Problem z Kuna w lexus nx

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z Kuna w lexus nx

Post autor: Fifkers »

Czytałem, że pomaga zebranie psiej sierści w jakąś pończochę i włożenie tego pod maskę. W poprzednim samochodzie miałem taki elektroniczny odstraszacz pod maską zamontowany jeszcze w Niemczech. Jakieś gryzonie pogryzły całe wygłuszenie maski i grodzi i pewnie to był powód instalacji. Osobiście też miałem problem (w innym samochodzie) tylko ze szczurem, który zagnieździł się pod deską rozdzielczą :szok: Właził jakoś przez przednie nadkole do podszybia i tam otworem łapiącym powietrze wchodził do środka i legowisko urządził sobie w wiatraku wentylatora wewnątrz deski rozdzielczej. Naznosił chleba ze śmietników, pogryzł jakieś papiery i oczywiście nasr&%. Ile roboty było z czyszczeniem tego... Powiem Wam, że od razu powiesiłem kilka kostek do WC, a drugiego dnia już były odchody pod plastikiem podszybia, więc szczurowi to nie przeszkadzało. Dopiero fizyczne zatkanie wejścia do podszybia podziałało.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z Kuna w lexus nx

Post autor: Bober87 »

Ja rozwiązałem problem tak kupiłem kostkę WC, oraz kupiłem w norauto preparat na kuny takie jakieś lepkie , poszła gdzieś indziej siedziała u sąsiada w BMW F10 serii 5 ojjj tam to zrobiła mu spustoszenie oraz innemu sąsiadowi w dostawczym Iveco, oni też kupili ten preparat i kostki WC rozwiesili i mają też spokój ale za to poszła znów w inne auta . Jednak zapach kibelka coś musi działac oraz ten lepki preparat .
coco2
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2019, o 14:03
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z Kuna w lexus nx

Post autor: coco2 »

U mnie pomógł klasyczny, domowy sposób! Kostka toaletowa, taka najtańsza z silnym zapachem. Zawieszasz gdzieś na przewód aby nie przeszkadzała w pracy silnika i gotowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości