[is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: Damian87 »

Dziś rano dokładnie sprawdziłem z ECU:
6 st. - 1500rpm
12 st - 1700rpm
35cm. - 1400rpm
50 st. - 1350rpm
60st. - 1300rpm
65st. - 1200rpm
70st. - 1100rpm
75st. - 1000rpm
80st. - 900rpm

przy 82-83 stopniach obroty wchodzą na prawidłowe tj. Ok 650rpm
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: blue »

No to w sumie masz prawidłowo poza pierwszym etapem - powinno być koło 2000 i potem spadać a nie 1500 i potem 1700. Te 2000 to obroty graniczne na całkowicie zimnym silniku - jeśli kręcisz kierownicą i podbijasz w związku z tym obroty, to sumarycznie i tak nie przekroczą one 2000.
Ja po pierwszym czyszczeniu też miałem tak, że najpierw było jakieś 1700 a potem rosło do 2000 i potem już normalnie spadało. Przy drugim czyszczeniu uszczelniłem przepustnicę i zacisnąłem porządnie opaski na odmach. Od tej pory mam od razu 2000.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Chodzi mi tylko o to że przy tych 60st - 65st obroty powinny być juz bliżej w granicach 1000rpm...
I to że silnik przy 80 st ma jeszcze 900 rpm. a 2-3 stopnie więcej obroty ustawiają się na odpowiednim poziomie jak ręką odjął...
Awatar użytkownika
Jarekkk
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 lut 2015, o 11:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: Jarekkk »

Witam,
w moim ISie było tak że po odpaleniu zawsze obroty rosły do 1800 na zimnym silniku i opadały do tych 800obrotów wraz z rosnącą temperaturą. Od jakiegoś czasu po odpaleniu obroty ustawiają się na zimnym silniku w przedziale 650-900.

Czy wy po odpaleniu też macie niskie obroty?
Czy po kupnie auta dopiero po długim czasie obroty mi sie ustabilizowały?

Zawsze wydawało mi sie że to normalne jest 1800obrotów na silniku, bo szczerze mówiąc lepiej pracował na 1800->800 niż 650 bo aż gałką od biegów rusza i przy starcie czasami szarpie (myślałem że to wina sprzęgła). Ktoś mi kiedyś wspomniał że sa środki i sprayu do czyszczenia przepustnicy ale nie zdecydowałem się na to aż trafiłem na ten temat.

Czasami przy odpalaniu kręci długo i jakby strasznie cięzko mu odpalić, zwykle od sztycha pali, bez jakiegokolwiek problemu ale czasami zdarzy mu sie pokręcić i jak już załapie to wygląda to tak jakby sie rozpędzał silnik od 0 obrotów do 700. Nie brzmi to jakby samochód zdrowo odpalał, ale to zdarza się czasami.

Myślicie że czyszczenie przepustnicy będzie lekarstwem dla mojego ISa ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: ronnie441 »

Witam. Ja dzisiaj wyczysciłem przepustnice bez sciągania oczywiście bo nie mam zbytnio czasu na to i po wyczyszczeniu obroty na otymalnej temperaturze zostały na 1000 rpm i nizej nie chca zejsc co zrobic??
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: blue »

Czekać. Ustabilizują się z czasem, jeśli przed czyszczeniem nie było z nimi problemu.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: infidel »

konik_80 pisze:
LinkPL pisze:Nie, ale gdyby coś było z pompą to by nie chodził na ciepłym jak trzeba ... a chodzi, więc zupełnie to wykluczam. Wyjdzie wszystko za chwilę, bo jadę do pracy a później do Olkusza, więc będzie sprawdzian ;)
I tutaj błąd - właśnie niedawno miałem przypadek Mazdy 6 która najpierw miała telepawki na zimnym a na ciepłym było OK - z czasem się nasilało aż był problem z odpaleniem - padła pompa.
Witam. Dziś wyczyściłem przepustnice, została zdemontowana i wyczyszczona na błysk plus nowe uszczelki. Nie rozwiązało to problemu jednak. Po uruchomieniu obroty były wysokie ale puściłem sprzęgło i sinik dostał lekkie obciążenie to obroty natychmiast spadły i zaczęło telepać silnikiem . Po chwili zgasł i odpalił dopiero za drugim razem.Tak jest za każdym razem od jakiegoś czasu. Rozważam właśnie pompę paliwa tak jak kolega powyżej napisał. Co o tym myślicie? Jeżdzę na gazie i dość czesto na rezerwie i jest szansa że zatarłem pompe.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: blue »

Może tak być. Zatartą pompę powinno być wyraźnie słychać. Sprawdzałeś, czy nie wypadają Ci zapłony? Może wtryski są brudne/zpieczone skoro w większości jeździsz na LPG?
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: [is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: infidel »

Zapłony nie wypadają, raz pojawił się błąd ale świeczki miałem do wyrzucenia i błąd sie nie pojawił więcej. Wtryski benzynowe są nowe (uzywane by Riki ) wraz z uszczelkami z aso. Pompy nie sprawdzałem .
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[is200] Czyszczenie przepustnicy by Konik 80

Post autor: Damian87 »

Odpal awaryjnie na gazie( wiem że temp. na zewnątrz temu nie sprzyja więc polecam przynajmniej ogrzewany garaż;) ), coś Ci już to podpowie jak będzie ok...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości