IS300 / SportCross - światła dzienne

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszasms
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2013, o 07:50
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: miszasms »

Roz pisze:na allegro jest koles ktory ma takie moduly, to dziala, mam przy kilku autkach od kilku lat
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=3161206
Dokładnie zgadzam się w 100% moduł świateł dziennych zamontowałem w czterech autach a moduły komfortu w dwóch i z żadnym nie ma najmniejszego problemu zarówno z podłączeniem jak i samym działaniem urządzeń :dance3: .
Awatar użytkownika
KRZYZANO
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 10:41
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: KRZYZANO »

Mam is 250 awd USA i u mnie wygląda to tak:
Po odpaleniu auta zapalają się światła drogowe, ale świecą słabiej i barwa światła jest baardzo ciepła. Najpierw myślałem, że to automatyczne pozycje :szok: ale pozycja zapala się po przekręceniu włącznika o jeden skok. Po przekręceniu na 2 skok zapalają się światłą soczewkowe tzw krótkie tudzież mijania. Po przekręceniu na 3 skok włącza się tryb auto- czyli świecą się drogowe o słabej ciepłej barwie, a gdy czujnik zmierzchu uzna że już noc ;) zapala soczewy.
Pierwsze dni nie robiłęm nic ze światłami bo byłem przyzwyczajony do automatycznych.
Kolejne dni włączałem na auto myśląc że tak powinienem.
Później włączałem codziennie soczewki, ale oczywiście zapominałem wyłączać i za każdym razem po otwarciu drzwi słyszałem ten wkurzający dźwięk.
...
:crazy:
Czytając ten pos zrozumiałem, że mam światła do jazdy dziennej :lol:
Ale moim ideałem było by pozostawienie świateł zawsze w pozycji auto tak by:
1. po odpaleniu zapalały się światła do jazdy dziennej.
2. po zmierzchu zapalały się soczewki.
3. po zgaszeniu i opuszczeniu samochodu nic mi nie piszczało a światła się automatycznie wyłączały.
Da się tak? :scratch:

Sam sobie odpowiem. DA SIĘ! Co prawda ten cholerny brzęczyk daje znać, że zostawiłem włączone światła (o ile zapaliły się podczas jazdy światłą mijania, bo jeżeli jest dzień i mijania się nie włączą to i brzęczyk się nie odzywa :scratch: ), ale po 30 sekundach gasną, więc spokojnie można tak jeździć.
Zrobiłem przed chwilą zdjęcia, ale w nocy to nie ma sensu. Jak pstryknę w dzień to załączę.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Damian91 »

Cześć, odgrzeję trochę kotleta ale mam pytanie.

Czy IS300 ma czujnik światła? Czy przełączy sobie sam z dziennych (zrobionych wyżej wspomnianym modułem) na mijania po zmroku/w tunelu ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: endrju1 »

Jak masz 2 "grzybki" na kokpicie (przed osłoną zegarów, na podszybiu) i przełącznik auto w manetce włącznika świateł, to tak.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: medyss »

właśnie robił ktoś moduł świateł dziennych sparowanych z czujnikiem zmierzchu? Bo wkurza mnie że mam taki czujnik i działa fajnie na trybie AUTO ale i tak muszę jeździć na krótkich bo normalnie wyłącza światła w dzień... Chciałbym mieć dzienne po przekręceniu na AUTO i dopiero po zmroku chciałbym mieć włączane krótkie. Ktoś tak robił już? :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: carinus »

Podłącz przekażnik sterujący światłami do jazdy dziennej do obwodu świateł mijania,wtedy po zadziałaniu funkcji AUTO wszystko będzie działać jak chcesz.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Damian91 »

Carinus - Ty masz tak u siebie?
Czy każdy IS300 z xenonem ma tę funkcję AUTO czy trzeba szukać manetki z wersji USA, która jak mniemam ma taką opcję z uwagi na fabryczny DRL ?
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: medyss »

http://allegro.pl/modul-swiatel-dzienny ... 72561.html

chciałbym zamontować taki moduł. Ktoś już taki montował? Bo te od kogla czy jakoś tam coś czytałem że nie bardzo się sprawdzają....
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Pawełn »

Damian91 pisze:Czy każdy IS300 z xenonem ma tę funkcję AUTO czy trzeba szukać manetki z wersji USA, która jak mniemam ma taką opcję z uwagi na fabryczny DRL ?
Nie wiem czy każdy ale na pewno nie tylko USA mają opcje auto, a warto poszukać bo super opcja zapominasz o światłach jak masz dodatkowo dzienne:)

A po opuszczeniu i zamknieciu samochodu światła świeca jeszcze przez chwilę czyli posiadają funkcję tzw. odprowadzenia do domu.
レクサス
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Damian91 »

Rozumiem, że Ty masz taką opcje? Fabrycznie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości