Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
mateo-salvadore
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2020, o 14:54
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: mateo-salvadore »

Panie i Panowie,

Pojawiła się możliwość aktualizacji naszych systemów pokładowych, dodającej obsługę Android Auto i Apple CarPlay.

Wczoraj z powodzeniem przeprowadziłem taką aktualizację w Lexusie ES 300h z 2019 z systemem Lexus Premium System (CY17 albo MM17 jak kto woli). System został zaktualizowany do CY17+ czyli MM19. Całość wykonana zgodnie z z instrukcją nie ma prawa się nie udać ;) Ale oczywiście realizacja na własne ryzyko.

Warunkiem do aktualizacji jest posiadanie mapy w wersji minimum 2018v1, ale przypominam, że aktualizacje map można darmowo pobrać ze strony: https://www.lexus-tech.eu - trzeba mieć tu darmowe konto (dostępna jest aktualnie wersja 2020v1). Potem przejść do zakładki "Właściciel" a następnie w kolumnie "Dostęp Płatny" (to podpucha - akurat mapy są dostępne bezpłatnie) wybrać "Aktualizacje map i oprogramowania". Ważne jest to, że mapy przed instalacją będą wymagały darmowej aktywacji na tej stronie, ale wszystko jest opisane w instrukcji aktualizacji.

Z tej samej strony można pobrać aktualizacje do systemu infotainment, do czego zachęcam, ale ten dostęp jest już płatny. Za 4 euro można wykupić dostęp na godzinę, lub... skorzystać z poniższego linku:
https://mega.nz/folder/B2JQCbIa#RY1ZmyiDcEvzdT0Unx3mbw - konto mega jest darmowe - nie wiem jak długo wszystkie 3 paczki + dokument z instrukcją tam będą dostępne. To samo wrzuciłem poniżej, ale póki są na mega.nz - można ściągać stamtąd.
https://chomikuj.pl/matisys/Firmware/Le ... 26-10-2020
Na chomika też w miarę możliwości wrzucam dostępne aktualizacje.

I pobrać wszystkie potrzebne materiały wraz z instrukcją po polsku.
Pomyślałem, że takie ułatwienie...to będzie mimo wszystko spore ułatwienie ;)
Instrukcję należy przejść dokładnie krok po kroku.
Warto zauważyć, że Apple CarPlay i AdnoridAuto wymagają podłączenia kablem aby działać. A i warto zaglądać na stronę https://www.lexus-tech.eu w poszukiwaniu kolejnych aktualizacji ;)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2021, o 01:16 przez mateo-salvadore, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
mplex
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2016, o 10:21
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: LB7
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: mplex »

Dotyczy to tylko nowszych roczników?
Mam NX z 2015 (13MM) i ciekawi mnie czy u mnie też to by się dało zaktualizować.
Awatar użytkownika
mateo-salvadore
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2020, o 14:54
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: mateo-salvadore »

Według biuletynu - dotyczy to samochodów o kodach modeli z poniższej listy (wszystkie rynki):
ES200 - ASZ10 ;
ES250 - AXZA10 ;
ES300h - AXZH10 ;
ES350 - GSZ10 ;
NX200 - ZGZ10, ZGZ15 ;
NX200t - AGZ10, AGZ15 ;
NX300 - AGZ10, AGZ15 ;
NX300h - AYZ10, AYZ15 ;
UX200 - MZAA10 ;
UX250h - MZAH10, MZAH15 ;

Dla systemu nawigacji Panasonic wyglądającego tak:
nav.png
nav.png (157.91 KiB) Przejrzano 20478 razy
Werbel
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2020, o 15:50
Model Lexusa: Ux
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Werbel »

Witam, A gdzie jest link na stronie lexus-tech do upgradu systemu multimedialnego do mm19 z mm17, bo widzę tu tylko aktualizacje do map?
Akebono
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2020, o 01:53
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Akebono »

mplex pisze:Dotyczy to tylko nowszych roczników?
Mam NX z 2015 (13MM) i ciekawi mnie czy u mnie też to by się dało zaktualizować.
nie dotyczy to modeli przedliftowych 2014-17
ja też mam rocznik 2015 (bez fabrycznej nawigacji bo jeżdżę na Google Maps) - zainstalowałem dodatkowy moduł dający bezprzewodowe Apple CarPlay (i przewodowe Android Auto).
Tu jest link do filmu opisującego instalację tego modułu w moim aucie https://youtu.be/GLGS_XDL11c
Awatar użytkownika
mateo-salvadore
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2020, o 14:54
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: mateo-salvadore »

Werbel pisze:Witam, A gdzie jest link na stronie lexus-tech do upgradu systemu multimedialnego do mm19 z mm17, bo widzę tu tylko aktualizacje do map?
Po zalogowaniu na stronę, w polskiej wersji, wchodzisz w 'Naprawa" i z prawej strony masz kolumnę "Dostęp płatny". Tam wybierasz "Techniczny Biuletyn Serwisowy".
Następnie wybierz model swojego auta - najlepiej wyłącznie model, bez szczegółów i bez podawania VINu, bo strona zbyt restrykcyjnie ograniczy wyniki. I klikasz "Wyszukiwanie"
Pojawi Ci się lista biuletynów, w tym aktualizacji oprogramowania dla danego modelu. Niestety bez wykupionego dostępy przycisk pod datą wydania biuletynu nie działa.
Po wykupieniu dostępu - będzie aktywny.
Yogibaboo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 14:12
Model Lexusa: NX
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Yogibaboo »

Cześć mateo-salvatore,

Dzięki za cynk. Przymierzam się do aktualizacji w Lexusie NX. Przeczytałem instrukcje i wygląda na to, że system spełnia wymogi. Jest natomiast w instrukcji taki zapis:

Po przeprowadzeniu aktualizacji zarejestruj zaktualizowany pojazd przez kanał gwarancji. Zapoznaj się z informacjami na ostatniej stronie tego TSB „Rejestracja aktualizacji przez kanał gwarancji”.

Tyle, że na ostatniej stronie nic nie ma na ten temat.

O co chodzi?

Pozdrawiam,

Yogi
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Lucek ŁDZ »

Tu informacja ogólna.
Czytałem fora i sporo osób pisało, że RC po lifcie ma to samo radio co IS po lifcie. Prócz panelu zewnętrznego i wielkości radia nić nie pasuje. Kostki zasilające są zupełnie inne... Sprawdzone i potwierdzone. :mda:
Czyli tak jak piszą UX, RC,NX oraz ES po lifcie!
Awatar użytkownika
mateo-salvadore
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2020, o 14:54
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: mateo-salvadore »

Yogibaboo pisze:Cześć mateo-salvatore,

Dzięki za cynk. Przymierzam się do aktualizacji w Lexusie NX. Przeczytałem instrukcje i wygląda na to, że system spełnia wymogi. Jest natomiast w instrukcji taki zapis:

Po przeprowadzeniu aktualizacji zarejestruj zaktualizowany pojazd przez kanał gwarancji. Zapoznaj się z informacjami na ostatniej stronie tego TSB „Rejestracja aktualizacji przez kanał gwarancji”.

Tyle, że na ostatniej stronie nic nie ma na ten temat.

O co chodzi?

Pozdrawiam,

Yogi
Tego też jeszcze nie rozkminiłem, ale będę za ok miesiąc na serwisie to dam znać czy coś ktoś z tym musiał zrobić. Ogólnie wszystko działa, więc technicznie nie jest to potrzebne.
Yogibaboo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 14:12
Model Lexusa: NX
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Yogibaboo »

Hej mateo-salvadore,

Próbuję właśnie przejść całą procedurę. Ściągnąłem z tego nowozelandzkiego serwera skompresowane pliki, ale podczas próby rozpakowania na pendrive trzeba wprowadzić hasło dla zaszyfrowanego pliku. Coś Ci wiadomo na ten temat?

Pozdro,

Yogi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości