[IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: rafael »

Witam, pozwolę sobie odgrzać ten temat w tym topicu, najlepiej zatytułowanym.
Reasumując, żeby osiągnąć efekt dokładnie jak na pierwszym filmiku, tj. nie rezygnująca z normalnego działania przeciwmgłowych (w razie potrzeby) i nie pakować dodatkowych żarówek/ledów pod klosz, trzeba zastosować żarówkę dwuwłóknową i np. podane w temacie diody, które zapobiegną "cofnięciu" się prądu do wszystkich stopów - po włączeniu przeciwmgielnych ?.
Czy dobrze zrozumiałem ten temat, doradźcie jakie elementy trzeba skompletować, może jakiś prosty schemat jak taką instalkę zrobić. Może warto zrobić na dodatkowych przewodach prosty przełącznik 1/0, którym rozłączyć można będzie dodatkowe funkcje przeciwmgielnych, w razie upierdliwych "Zenków" na przeglądzie.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: lukas78 »

rafael pisze:Czy dobrze zrozumiałem ten temat, doradźcie jakie elementy trzeba skompletować, może jakiś prosty schemat jak taką instalkę zrobić.
Tu masz cały wątek w przedmiotowym temacie i schemat w pierwszym poście mojego kolegi viewtopic.php?f=41&t=8071&start=0.
Mam tak u siebie w GS podłączone i wszystko działa bezproblemowo :ok:
Dodatkowe zalecenie w tym modzie (poruszane też na forum) - to z uwagi na budowę odbłyśnika w lampie przeciwmgielnej, zaleca się przysłonienie (dowolną metodą - ja pomalowałem do połowy żarówkę srebrzanką do kaloryferów) do około połowy wysokości żarówkę - gdyż w stosunku do bocznych lamp, przeciwmgielne świecą wyraźnie jaśniej, i przy wypalonych przez słońce/wypłowiałych czerwonych 15-17 letnich kloszach mogą razić w oczy jadących z tyłu uczestników ruchu.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości