[LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: forest »

jedziesz tam gdzie są myjki bezdotykowe - dogadujesz się z obsługą i po problemie
albo jedziesz o 22:00 go myć tak żeby nikt ci nie przeszkadzał ;)
SC430 '2002
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: owczar »

Przeważnie jeżdżę koło 21-22, ale rzeczywiście chyba trzeba się po prostu dogadać.
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: j0hnDEER »

wieczorem cisza i spokój ;)

Pianownica ręczna ,2 wiadra i pędzel do felg i do dzieła ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: Yarecki »

Sebek pisze:
Yarecki pisze:gdyż samo stwierdzenie "mylisz się" słabo do mnie przemawia.
Nie musi przemawiać. Mam gdzieś jakie masz zdanie na temat korekt lakieru, trwałości usług i sesnu tego robienia. Po co po sraniu wycierasz dupe, skoro przy następnym razie i tak ją ubrudzisz? :scratch:

Nic nie ma sensu, samo mycie auta też. :doh:
Samochód porysować można nawet niewłaściwą mikrofibrą docierając wosk. To z kolei ja chętnie posłucham jak ty dbasz o auto, że po 1dnym/2óch myciach nie widać, że cokolwiek było robione z lakierem.

Jeżeli dobrze rozumiem, to co robie nie ma sensu bo lakier po lewej, po 2óch myciach będzie wyglądał znowu jak lakier po prawej i ty sie przekonałeś o tym na własnej skórze?

Obrazek
owczar pisze:Czy powłoka kwarcowa uchroni przed swirlami po myjni?
od szczotek na automacie , nie :)

do wycierania polecam za 30zl : http://showcarshine.pl/osuszanie/174-sh ... pper-.html

i sciągać wode z auta a nie robić to kolistymi ruchami jak szmatką. Więcej zarysowań zrobi wiatr ganiając drobinki piachu po aucie które stoi niegarażowane.
Wysoki poziom argumentacji :biggrin2: Wśród klientów też rozumie używasz tych samych metod perswazji - "nie bo nie , tak bo tak" :biggrin2:
Przykład który pokazałeś to mega nadużycie bo nie wiem co trzeba robić by mieć taki styrany lakier jak na tej focie.
Poza tym ja nadal o czym innym, nie o efekcie zaraz po pracy a o jego utrzymaniu. :laugh1:
forest pisze:wiadro - dobra gąbka - drogi szampon ... i jedziesz
O tym pisałem wcześniej, pytanie kto ma na to czas by celebrować każde mycie auta. - auto specjalnej troski :ok:
forest pisze:jedziesz tam gdzie są myjki bezdotykowe - dogadujesz się z obsługą i po problemie
albo jedziesz o 22:00 go myć tak żeby nikt ci nie przeszkadzał ;)
Rewelka, rozumie zimą też :biggrin2:
j0hnDEER pisze:wieczorem cisza i spokój ;)

Pianownica ręczna ,2 wiadra i pędzel do felg i do dzieła ;)
Macie chłopaki zacięcie widzę :puchar: .
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: forest »

jak się jeżdziło w kilka fur o 23:00 i myło ręcznie to nikt nie podszedł i zwrócił uwagi :D ładnie czekali aż skończymy podziwiając przy tym auta :D hehehe
jedni traktują auto jako pasje, a drudzy jako "ładny karton" do wożenia tyłka ;) kto co woli
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: Sebek »

Yarecki pisze: Przykład który pokazałeś to mega nadużycie bo nie wiem co trzeba robić by mieć taki styrany lakier jak na tej focie.
Naprwdę mam już dosyć nawracania Cie...ten przykład to "normalny" lakier w odpalonych halogenach, który w zwykłym świetle dziennym wyglądał "w miarę ok".

Nikt tu niczego nie celebruje, jak masz ceramikę na aucie, to na myjni używasz tylko ostatniego programu spłukiwania i to bez wycierania. Także gdzie tu spuszczanie się i spędzanie godzin na myjni? Jak sam sobie robiłeś korekte , a po tym jakich środków użyłeś wnioskuje, że perfekcyjne to nie było to nic dziwnego, że po 2 gim myciu znowu miales rysy. Odpowiedz mi na pytanie- co miales na aucie? Twardy wosk, kwarc czy ceramike, ze porysowales od razu na myjni. Konkretnie- co miales??
owczar pisze:Bez niej nie za bardzo widzę możliwość domycia auta. Jednak ta szczotka też zostawia ślady.
Bo masz niezabezpieczony lakier, dlatego musisz jej używać.

po 12 miesiącach:
https://www.youtube.com/watch?v=XJxEKWjsnOg
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: owczar »

Sebek pisze:
Bo masz niezabezpieczony lakier, dlatego musisz jej używać.
To na pewno ma znaczenie. Ale zabezpieczenie jakąś trwałą powłoką bez korekty nie wchodzi w grę. Czy są jakieś woski, którymi mogę zabezpieczyć lakier na powiedzmy 3-4 mycia?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: baniaq »

W Poznaniu na os. Armii Krajowej jest myjnia, gdzie za 7 ziko dostajesz wiadro gorącej wody z szamponem, gąbkę, szlauf ogrodowy z bieżącą wodą i masz 30 min na mycie.
Ja zawsze jadę ze swoim sprzętem, siedzę tam 1-2h i też jest git, bo oni to rozumieją.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości