Żelazna 69a wjazd od ul.Chłodnej , więcej info google :D
Ślusarz mi dał podobną instrukcję jak ta co z forum i wszystko poszło bez problemu za 0 zł ale fajnie że rozwiązałeś problem :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości