[LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: klexus »

BeeMiX pisze:Wsadzałem bluevision na próbę i nie widziałem wogóle różnicy w kolorze światła :) Ale co masz na myśli mówiąc jak się sprawdza? Kupiłem swój zestaw od kolegi, on za to zapłacił 200zł, dostał mandat bo ma Celikę i od razu było widać że wstawiany ksenon. Ja z tym u siebie jeżdzę (jak jestem w Polsce :)), mandaty się trochę nazbierały i kontrole ale nigdy nic nie mówili o ksenonach. A dla bezpieczeństwa mam zwykłe żarówki w schowku, na podmianę jak by się jeden z drugim czepił.

O spryskiwaniu nie myślałem, nie mam zamiaru już inwestować w auto oprócz zlikwidowania wszystkich mankamentów :)
spryskiwacz jest po to zeby był w miarę czysty klosz , światło xenona lubi być rozproszone przez brud, co za tym idzie oślepia innych kierowców
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: BeeMiX »

Tak wiem, ale w Polsce teraz jestem tylko dwa razy w roku i dosyć krótko :)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: janasek »

Panowie, generalnie zestawy ksenonowe made in China to wielki SHIT. Jkość ich jest tragiczna, raz podziałają miesiąc raz jeden rok, nie mówiąc o tym, że często świecą jak chcą. Generalnie najlepszą opcją (i niestety najdroższą) jeżeli ktoś chce dokładać ksenony to zakup używanych lamp i przetwornic wraz z wiązkami.
Co do samopoziomowania: nie wszystkie auta to miały (teraz już wszystkie nowe mają) wiec tutaj problemu nie ma. Co do sprsykiwaczy: mozna zaadoptować z innego modelu (samopoziomowanie w sumie też - często czujnik jest na wahaczu z tyłu) ale jest to operacja dla upartych majsterkowiczów - chyba żę zakładasz atrapy i po temacie. Spryskiwacze były wymagane też od któregoś roku (na początku nie było obowiązku na polskim rynku ale nie wiem od kiedy trzeba).

Podsumowując - kupujemy używane, oryginalne i kompletne lampy ksenonowe, montujemy i mamy temat załatwiony :) Jedyny ślad jaki pozostaje to regulator poziomowania świateł na kokpicie (jedynie po tym można się zorientować że ksenony były dokładane).

Pozdro
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, o 10:02 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: klexus »

samo poziomowanie masz z przodu i z tyłu, i pierwsze słysze ze były wypuszczane xenony orginalnie bez samo poziomowania i bez spryskiwaczy.
W 11 letnim lexusie to wszystko jest.
W xsenonie bardzo ważne jest samo poziomowanie i spryskiwacz
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: tomekb »

no własnie kllex nie kazde mialy samopoziomowanie przed 2000rokiem

Janasek masz racje dlatego teraz szukam takich lamp
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: laredo »

ja w swoim LSie też zamontowałem podobny zestaw Bixenonów. Też chciałem nieco doświetlić drogę. Po zakupie zestawu szybko go zamontowałem, jednak moja radość nie trwała długo. Jeśli chodzi o samo świecenie lamp nie miałem żadnego problemu linia odcięcia była idealna co było widać na ścianie, nikt mi nie migał ani niebiescy się nie czepiali. Problem pojawił się w tym że już na drugi dzień cewka w jednej z lamp przestała działać więc miałem jedno "długie" z bixenona. Dzwoniłem do kolesia i wymienili mi to. Po około 2 tyg spalił się żarnik :mda: więc nie myśląc kupiłem kolejny bo jak wiadomo żarniki gwarancji nie mają. Mimo iż żarnik tej samej firmy i tej samej temp 6000 K ( jeden nowy drugi, 3 tyg) widać było różnicę w świeceniu. Kupiłem kolejny żarnik aby dwa były nowe. :dirol: Radość trwała kolejne 3 tyg po czym żarnik..... przestał świecić. Wymieniłem na ten zapasowy co miałem w domu i .... spalił się kolejny :) :mad: Stwierdziłem że 120 zł za żarniki raz w miesiącu nie będę płacił więc poszedłem do sklepu kupiłem H4 90/100 W i ... mam święty spokój. Elektryki od niby ksenonów nie demontowałem bo mi się już nie chciało.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: forest »

no kiszka totalna to co piszesz, ale jakiej firmy miałeś żarniki? Ja kupiłem XenoTec'a 6000K D2R i narazie (odpukać) jest spoko
SC430 '2002
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: tomekb »

laredo jak jestes z zawiercia zadzwon do c-t-s u to ci pomoga z tymi zarnikami
90w zarówka szybko wypali ci odblask
jesli nie chcesz sie juz bawic w xenony polecam zarówki philips gt 150 duzo daja swiatla a nie wypalaja odblysku i ponownie zaprasza na spota bo LS nie wazne jak stary zawsze bedzie rewelacyjny
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: laredo »

tomekb ale.. co tu pomagać, jak szajs to pali się i tyle. Szkoda że nie ma zamienników do LSa tak aby soczewki kupić i wstawić, myślę że to by wiele pomogło.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [LS400] '93 i Bixenon H4 HID KIT

Post autor: tomekb »

wiem ze sa 2 radzoaje żarników tansze gorsze i drozsze lepsze jakosciowo ja mialem najpierw tansze a teraz jezdze na tych drozszych i duza róznica jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości