Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: dzibi »

To ja się doczepię do tematu w dwóch sprawach:
1. Czy taki Yatour, albo Dension działa z radiem 13907? 9 głośników, navi i zewnątrzny wzmacniacz, wbudowana zmieniarka 6CD, z tyłu gniazdo 5+7. Jeśli tak, to jak to ustrojstwo się aktywuje, tzn klika się dwa razy w przycisk CD, czy coś takiego?
2. Czy poza Yatour i Dension jest coś sensownego, nawet droższego do nabycia, zważywszy na fakt, iż będę to wykorzystywał do odtwarzania muzyki przez BlueTooth i jako zestaw głośnomówiący?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: baniaq »

Faktycznie Yatour ma tak tragiczną jakość dźwięku?
Lepiej zainwestować w Yatoura, XCarLink, czy zamówić nową zmieniarkę Fujitsu-ten z Chin? (nowa zmieniarka powinna pociągnąć z rok, czyli z 20kkm na ori płytach?)

Ogólnie radio standard w IS200 jest słabe pod względem jakości dźwięku, ale zabawa w wymianę samej jednostki sterującej mija się z celem, bo z tym zestawem będzie grało jeszcze gorzej, a większej ilości $$$ nie chcę wydawać, mam inne plany :secretyb:
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: reha »

Przerabiałem niecały miesiąc temu akcję z Yatour. Podłączyłem i... kaseta grała lepiej, wkurzony wymontowałem radio, podłączyłem jeszcze raz i okazało się, że wtyczka od Yatour jest delikatna i jeden styk był wypychany i nie kontaktował. Poprawiłem złącze i wszystko gra super.
Jakość dźwięku zależy od jakości MP3, na 128kbps i mniej słychać, że jest źle, ale 192 i 320kbps jest super!!!
Teraz mam 12CD po 99 utworów + AUX jak chcę + możliwość dokupienia zestawu głośnomówiącego, za 250zł jest to najtańszy rozwiązanie.
(IS200, 2002, radio bez premium, 6 głośników).
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: baniaq »

No dobra, to raczej sprawa jasna. Yatour z aliexpress wychodzi mniej niż 200PLN, jak jakość jest ok, to nie ma sensu użerać się z tą zmieniarką na CDki.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: dzibi »

to ja się podczepię, ponownie... A jak to jest z Premium, tak jak opisałem wyżej?
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: GrzegorzPPP »

U mnie jest premium (6 głośników) z zewnętrznym wzmacniaczem. Z podłączeniem miałem problemy jak i wszyscy "fachowcy" u mnie na wiosce. Pojechałem do Wawy, tam elektryk mi ogarnął w 15min.

Aktywuje się po prostu przyciskając przycisk CD.

Jakość dźwięku wg mnie rewelacyjna. Wszystko zależy od systemu zamontowanego w aucie. Na zlocie robiliśmy odsłuchy i faktycznie większość ISów grała wg mnie słabo. Te z premium grają rewelacyjnie. Ostatnio nawet słuchałem Mark Levinsona w najnowszym GSie i powiem szczerze, że nie porwał mnie.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: dzibi »

GrzegorzPPP pisze:U mnie jest premium (6 głośników) z zewnętrznym wzmacniaczem. Z podłączeniem miałem problemy jak i wszyscy "fachowcy" u mnie na wiosce. Pojechałem do Wawy, tam elektryk mi ogarnął w 15min.

Aktywuje się po prostu przyciskając przycisk CD.

Jakość dźwięku wg mnie rewelacyjna. Wszystko zależy od systemu zamontowanego w aucie. Na zlocie robiliśmy odsłuchy i faktycznie większość ISów grała wg mnie słabo. Te z premium grają rewelacyjnie. Ostatnio nawet słuchałem Mark Levinsona w najnowszym GSie i powiem szczerze, że nie porwał mnie.
Ale oryginalną zmieniarkę CD masz wbudowaną w radio, czy jako zewnętrzne urządzenie i zmieniarka USB je zastąpiła? Mnie to ciekawi, bo nie bardzo umiem sobie wyobrazić włączanie tego urządzenia z poziomu radia, jeśli mam zmieniarkę 6CD w radiu...
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: baniaq »

A "Premium Sound System" da się przeszczepić na zasadzie P&P? Jednostka sterująca jest ta sama?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: GrzegorzPPP »

dzibi pisze:Ale oryginalną zmieniarkę CD masz wbudowaną w radio, czy jako zewnętrzne urządzenie i zmieniarka USB je zastąpiła? Mnie to ciekawi, bo nie bardzo umiem sobie wyobrazić włączanie tego urządzenia z poziomu radia, jeśli mam zmieniarkę 6CD w radiu...
Wbudowana w radio.
baniaq pisze:A "Premium Sound System" da się przeszczepić na zasadzie P&P? Jednostka sterująca jest ta sama?
Raczej inna, ale można kupić z anglika :)
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Instalacja USB Yatour - kto pomoże z Poznania?

Post autor: baniaq »

GrzegorzPPP pisze:
baniaq pisze:A "Premium Sound System" da się przeszczepić na zasadzie P&P? Jednostka sterująca jest ta sama?
Raczej inna, ale można kupić z anglika :)
No dobra, ale co trzeba kupić, tylko jednostkę, wzmaka i głośniki, czy trzeba pruć auto i kłaść nowe wiązki?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości