[IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: dommell »

co człowiek to inna będzie opinia :) Ja np. nie wyobrażam sobie IS MKI bez metalowej kulki! ;) Mam oryginalna skórzaną gałkę...leży gdzieś. Chromowana zajęła jej miejsce :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: forest »

dokladnie... short shift to skrócenie skoku lewarka :D a teraz musisz dalej sięgać po dźwignie

btw. jak ktoś znajdzie shortshiftera do IS200 to podłączam się do zamówienia, przerabiałem temat pół roku temu - jeżeli już znajdziemy ODPOWIEDNI short, to będzie MEGA drogi :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: baniaq »

Odpowiedni, czyli taki, z którym da się wbić wsteczny? Nie będzie łatwo. :wink:
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
chudyone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2011, o 11:27
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: Straszyn
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: chudyone »

ostatnio znalazłem za 60$ ale musiałbym poszukać tego sklepu
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: Joyrider »

Są jakieś problemy z wbijaniem wstecznego po instalacji short-shiftera? Może ktoś ma/miał taki: http://www.japspeed.co.uk/lexus-is200-s ... ifter.html i potwierdzi, że jest ok?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: baniaq »

Masz "out of stock", chyba nie zamówisz :)
Na my.is jest dużo tematów o Short shifterach. Ogólnie SS-y do IS-a to ciężki temat. Są dwa sprawdzone, ze wstecznym do przeżycia, przy czym też nie zawsze są P&P, a poza tym już ich nie produkują.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
michas1991
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2014, o 10:16
Model Lexusa: is200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: michas1991 »

DSC01138.JPG
tak wyglądał przed skracaniem
(382.78 KiB) Pobrany 255 razy
Ja zrobiłem to trochę inaczej, może nie profeska bo to jednak nie wymiana całego drążka, ale po zamontowaniu jest bardzo fajny efekt, sam skok nigdy mi nie przeszkadzał a raczej wysokość na jakiej się kończył drążek. parę fotek jak przebiegały prace montażowe, samo skracanie (cięcie i spawanie) odbywało się wieczorem i słabo było widać na zdjęciach efekty więc nie wrzucam ;)
Załączniki
DSC01140.JPG
(362.38 KiB) Pobrany 255 razy
DSC01139.JPG
(376.62 KiB) Pobrany 255 razy
michas1991
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2014, o 10:16
Model Lexusa: is200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: michas1991 »

jak widać mam jeszcze jeden drążek więc jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę zrobić jeszcze jeden ;)
Załączniki
DSC01156.JPG
a tak wygląda efekt końcowy :)
(375.76 KiB) Pobrany 255 razy
DSC01142.JPG
(423.91 KiB) Pobrany 255 razy
DSC01143.JPG
(440.69 KiB) Pobrany 255 razy
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: LinkPL »

Że tam część zamawia jakieś frukty no to niech będzie ... ktoś tam coś lubi itd ... Kiedyś jak to forum się rozkręcało to był taki wątek o robieniu dwóch wygarów. Pisałem w nim, że niedługo jeżdżące IS-y i ich wizerunek nie będzie różnił się niczym od ujeżdżanych na wsi E36 ... jak widzę dużo się nie pomyliłem i co niektórzy idą w bardzo dobrym kierunku. Takimi zabiegami jak ten w tym wątku robicie ogromną krzywdę innym użytkownikom tego forum ...

Wstawiacie tutaj takie rzeczy, więc chyba oczekujecie komentarza ... więc oto mój ... ;)

No cóż ... wpływu na to za bardzo nie mam co kto robi ze swoim samochodem, ale posłużę się bardzo wymownym cytatem Wojciecha Cejrowskiego ... "Z głupkami nie ma sensu dyskutować, przed głupkami trzeba się bronić ... "

Można to wyciągnąć i jechać z tym do byle tokarza ... dobry majster przerobi to na wysokim poziomie ... A gdyby to zobaczył jakiś rozsądny gość, to by Cię skrócił o głowę ... szlifierką ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
michas1991
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2014, o 10:16
Model Lexusa: is200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: michas1991 »

Widzę że kolega ogranicza się tylko do serii, albo do zestawu oddam komuś zapłacę i bez grama satysfakcji będę coś miał, ja jednak wolę zrobić coś sam, mega oszczędność i satysfakcja z własnego dzieła, może nie wyszło to pięknie, ale jest solidnie, mogłem wytoczyć od nowa całą część, zapłacić sporo kasy i mieć ten sam efekt, super... zresztą nie będę tego komentował, szkoda tylko że Lexa porównano do obrytego E36 :down:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości