Krzyżak kolumny Ls 400

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Fsport
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 4 lip 2017, o 16:53
Model Lexusa: Lexus gs 430
Skąd:: Wołczyn
Kontakt:

Krzyżak kolumny Ls 400

Post autor: Fsport »

Witajcie, zobaczyłem ostatnio luz pod krzyżakiem kolumny. Robił to ktoś gdzie można zamówić taką część? Jak sie do tego zabrać moze jakiś instruktaż macie ? No chyba ze w aso? Stuka mi na kierze tylko przy drodze hitlera.
ghost1077
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2017, o 23:34
Model Lexusa: Ra40, st182,e11
Skąd:: Sopot
Kontakt:

Re: Krzyżak kolumny Ls 400

Post autor: ghost1077 »

Sprawdź czy to nie stuka jednak kolumna kierownicy a nie krzyżaki, problem niestety popularny.
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Krzyżak kolumny Ls 400

Post autor: d_artanian »

Cześć, tylko w LS czy w GS mk3 też popularny? Mam wrażenie że mam to samo i też tylko na "kocich łbach". Jakie są rozwiązania?
ghost1077
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2017, o 23:34
Model Lexusa: Ra40, st182,e11
Skąd:: Sopot
Kontakt:

Re: Krzyżak kolumny Ls 400

Post autor: ghost1077 »

Nie wiem w których dokładnie modelach, ale w moim gs mk1 (250tys przebiegu) jest ten luz i u mojego brata w gs mk1 (180 tys przebiegu) mniejszy luz, ale też jest, czytałem, że ten problem występuje też w gs mk2 i w ls400. Stukanie słychać praktycznie tylko przy jeździe po bruku. Nie rozwiązałem tego problemu, bo wg schematów nie ma tam części, które się wymienia, kolumna jest integralną całością. Będę musiał wyjąć kolumnę i coś wyrzezbic.
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Krzyżak kolumny Ls 400

Post autor: d_artanian »

Dzieki za odpowiedź. Jest coś na rzeczy, bo w zawieszeniu luzów nie mam, amory są w porządku, magiel nie ma luzu. Dźwięk jest rezonujący i nie sposób go pomylić z czymkolwiek innym jak np.deska na dziurach. Zacząłem szukać w związku z pytaniem kolegi powyżej i na forum jest już obszerny temat tej przekładni. Nie dotyczy on jednak GS'a tylko jak tu, LS'a. Fajnie by było posłuchać kogoś kto miał z tym styczność i szukał rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości