światła dzienne z regulatorem SD-2

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re:

Post autor: mario_s »

kolunio pisze:Chyba polift, rocznik 2003, i wszystkie sportcrossy to podobno polifty ;) ale chętnie posłucham wszystkich podpowiedzi i przekaże kogielowi...
Jeśli możesz to podeślij mi opis wyprowadzeń SD2 oraz schemat instalacji jaki otrzymałeś od Kogla. Zerknę w wolnej chwili i dam znać. Zamawiając moduł zaznaczyłeś do jakiego modelu i rocznika auta będzie montowane. Pytam bo w IS przed liftem sterujemy światłami drogowymi "-" a z tego co opisujesz u ciebie będzie "+"
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: kolunio »

Witam
Tak pisalem do niego ze chce do lexusa is 300 ale o roczniku nic nie wspomnialem:P Tak jak pisalem zamowilem modul SD-2 z funkcja COMING HOME. W sumie zadnego schematu nie otrzymalem tylko krotka instrukcje jak nalezy to podlaczyc gdy nie uzywa sie coming home. Dodatkowo wsperalem sie zdjeciami z tego tematu...plus instrukcja ze strony kogla.
Tak jak pisalem podlaczylem przewod czerwony wraz z pomaranczowym pod przekaznik efi(jest tam plus po stacyjce), masa wiadomo, niebieskie(zmostkowane) poprzez baypas pod bezpiecznik swiatel dlugich i brazowy z indeksem poprzez baypas do swiatel mijania. Przewod rozowy i brazowy nie uzywany - sluzy pod coming home...
Kurcze to z tego co piszesz moze wyslal mi modul pod - a ja potzebuje pod +, czy jest mozliwosc samemu cos zmenic aby to zaskoczylo? Jestes pewien ze polifty maja sterowanie pod +? Bo to cenna informacja i przekaze to koglowi. Moze to ktos jeszcze potwierdzic?
Pozdr
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: mario_s »

kolunio pisze:Witam
Tak pisalem do niego ze chce do lexusa is 300 ale o roczniku nic nie wspomnialem:P Tak jak pisalem zamowilem modul SD-2 z funkcja COMING HOME. W sumie zadnego schematu nie otrzymalem tylko krotka instrukcje jak nalezy to podlaczyc gdy nie uzywa sie coming home. Dodatkowo wsperalem sie zdjeciami z tego tematu...plus instrukcja ze strony kogla.
Tak jak pisalem podlaczylem przewod czerwony wraz z pomaranczowym pod przekaznik efi(jest tam plus po stacyjce), masa wiadomo, niebieskie(zmostkowane) poprzez baypas pod bezpiecznik swiatel dlugich i brazowy z indeksem poprzez baypas do swiatel mijania. Przewod rozowy i brazowy nie uzywany - sluzy pod coming home...
Kurcze to z tego co piszesz moze wyslal mi modul pod - a ja potzebuje pod +, czy jest mozliwosc samemu cos zmenic aby to zaskoczylo? Jestes pewien ze polifty maja sterowanie pod +? Bo to cenna informacja i przekaze to koglowi. Moze to ktos jeszcze potwierdzic?
Pozdr
Myślę że samemu nic nie zmienisz, układ jest troszeczkę inny. Układ ma regulację jasności i nie założysz np.przekaźnika aby zanegować sygnał sterujący. Masz może schemat elektryczny swojego Is-a.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: kolunio »

mario podaj mi emaila bo wlasnie dostalem odpowiedz od kogla tylko nie wiem jak wkleic tutaj schemat, ktory mi wyslali nie wiem czy to po lifcie czy przed

Ok sprobuje wkleic :P

Tak mi napisal;

Witam
Trzeba podłaczyc tak jak w załaczniku
Czyli niebieskie do żarówek tam gdzie po zapaleniu swiateł pojawia sie masa,
natomiast tam gdzie pojawia sie +12V przewód brazowy

Obrazek

Jak to schemat do przed czy polifta?
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: mario_s »

Wygląda na to że moduł jest do modelu przed liftem. Sterowanie świateł jest przewodami niebieskimi czyli "-". Masz schemat do modelu po lifcie?
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

No właśnie nie mogę znaleźć...może ktoś pomoże....pisałem do kogla i stwierdził ze jeżeli sterowanie,jest plusem,to trza przelutowac kondensatory....chyba już się,w to nie będę bawił i mu to wyśle, niech zrobi tak jak powinno być, czyli na niebieskich przewodach ma być regulowane 12V.

Udalo mi sie wyszukac taki schemat z 2002 roku takze chyba po lifcie:

Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Panowie zapytam czy ma ktoś sprawdzony schemat światel do is po lifcie? Kogiel twierdzi ze gdy światła sa nie włączone to sa zawieszone w powietrzu czyli nie dochodzi ani masa ani plus...... Ech..... Z tego co widzę tutaj co montowali sd 2 jest to nieprawda.....masa jest zawsze a steruje się plusem w autach po lifcie...
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: WoznY »

Czyli jak to wyglada w koncu? Można to zamontować? Mam polifta 2004rok i chcial bym zamontowac to urzadzonko co daje 30% na długie jako dzienne i aby działał czujnik świateł włączajacy normalne po zmroku?
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: bamss »

a co to ma do rzeczy, czujnik zalacza swiatla dzienne sie wylaczaja , i ot juz dziala
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: carinus »

Zamontować można zawsze,bo zawsze można dołożyc dodatkowy przekaźnik aby odwrócić polaryzację napięcia.W moim polifcie mam to założone bez dodatkowych gratów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości