[IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
Kamil87
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2010, o 23:05
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

[IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej

Post autor: Kamil87 »

Od jakiegoś czasu czekałem na porządny zestaw świateł do jazdy dziennej.
W końcu doczekałem się i po przeczytaniu opinni w Internecie postanowiłem zakupić zestaw firmy Philips LED DayLight 4. Cena takiego zestawu to 250zł.
Zestaw jest bardzo porządnie wykonany, jeśli chodzi o montaż nie sprawia większych problemów.
Poniżej przedstawia moją instrukcję montażową w Lexsusie IS 200 :)

Na początek pudełeczko w którym znajduje się cały zestawik:

Obrazek

A tu zawartość:

Obrazek

LED-y zamontuje w dolnej części zderzaka po bokach rejestracji w tak zwanym plastrze miodu ;)

Kratka przed montażem modułu:

Obrazek

Do wycięcia użyłem obcęgi, pilniki, nożyk do tapet. Po przyłożeniu samego modułu mniej więcej wyznaczycie sobie ile trzeba wyciąć. Sukcesywnie przykładamy moduł i docinamy ile potrzeba. Jak już nam moduł pasuje, wtedy bierzemy się za dopasowanie ramki w której mocujemy Ledy. Pamiętajcie, że ramka musi być na środku, więc odznaczcie sobie od modułu, gdzie wypada środek i dopiero wtedy zaznaczajcie miejsca pod śruby.
Niestety wkręcenie śrub nie jest proste, bo jest mało miejsca, ale pod kątem da radę ;)

Obrazek
Obrazek

Po przykręceniu ramki montażowej, przekładamy kabel od LED-ów ( trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy, jedna żeby napisy nie były do góry nogami i że jeden moduł ma kabel 3m, a drugi 2m). Wciskamy moduł, ciężko będzie wchodził, ale za to sztywno później siedzi. Po usłyszeniu dwóch kliknięć mamy już zamontowany moduł :)

Obrazek
Obrazek

Widok z oddalenia :

Obrazek

Po założeniu modułów przeciągamy kable mocując je na paski załączone w zestawie.
Lexus ułatwia nam sprawę, ponieważ na widoku mamy żarówkę postojową.
Podłączenie jest banalne, plus do plusa w akumulatorze i tak samo z minusem.
Do zielonego kabelka wychodzącego z żarówki postojowej podłączamy pomarańczowy kabel idący od puszki Philipsa. Dzięki temu światła załączają się dopiero po włączeniu silnika, gasną po włączeniu świateł pozycyjnych, mijania, oraz po wyłączeniu silnika.

Kabelki razem z bezpiecznikiem chowamy za akumulatorem, na zdjęciu widać podłączone dwa kabelki od modułu:

Obrazek

Na zdjęciu widać, gdzie zamieściłem moduł Philipsa, przymocowałem go na paski i taśmę dwustronną. Poniżej zaznaczyłem, gdzie jest podłączony kabel od postojówek:

Obrazek

No i teraz efekt końcowy, z którego jest bardzo zadowolony:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że komuś się taki manual przyda. Chętnie odpowiem na wasze pytania związane z montażem. Cała operacja powinna zająć mniej więcej 1,5-2 godzin.
Teraz mogę już spokojnie mieć na stałe włączone światła na auto i samochód będzie za mnie myślał, kiedy ma włączyć światła ;)
A ja nie muszę się już martwić, że przez cały rok zużywam nie potrzebnie żarówki i xenony :biggrin2:
THE HARD WAY IS THE ONLY WAY :)
Obrazek
Lex

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Lex »

Obrazek

Do czasu tego posta nie byłem zwolennikiem ledów w zderzakach (widziałem nawet w grillach) gdyż takie mody kojarzyły mi się z tzn. wiejskim tłumingiem , najczęściej spotykane w golfach i bemkach oczywiście w żałosnym wykonaniu np. wycinanie dziur w zderzaku pod lampami oraz kiepskim światłem jak z choinki .
Produkt PHILIPS zaskoczył mnie intensywnością światła i jakością wykonania , uważam że ten produkt nadaje się idealnie do modelu IS200 z uwagi na zachowaną symetrię w przypadku montażu w tym miejscu . :ok: wykonanie i opis

przy okazji pochwalę się co znalazłem do GS-a MKII

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: klexus »

ładnie wkomponowane w całośc nie krzyczy, Lex gdzie do GS na :cenzura: takie halogeny
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: janasek »

A to nie jest sama "diodowa rurka" włożona w halogen + inna żarówka halogena?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Thorgal1 »

Kamil87
od czasu napisania postu zauważyłeś jakieś minusy tych lampek ? coś zrobił byś inaczej ? kupił byś inne?
chcę u siebie zamontować ale 5 diodowe philipsy - są 100 droższe ale do większego auta będzie lepiej pasować (są też 8 diodowe ale cena 450-500 mnie odgania)
jeszcze nie wiem gdzie i jak je zamontuje ale pewnie koło halogenów ... ma ktoś jakąś fotę jak wygląda to w gs mk2?
acha .. one się wyłączają jak oświetlenie drogowe jest włączone ... a ja chcę zrobić przełącznik w kabinie że w nocy jak ktoś mnie zdrażni to mu błysnę po lusterkach :)
bardzo fajne lampki są od Hella ale te co mi się podobają 700-800pln - tylko że za dnia pracują pełną parą 12v a jak sa drogowe włączone to 7v i robią za obrys auta ... rewelacyjny widok w nocy.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: carinus »

gzoom pisze:Po pierwsze, jak zapewne świetnie zdajesz sobie sprawę te błyskotki nie są światłami do jazdy dziennej, bo są nieprawidłowo zamontowane. A po drugie, moim zdaniem wyglądają wsiowo...
Trochę błędnie myslisz..to są światła do jazdy dziennej tylko nieprawidłowo zamontowane,wygląd to sprawa gustu, o tym się nie dyskutuje.Mam nieco inny pomysł na umieszczenie świateł,tylko ze bedzie to trochę małpowanie innych rozwiązań.Myślałem o pomalowaniu wnętrza przedniej lampy na czarno i wstawieniu na samym dole linijki diodowej...tylko za bardzo przypomina to lampy z Audi.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Thorgal1 »

gzoom pisze:Po pierwsze, jak zapewne świetnie zdajesz sobie sprawę te błyskotki nie są światłami do jazdy dziennej, bo są nieprawidłowo zamontowane. A po drugie, moim zdaniem wyglądają wsiowo...
hej, mi chodzi o te lampki

a to typowo do jazdy dziennej z homo.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: dS »

"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości