[is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: maxkow »

Nudzac sie w zimowe wieczory myslalem co by tu pogrzebac w IS i postanowiłem , ze przeloze sobie zegar główny z modelu Altezza RS znalalem taki na alledrogo , ale nie bylem pewien czy pasuje poniewaz byll od Japsa co prawda w Km/h ale tylko do 180km/h no i od AT ale postanowiłem zaryzykować , i zrobić przeszczep. Oto krotka fotorelacja.

1 oto dawca altezza RS wersja na automacie
Obrazek

2 wykręcamy oryginalne zegary
Obrazek

3 następnie rozkręcamy tylna obudowe i obracamy zegary , zeby wyciągnąć przednia szybke i wnetrze.Wazne , zeby wykręcić wszystkie śrubki takie jakby miedziane .
Obrazek

4 to samo robimy z dawca i biorca . Nastepnie chwytając przedni glowny zegar wyciagamy go , wychodzi z duzymi oporami , ale wyjdzie wazne , zeby z równa sila ciągnąc za zegar zeby nozki metalowe wew nie powyginaly sie.
Obrazek

5 to samo robimy z zegarem od lexa , i podmieniamy je.
Obrazek

6 po chwili mamy juz glowny zegrar od modelu altezza.
Obrazek

teraz kilka pomocnych informacji zegar glowny od altezzy pasuje nawet jak mamy manuala a wersja jest od AT , ale tylko pasuje zegar glowny caly licznik niestety nie poniewaz at ma 2 wtyczki manual 1 wtyczke. Po zamontowaniu zegarow wystepuje troche przeklamanie na liczniku tzn jak jedziesz 50km/h to tak naprawde jedziesz 60km/h jak masz na liczniku 100km/h to jedziesz tak naprawde 120km/h sprawdzilem wedlug nawigacji. Na poczatku jest troche dziwnie ale idzie sie przyzwyczaic .
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: legato97 »

Fajny mod, klasa wyglad :puchar:
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: lukas78 »

Spoko wygląd max - ekonomizer widzę, że też jest nieco inny tzn. odwrotnie zeskalowany.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: maxkow »

Lukas wiesz ze tego nawet nie zauwazylem :). Ciekawe czy dziala poprawnie skoro jest odwrotnie ze skalowany , swoja droga i tak na niego nie zwracałem uwagi , ale intryguje mnie czy dziala taka jak powinien.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: carinus »

Ja mam ekonomizer podobny jak w altezie,wyskalowany zerem na górze.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: lukas78 »

Czyli spoko - powinien działać. ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: forest »

a nie dało się odczepić samego tego cyferblatu z napisem altezza i tylko to podmienić?
bo tak naprawde w tej całej operacji chodziło o to żebyś zamiast napisu Lexus miał napis Altezza?

teraz jak bedziesz leciał 215kmh to bedzie ci pokazywał ok. 160 MPH :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: michalm320 »

Fajny bajer. Mnie to się takie zegary marzą

Obrazek

A jeszcze bardziej takie

Obrazek
Obrazek
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: maxkow »

Michal te zegary co podeslales jako 2 opcje sa naprawdę konkretne , tez juz je widzialem , ale ciezko kupic , i raczej nie beda dzialac. Dzisiaj siedzielem sobie przy kawce z kolega saimonem i to tak gadalismy o zegarach z altezzy , i pomyslelismy ze moze warto po wymianie zegarow odlaczyc klemy od aku , mysle ze raczej to nic nie da , ale moze licznik sie skalibruje :) raczej nikle szanse ale warto sprobowac.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] Przeklada licznika glownego z modelu Altezza

Post autor: carinus »

Powinny działać jesli podamy potrzebne sygnały na odpowiednie wejscia.Mam jeszcze do rozgryzienia ten licznik od nowego IS 250 i tam jest dopiero łamigłówka z sygnałami.Nasze lexy mają osobny moduł sterowania wzkaźnikami i to trochę przeszkadza.Altezza ma identyczne wzkażniki jak nasze lexy i tutaj nie powinno być problemów z dopasowaniem sygnałów,jedynie wyprowadzenia moga być przestawiane w kostkach jezeli są w innej konfiguracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości