światła dzienne z regulatorem SD-2

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: carinus »

jarszu pisze:mankament układu IS 200 - na DRL pali się kontrolka długich, gaśnie jak włączymy mijania

Dioda zaporowa powinna pomóc.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: lukas78 »

jarszu pisze:Postanowiłem jednak założyć ten moduł u siebie.
Zakładałem go do drugiego auta i działa doskonale.
Aktualnie jestem w kontakcie ze sprzedawcą, wysłałem mu schemat instalacji IS 200 i czekam na odpowiedź.
Chodzi o szczegóły.
W zasadzie jak patrzyłem powinno działać bez problemów.
Bardzo łatwe podłączenie, gdyż -
1 kupujemy dwie obudowy na alledrogo Link: http://allegro.pl/dodatkowy-bezpiecznik ... 33645.html
2 wcinamy się do świateł długich - wystarczy 1 szt,, gdyż swiatła są zmostkowane,
3 wpinamy się do swiateł mijania - aby wyłączał sie nam układ po ich zapaleniu
4 masa wiadomo
5 zasilanie - tu mam problem, bo trzeba ze środka auta pociągnąć plus po stacyjce,
mankament układu IS 200 - na DRL pali się kontrolka długich, gaśnie jak włączymy mijania
jarszu jak układ zadziała to prosimy o fotki z montażu - chodzi głównie o podłączenie zasilania po stacyjce, bo układ ten chcę mieć w swoim IS :)
ps. z którym sprzedawcą jesteś w kontakcie? - z koglem, czy z tym co sprzedaje te droższe układy?
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: jarszu »

Witam.
Układ kupiłem u Kogla, to już drugi.
Pierwszy montowałem w Smarcie i tak mi się spodobało, ze nie mogłem się oprzeć.
Pierwsza uwaga. Mam samochód z 2004 roku, instalacje samochodu jaki mam są od lipca 2001r.
Jak jest z autami w wcześniejszego okresu produkcji nie wiem.
Żadne kable nie są cięte, żadnych wcinek.
Know how:
kupujemy wiadomy układ, do tego 3 szt obudowy bezpieczników : http://allegro.pl/dodatkowy-bezpiecznik ... 33645.html,
taśma parciana do wiązek, 3 bezpieczniki mini : 5A, i 2x 10A
Podłączenie zasilania - przy lewej nodze mamy skrzynkę bezpieczników, podpinamy się dodatkowym bezpiecznikiem do 15A zasilanie zapalniczki, dalej prowadzimy wiązkę - szumna nazwa - 1 przewód okręcony taśmą w pobliże skrzynki bezpieczników ze światłami. Zajmuje to z pół godziny. Nad główna wiązką mamy dodatkowa przelotkę do komory silnika - nad lewa nogą.
Następnie ww. bypassami podłączamy się do świateł długich i mijania. Nic nie tniemy !! Wszystko zabezpieczone bezpiecznikami.
Wybór miejsca - na nadkolu sa gwintowane otwory. Przeleciałem gwintownikiem jeden z nich (aby była masa), przewierciłem obudowę i przykręciłem jak na fotce - podłączając od"środka" "masę.
Reszta - dwa przewody do skrzynki bezpieczników - wykorzystując Bypasy - układ jest zabezpieczony bezpiecznikami dość dobrze.
W załączeniu fotki.
Miejsce montażu
Miejsce montażu
Bezpieczniki
Bezpieczniki
Plusy - światła włączają się po ok 5 sekundach od uruchomienia silnika. Lekko świeci kontrolka świateł długich - w końcu to 30%.
Co mi się podoba - wreszcie wiem kiedy mam włączona klimę - teraz przy braku podświetlenia zegarów - dioda klimy i przełącznika nawiewów wyraźnie świecą.
Mam ksenony i automat zmierzchowy - zapominam o światłach.
Układ jest tani, pozostałe elementy też nie drenują kieszeni - za 100 zł wg mnie warto.
Wydaje mi się, ze samochód jest o wiele lepiej widoczny, gdyż światła długie mają cechę wymaganą dla DRL - świecą wyżej od mijania, nie oślepiając.
Polecam
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: carinus »

Wczoraj podłączyłem u mnie ten sterownik,jedynie inaczej podłaczyłem przewody.Zasilanie pobrałem z przekaźnika EFI,światła podłaczone bezposrednio do wyprowadzeń bezpieczników,masa z karoserii a brązowy ciągnołem do wtyczki postojowych bo nie miałem czasu szukac podłączenia w skrzynce.Musze jedynie zmienic w układzie elementy aby zmniejszyć częstotliwość impulsów bo mam jednak trochę za mocne światło.Przyglądałem się podobnym rozwiazaniom w audi i tam światła są wyraźniej słabsze.
Ogólnie fajna sprawa i zero obsługi.
sadziolex
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 22 mar 2011, o 02:06
Model Lexusa: is200
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: sadziolex »

A GDZIE ZAMÓWIC TA ZARÓWKE HB3 68 SMD?? :omg:
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: kolunio »

Kurcze a ja dzisiaj podlanczalem tem modul i nie dziala....Zamowilem u kogla z funkcja coming home bo zalezalo mi na regulacji jasnisci i nie swieci...Jestem w kontakcie ze sprzedajacym ale nie wiem co z tego wyjdzie....:/
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: lukas78 »

kolunio pisze:Kurcze a ja dzisiaj podlanczalem tem modul i nie dziala....Zamowilem u kogla z funkcja coming home bo zalezalo mi na regulacji jasnisci i nie swieci...Jestem w kontakcie ze sprzedajacym ale nie wiem co z tego wyjdzie....:/
Jeśli masz przedlifta to trzeba rzeźbić przy instalacji świateł, a jeśli polifta to coś źle musiałeś podłączyć.
ps. w grę wchodzi jeszcze uszkodzony układ.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Kurcze mam sportcrossa także powinno być ok, moduł podobno przed wysyłka sprawdzany, złego podłączenie też wykluczam bo podłączyłem tak jak pisał kogiel. Plus czerwony z pomarańczowym po stacyjce, niebieskie zmostkowane i wpięte przez baypass pod bezpiecznik, brązowy z indeksem przez baypass do,mijania i masa..różowy i brązowy nie używany,bo nie chce coming home. Sprawdzałem i nie pojawię się plus na niebieskim kablu co idzie do długich. ..Chyba trza odesłać....:(
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re:

Post autor: mario_s »

kolunio pisze:Kurcze mam sportcrossa także powinno być ok, moduł podobno przed wysyłka sprawdzany, złego podłączenie też wykluczam bo podłączyłem tak jak pisał kogiel. Plus czerwony z pomarańczowym po stacyjce, niebieskie zmostkowane i wpięte przez baypass pod bezpiecznik, brązowy z indeksem przez baypass do,mijania i masa..różowy i brązowy nie używany,bo nie chce coming home. Sprawdzałem i nie pojawię się plus na niebieskim kablu co idzie do długich. ..Chyba trza odesłać....:(
Jaką masz wersję przedlift czy polift?
Jak przedlift to może coś pomogę, bo u siebie założylem i jest ok.

Wysłane z LG
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Chyba polift, rocznik 2003, i wszystkie sportcrossy to podobno polifty ;) ale chętnie posłucham wszystkich podpowiedzi i przekaże kogielowi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości