IS300 / SportCross - światła dzienne

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Pawełn »

Damian91 pisze:Rozumiem, że Ty masz taką opcje? Fabrycznie?
No tak u mnie jest fabrycznie, mam amerykę.
レクサス
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: carinus »

Damian91 pisze:Carinus - Ty masz tak u siebie?
Czy każdy IS300 z xenonem ma tę funkcję AUTO czy trzeba szukać manetki z wersji USA, która jak mniemam ma taką opcję z uwagi na fabryczny DRL ?
Sama manetka nie załatwia sprawy jeżeli instalacja nie jest do tego przystosowana.Ja miałem moduł,ale obecnie nie chodzi bo się zjarał.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: dzibi »

Damian91 pisze: Czy każdy IS300 z xenonem ma tę funkcję AUTO czy trzeba szukać manetki z wersji USA, która jak mniemam ma taką opcję z uwagi na fabryczny DRL ?
Funkcja AUTO jest niezależna od DRL, który montuje się tak czy inaczej. Ja w swoim IS300 w wersji EU, mam AUTO, ale DRL montowałem sam. Generalnie taki mechanizm polega na tym, że "komputer" DRL sprawdza napięcie akumulatora, jeśli jest wysokie (czyli trwa ładowanie aku na chyba minimum 13,5V), to owy komputerek załącza DRL. Ponadto jest podłączenie do świateł pozycyjnych, dzięki czemu DRL się wyłączą, jeśli włączą się światłą co najmniej pozycyjne. Podsumowując - funkcja AUTO działa poprawnie w takiej konfiguracji. Moduł jaki zakupiłem u siebie to http://allegro.pl/show_item.php?item=5248203806 (tytuł "Moduł świateł długich do jazdy dziennej DRL02 FVAT"). Instalację zrobiłem trochę po chłopksu, ale rozkminiłem podpięcie całość wewnątrz auta, nie grzebiąc nic pod maską.
Od strony pasażera pod tapicerką w nogach jest "tablica rozdzielcza", tam są wpięte światła długie, mijania, pozycyjne. Jedyne co, to trzeba pociągnąć z aku '-' i '+', albo znaleźć go gdzieś w tych kablach.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: owczar »

dzibi właśnie szukałem takiego modułu, a ten co podałeś ma niezłą cenę i regulację.

Z jaką intensywnością świecą światła drogowe na ustawionym module na 45%? Zastanawiam się czy jasność będzie wystarczająca...
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: medyss »

dzibi pisze:
Damian91 pisze: Czy każdy IS300 z xenonem ma tę funkcję AUTO czy trzeba szukać manetki z wersji USA, która jak mniemam ma taką opcję z uwagi na fabryczny DRL ?
Funkcja AUTO jest niezależna od DRL, który montuje się tak czy inaczej. Ja w swoim IS300 w wersji EU, mam AUTO, ale DRL montowałem sam. Generalnie taki mechanizm polega na tym, że "komputer" DRL sprawdza napięcie akumulatora, jeśli jest wysokie (czyli trwa ładowanie aku na chyba minimum 13,5V), to owy komputerek załącza DRL. Ponadto jest podłączenie do świateł pozycyjnych, dzięki czemu DRL się wyłączą, jeśli włączą się światłą co najmniej pozycyjne. Podsumowując - funkcja AUTO działa poprawnie w takiej konfiguracji. Moduł jaki zakupiłem u siebie to http://allegro.pl/show_item.php?item=5248203806 (tytuł "Moduł świateł długich do jazdy dziennej DRL02 FVAT"). Instalację zrobiłem trochę po chłopksu, ale rozkminiłem podpięcie całość wewnątrz auta, nie grzebiąc nic pod maską.
Od strony pasażera pod tapicerką w nogach jest "tablica rozdzielcza", tam są wpięte światła długie, mijania, pozycyjne. Jedyne co, to trzeba pociągnąć z aku '-' i '+', albo znaleźć go gdzieś w tych kablach.

masz może jakieś fotki albo mógłbyś dokładną instrukcję opisać gdzie się wpiąć żeby funkcja AUTO działała? Bo ja bym chciał nie przekręcać za każdym razem manetki tylko ustawić ją raz na AUTO i już tak jeździć, w dzień światła z DRL a w nocy mijania/drogowe. Rozumiem że to wszystko dało się połączyć i ma się światła automatyczne jak w nowszych autach? :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: owczar »

Jeśli masz funkcję Auto w swoim aucie to urządzenie podłączasz tak jak jest w instrukcji. Reszta będzie już działała.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: dzibi »

medyss pisze:masz może jakieś fotki albo mógłbyś dokładną instrukcję opisać gdzie się wpiąć żeby funkcja AUTO działała?

jeśli chcesz iść po najcieńszej linii oporu, to rozwal kable od długich i pozycyjnych w prawym reflektorze, wepnij się w nie wg instrukcji, podepnij się pod zapłon (ostatacznie z zapalniczki), oraz + i - bezpośrednio z aku (zgodnie z instrukcją).
medyss pisze:Bo ja bym chciał nie przekręcać za każdym razem manetki tylko ustawić ją raz na AUTO i już tak jeździć, w dzień światła z DRL a w nocy mijania/drogowe. Rozumiem że to wszystko dało się połączyć i ma się światła automatyczne jak w nowszych autach? :)
Jak pisałem, światła DRL są zupełnie niezależne od przełącznika świateł przy kierownicy. Jak wepniesz zgodnie z instrukcją, to włączą Ci się światła DRL bez względu na to, czy ustawisz AUTO, czy wyłączysz całkiem światła. Równie dobrze możesz zamiast długich podpiąć jakieś ledy. Kabelek którym wpinasz się w światła pozycyjne powoduje, że "kompterek" od DRL wie, kiedy pozycyjne się załączą i wtedy wyłącza DRL. No a pozycyjne załączą się same, jeśli masz ustawione AUTO i zrobi się ciemno. Czyli technicznie - znowu - DRL jest niezależne od funkcji AUTO, ale zgasną, jeśli włączą się pozycyjne, obojętnie czy ręcznie, czy przez AUTO. U mnie działa to tak, jak opisujesz, mam stale ustawione na AUTO, światła się przełączają prawidłowo jak się zrobi ciemniej, gasną DRL i zapalają się mijania. Manetki świateł nie używałem od montażu ani razu :)

owczar pisze:dzibi właśnie szukałem takiego modułu, a ten co podałeś ma niezłą cenę i regulację.

Z jaką intensywnością świecą światła drogowe na ustawionym module na 45%? Zastanawiam się czy jasność będzie wystarczająca...
Nie podłączyłem do końca ze sztuką, więc programowanie mi nie działa. Użyłem tylko wpięcia w prawy reflektor, zamiast w oba, ale to wystarczy, żeby oba świeciły jak trzeba, sam się zastanawiam czemu tak jest :)
Zatem mam całkiem domyślne ustawienia i działają one poprawnie. Nie mam przez to trybu odprowadzania itd., ale mi to akurat nie bardzo przeszkadza. Zgodnie ze sztuką, to użycie wszystkich kabli, wtedy powinno działać i programowanie i wszystkie inne funkcje. Światła długie są dość jasne, ale nie oślepiają nikogo, no chyba że ktoś będzie oglądał lampy z ich poziomu. Pokusiłbym się na minimalne przyciemnienie, tak z 5% mniej. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś mi mrugnął światłami z tego powodu. Jeśli masz super mocne żarówki, zamiast oryginalnych, to możliwe, że będzie oślepiał. Zastanawiam się, by zmienić je na jakieś lekko niebieskie, co by do Xenonów pasowały :)
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Damian91 »

DRL jest niezależne od funkcji AUTO, ale zgasną, jeśli włączą się pozycyjne, obojętnie czy ręcznie, czy przez AUTO
No dobra- a co się dzieje gdy nie masz modułu DRL ale masz funkcję AUTO? Światła w ciągu dnia się nie świecą i załączają dopiero po zmroku?
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: GOLDI »

Damian91 pisze:
DRL jest niezależne od funkcji AUTO, ale zgasną, jeśli włączą się pozycyjne, obojętnie czy ręcznie, czy przez AUTO
No dobra- a co się dzieje gdy nie masz modułu DRL ale masz funkcję AUTO? Światła w ciągu dnia się nie świecą i załączają dopiero po zmroku?
dokładnie tak jet ;)
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Damian91 »

Tak samo miałem w Jettcie z 2k9 - nie rozumiem takiego rozwiązania w aucie na rynek, w którym przepisy wymagają jazdy na światłach w ciągu dnia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości