[IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: LinkPL »

michas1991 pisze:Widzę że kolega ogranicza się tylko do serii, albo do zestawu oddam komuś zapłacę i bez grama satysfakcji będę coś miał, ja jednak wolę zrobić coś sam, mega oszczędność i satysfakcja z własnego dzieła, może nie wyszło to pięknie, ale jest solidnie, mogłem wytoczyć od nowa całą część, zapłacić sporo kasy i mieć ten sam efekt, super... zresztą nie będę tego komentował, szkoda tylko że Lexa porównano do obrytego E36 :down:
Rzeczy które robiłem sam nie miały nic wspólnego ze spawaniem wybieraka skrzyni biegów ...
Dzięki takim właśnie mózgowcom jak Ty IS200 powoli staje się właśnie takim obrytym e36.

Łby jak wasze od tych przeróbek, gdzie jeden spawa i maluje srebrzanką od grzejników a drugi rżnie flexem lewarek w aucie to się nadają na kołek nabić i w polu bryły tłuc ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: Dawid0ss »

LinkPL pisze:gdzie jeden spawa i maluje srebrzanką od grzejników a drugi rżnie flexem lewarek w aucie to się nadają na kołek nabić i w polu bryły tłuc ...
Ale urwał ! :-D
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: carinus »

Taką przeróbkę można ocenić tylko po efekcie końcowym.Spawów sie nie szlifuje,utnij to jeszcze raz ,zrób porządną fazę na krawędziach i niech to pospawa spawacz.Spoina ma być widoczna ,bo teraz nie wiem czy to jest tylko posmarkane powierzchownie i przelecone flexem,a za chwilę odleci.
michas1991
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2014, o 10:16
Model Lexusa: is200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200] Skracanie drążka zmiany biegów

Post autor: michas1991 »

spaw szlifowałem ze względu na gumę którą się później zakłada, nie chciałem żeby się zawiesiła, tak jak pisałem pięknie nie wyszło, ale z racji że mam jeszcze jeden drążek to mogłem sobie pozwolić na taki test, fakt że teraz zrobię to trochę inaczej, będzie mniej spawów, a jeśli chodzi o kolor to mało istotne, teraz mogę pomalować na czarno tak jak w oryginale, a tak swoją drogą to po przecięciu obudowy okazało się że w środku wszystko trzyma się na gumie, w celu wyciszenia drgań skrzyni biegów, tak jak napisałem na początku, drążek miał być tylko krótszy, a pomysł się pojawił po przejażdżce alfą 159 brata, tam gałka ledwo co wystaje z tunelu i jazda jest przyjemniejsza, nie muszę odrywać ręki od podłokietnika, więc jak widać to nie miał być wiejski szpan, tylko udogodnienie, a i przy okazji sprawdzenie swoich umiejętności, fakt nad spawaniem pod kątem wizualnym muszę popracować, ale zapewniam że wszystko fajnie działa, wsteczny wchodzi bez problemu a i przy 5 i 6 biegu nie zaczepiam o dźwignie ręcznego. Wracając do wiejskich rozwiązań to bardziej bym się czepiał do chińskich lamp przednich z soczewkami, niż takiego małego detalu który widzę tylko ja.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości