[IS 300] Customowy wydech porady

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

[IS 300] Customowy wydech porady

Post autor: rafael »

Witam,
Trochę za późno na szukanie porad, by wydech już siedzi w aucie, ale mam dwa dylematy i proszę o Waszą opinię, bo na poprawki nigdy nie jest za późno :sarcastic:
Na wstępie powiem co zmodziłem, a więc od podwójnej flanszy za kolektorem wydechowym (tej mocowanej do skrzyni biegów) nierdzewka 2,5" na przelotowym tłumiku środkowym i końcowym z TurboWorks (kat wywalony).
I dwa problemy laika:
1. Seryjnie w końcowym odcinku wydechu (przed wieszakami) jest flansza ruchoma/"amortyzująca" - teraz mam wszystko pospawane na sztywno i pytanie czy tak może zostać ... drgania na tłumiku końcowym są minimalne (przy odcince troszkę zakołysze)

2. izolacja początkowego odcinka "nowego" układu ... w serii jest osłona chyba z jakiejś waty obleczona stalową osłoną góra/dół (a i tak pod nogami pasażera bywa gorąco) ... teraz owinąłem to bandażem ale grzeje znacznie mocniej niż w serii ... pytanie jak to i czym lepiej zaizolować i czy jest w ogóle taka potrzeba (pomijając komfort pasażera)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości