światła dzienne do is200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

światła dzienne do is200

Post autor: grucha2666 »

Mam pytanie czy ktoś wie (próbował może zrobić) aby światła dzienne działały w funkcji AUTO. mam czujnik zmierzchu i niestety działa on tak, że włączą mi światła mijania po zmroku a wcześniej światła są całkowicie zgaszone.
Chodzi mi o to żeby zaprogramować w kompie że w trybie auto światła będą np. świecić na 50% swojej mocy a po zmierzchu normalnie (100%). da radę coś takiego zaprogramować?
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: światła dzienne do is200

Post autor: Marchol »

Ja zakleiłem czujnik czarną taśmą i świecą non stop :)
Obrazek
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: światła dzienne do is200

Post autor: grucha2666 »

hah! dobre ale widzisz mi chodzi aby nie swiecily 100% na maksa bo: po pierwze nie trzeba, jak jest widno a po 2 (i chyba o to tu caly czas chodzi) żeby deski rozdzielczej nie podswietlał. wypalą się diody od radia, climatronicu itp itd i bedzie lipa. no i oczywiscie zeby nie zapominac o tych swiatlach (wlaczac i wylaczac) oraz zeby byl jakis bajer, nie?:D
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: światła dzienne do is200

Post autor: LinkPL »

Kup sobie wiatrak na odpuście i będzie bajer jakich mało, pamiętam że wszystkie dupcie na to leciały jak miałem 6lat ...

PS. Pomysł z taśmą jest niezły ...

PS. Chcesz to mieć zrobione to jedź do elektryka ... Jest fotokomórka, sterowana pewnie jednym lub dwoma przewodami + 2 na zasilanie. I pewnie działa tak, że jak na sygnał dasz + to zamyka obwód. Sterowanie musi iść na stycznik gdzieś w bezpiecznikach. Możesz wziąć jakiegoś murzyna żeby Ci przełączał na auto i nasłuchiwać który to dokładnie ... więc na dobrą sprawę wystarczy połączyć 2 z 3 lub 2 z 4 przewodów ze sobą. Żeby nie świeciła się tablica ... hmmm tu może być problem, no bo do jazdy w nocy będziesz musiał przełączyć później światła na tryb normalny.

Do wyłączenia podświetlenia możesz rozgrzebać potencjometr i przepiąć go przez tryb stycznika auto. Logika, jak auto = włączone wtedy stycznik sterujący podświetleniem wyłączony ... Trzeba byłoby zobaczyć jak to jest zrobione i z pewnością się da, tylko po co takie kombinacje wymyślać jak i tak będziesz musiał to przełączać na tryb nocny ... A żarówka do podświetlania kosztuje 0,40 PLN + kawałek taśmy jak to kolega Marchol napisał kolejne 0,40 PLN ...

A może być jeszcze tak, że to sterowanie jest zrobione na PMie i wtedy możesz go albo ominąć i stworzyć swoją logikę działania, albo dać 2 tyś za podmianę pma i jego ponowne zaprogramowanie ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: światła dzienne do is200

Post autor: akira »

LinkPL pisze:Kup sobie wiatrak na odpuście i będzie bajer jakich mało, pamiętam że wszystkie dupcie na to leciały jak miałem 6lat ...


dobre, dobre :biggrin2: :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości