IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: medyss »

nic nie wali w oczy ;) są takiej samej mocy jak te normalne lampy z tym że normalne lampy są większe i może się wydawać że światło jest bardziej rozproszone niż w tych małych stąd te pizganie w aparat ale na żywo jest super bardzo mi się podoba :dance3: co prawda z początku trudno było ogarnąć całą pajęczyne ale jak już się poskręcało izolacją na jedną wiązkę i przypięło do ori wiązki to nawet nie widać śladów ingerencji :)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: adamsky73 »

GOLDI pisze:gazrurke trzymaj lepiej na idiotów z Hidami w Chinskich seoczekach badz lampach bez regulacji i systemu oczyszczenia reflektorów
To trzeba by się ciągle zatrzymywać po drodze, bo Polska słynie z "dobrze świecących" świateł
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: GOLDI »

adamsky73 pisze:
GOLDI pisze:gazrurke trzymaj lepiej na idiotów z Hidami w Chinskich seoczekach badz lampach bez regulacji i systemu oczyszczenia reflektorów
To trzeba by się ciągle zatrzymywać po drodze, bo Polska słynie z "dobrze świecących" świateł
Obrazek
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: Rybstonik »

Odgrzeje temat, czy ta oprawka podejdzie?
http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zlacze-G ... rettyPhoto

Oprawka podejdzie po malej przerobce nozykiem :)Obrazek
No i w końcu mały Jdm ;)Obrazek
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: matii_88 »

Ja jeszcze nie skończyłem zabawy ze światłami ale jestem już blisko. :)
Dla porównania z lewej przeciwmgielne z prawej zwykła pozycja/stop w klapie. Wydaje mi się, że nie świecą za mocno.
Załączniki
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (20.49 KiB) Przejrzano 4888 razy
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: lukas78 »

Ja w swoim GS, w celu zmniejszenia intensywności światła stop/pozycja/mgła w klapie (tzn. wyrównanie ich jasności świecenia z lampami tylnymi), potraktowałem żarówkę do połowy jej długości (od strony wcisku) srebrzanką do grzejników. Około roku już śmigam na takich żarówkach i intensywność jest bez zmian, tzn. nic nie rażą - nie drażniąc jadących za mną kierowców ...
ps. jeśli u kogoś zestaw w klapie świeci za mocno proponuję zrobić na próbę tak, jak wyżej opisałem. Plus jest taki, że można sobie w ten prosty sposób (malując dowolną powierzchnie żarówki) dobrać niemal idealnie intensywność świecenia.
Miałem wcześniej IS i wiem, że na standardowych żarówkach mod w klapie świeci nieco jaśniej. Z tym, że w IS w celu zmniejszenia/wyrównania intensywności światła zakupiłem żarówki w kolorze czerwonym. Z doświadczenia wiem, że czerwona farbka na żarówkach (w zależności od źródła zakupu) w szybkim tempie lubi się wypalić - przed pomalowaniem srebrzanką kupiłem czerwone żarówki do GS - i czerwona farbka wypaliła się po pierwszym dniu użytkowania :down:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: andrew »

lukas78 dokładnie tak samo zrobiłem :biggrin2: Tyko prysnąłem czarnym lakierem wysokotemperaturowym i jest ok. Drugi plus taki, że ciemny kolor żarówki przy zgaszonych światłach odbija się w odbłyśniku i lekko wizualnie przyciemnia klosze.

Tak to świeciło przed poprawieniem. Gdyby nie Oliwier to nawet bym o tym nie wiedział :laugh1:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lisek
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 21:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: Lisek »

A ja przykleiłem malutkie kawałki foli aluminiowej i też jest ok.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: dzida »

Odgrzewam.
Myślałem nad zaprojektowaniem układu, który zamiast stopu powodowałby pulsowanie przeciwmgielnych w przypadku gwałtownego hamowania ale nie ma skąd wziąć sygnału sterującego w przypadku takiego zdarzenia - jakieś zabezpieczenie przed wjazdem w tyłek tym bardziej, że już miałem kiedyś taką sytuację :biggrin2:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: blue »

Może sygnał z aktywacji pompy ABS + sygnał z wciśniętego hamulca?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości