[IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Lex

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Lex »

carinus pisze:Mam nieco inny pomysł na umieszczenie świateł,tylko ze bedzie to trochę małpowanie innych rozwiązań.Myślałem o pomalowaniu wnętrza przedniej lampy na czarno i wstawieniu na samym dole linijki diodowej...tylko za bardzo przypomina to lampy z Audi.
Niekoniecznie tylko lampy audi , NEW IS również się dostosował do obecnych trendów w oświetleniu dziennym . Czy nam się to podoba czy nie czy jest funkcjonalne i zamontowane w dobrym miejscu to wszystko niema już żadnego znaczenia , dosłownie za moment wszystko i wszędzie będzie w oświetlane LED .

Obrazek

carinus masz świetny pom. :ok: na umieszczenie oświetlenia dziennego LED w kloszu lampy , czekamy na tego moda i opis w dziale "zrób to sam "
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: klexus »

Obrazek

Wg dotychczasowych przepisów w pojazdach wyposażonych w światła dzienne przy uruchomieniu silnika musiały włączać się również tylne światła pozycyjne (barwy czerwonej)

Teraz, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 4 maja 2009 roku (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej. Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 roku.

Natomiast w autach rejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Dzięki temu zapisowi użytkownicy pojazdów wyposażonych w światła dzienne działające zgodnie z dotychczasowymi przepisami nie będą musieli dokonywać przeróbek instalacji elektrycznej.

Pozostałe wymagania odnośnie montażu świateł dziennych pozostają bez zmian. Powinny być zamontowane nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, natomiast wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 – 1500 mm nad powierzchnią drogi. Dopuszczalne jest wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku. Natomiast wymagane jest automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

Światła do jazdy dziennej powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu.

tego sie trzymajmy panowie i dawajmy przykład :ok:
Awatar użytkownika
Kamil87
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2010, o 23:05
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Kamil87 »

Thorgal1 pisze:Kamil87
od czasu napisania postu zauważyłeś jakieś minusy tych lampek ? coś zrobił byś inaczej ? kupił byś inne?
Powiem szczerze, że jestem z nich bardzo zadowolony. Miejsce uważam wciąż za bardzo dobre. Jedyna zmiana to za kratką widać czerwony kabel, na przyszłość trzeba by go obwinąć taśmą czarną, żeby się nie rzucał w oczy. Innych bym nie kupił, widziałem te większe 5, ale są większe od moich, ja szukałem czegoś niewielkiego.
Mam te światła zamontowane jeszcze w mondeo i również nie narzekam.
Co do przełącznika, to już Twój wybór ;)
gzoom pisze:Po pierwsze, jak zapewne świetnie zdajesz sobie sprawę te błyskotki nie są światłami do jazdy dziennej, bo są nieprawidłowo zamontowane. A po drugie, moim zdaniem wyglądają wsiowo...
Po pierwsze to są światła do jazdy dziennej. Po drugie są zamontowane na odpowiedniej wysokości. Jedyna nie zgodność to zamiast odległość między nimi 60cm jest 53cm. Jeśli dla Ciebie 7cm robi taką ogromną różnicę, to nie musisz montować ;) Każdy kogo się pytałem, łącznie z diagnostą na stacji diagnostycznej, powiedział że taka odległość nie jest przeszkodą.
Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, ogólnie ludzie którzy widzieli te światła na żywo wypowiadają się bardzo pozytywnie ( nie którzy twierdzą, że polepszył wygląd ISki :) ).
A przy kontroli policja będzie sprawdzać, czy te światła mają homologację, a nie odległości ;)


Jeszcze jedno, te przepisy które są powyżej nie są tak na dobrą sprawę respektowane przez producentów nowych samochodów, a policja się do tego nie czepia.
Przykład, nowe mondeo po lifcie ma światła do jazdy dziennej, są one na krawędzi zderzaka, więc nie zgadza się z odległością od obrysu samochodu 40cm.
Po drugie po włączeniu świateł pozycyjnych i mijania, światła dzienne nie wyłączają się, tylko wciąż działają. Zwróćcie uwagę, że tak jest w większości nowych samochód, które posiadają LED do jazdy dziennej.
THE HARD WAY IS THE ONLY WAY :)
Obrazek
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: doOh »

ja nie rozumiem was z zakladaniem tych LED ... przeciez w kazdym z naszych IS jest przelacznik swiatel "auto" ustawiamy na auto zaklejamy/zamalowywujemy czujnik swiatla na desce rozdzielczej i za kazdym razem po przekreceniu zaplonu zapalaja nam sie swiatla ... a po wylaczeniu zaplonu i otwarciu drzwi swiatla gasna ... dla niektorych to chyba taka wymowka zeby sobie "stuningowac" ledami furke ...
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Thorgal1 »

gzoom pisze:To, że diagności nie znają przepisów i potrafią podbić przegląd samochodu nie widząc pojazdu na oczy nie stanowi powodu do dumy i jest raczej wstydliwą rzeczywistością. To, że policja karze tylko wtedy, kiedy mają na to ochotę a nie gdy widzi wykroczenie też nie zasługuje na medal. O tym, czy światła są "do jazdy dziennej", czy nie, decydują przepisy obowiązujące w kraju, a nie widzimisię producenta, sprzedawcy, użytkownika, diagnosty czy policjanta. Ja Cię za to nie będę ścigał, choć denerwują mnie takie choinkowe wynalazki - chyba, że będziemy mieli nieszczęście stuknąć się na drodze, wtedy nie odpuszczę :) EOT z mojej strony.
doOh pisze:ja nie rozumiem was z zakladaniem tych LED ... przeciez w kazdym z naszych IS jest przelacznik swiatel "auto" ustawiamy na auto zaklejamy/zamalowywujemy czujnik swiatla na desce rozdzielczej i za kazdym razem po przekreceniu zaplonu zapalaja nam sie swiatla ... a po wylaczeniu zaplonu i otwarciu drzwi swiatla gasna ... dla niektorych to chyba taka wymowka zeby sobie "stuningowac" ledami furke ...

jesteście straszni - wypowiedzi dziadków po 60, że mu się coś nie podoba... jak bym mojego starego słuchał.

oto plusy ledów phila moim zdaniem ...
- mniejsze spalanie :) - pewnie minimalne ale punkt jest
- nie mam oświetlonego auta jak choinki za dnia (cały tył, rejestracja a przód postojowe) - a więc nie zużywam tych żarówek
- "stuningowałem" auto :)
- problemem zainteresowałem się dopiero teraz bo - spalił mi się żarnik oryginalny philips d2r - wymienia się dwa na raz bo będzie różnica w świeceniu ... w sklepach moto za sztukę od
200-220 :mda: dla mnie masakra - kupiłem na allegro po 108/szt. ale nie jest 100% pewny czy oryginał (kolo tak twierdził) do tego ciężko wymienia się od strony kierowcy ... masa zabawy.
- a philips daje od 3 do 5 lat gw - demontaż tak jak i montaż łatwy - odpinasz zaczepy (ramka zostaje w aucie) wypinasz kable i do reklamacji - a jak już się "wyreklamują" to 10 minut montaż ...
- kolejny + to lubię wydać kasę na mojego lexa :)

Dlatego ja uważam że pomysł jest super ... auto wygląda super ... i jest ekologia i ekonomia ... a producenci aut już dawno to zauważyli :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
Kamil87
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2010, o 23:05
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Kamil87 »

Ja też nie uważam takiego podbijania dowodu „po znajomości” za coś dobrego.
Ale uważam, że te kilka centymetrów różnicy, w moim przypadku 6-7cm, to jest coś nie do przyjęcia. Też nie możemy się całkowicie poddać przepisom, bo te przepisy piszą ludzie, niestety często bezmyślnie.
Mogli byśmy dyskutować długo i namiętnie na ten temat, ale to nie ma sensu, bo każdy z nas ma swoje zdanie o tym i tyle.
A co do „choinkowych wynalazków”, to tak jak już wcześniej ktoś wspomniał będziesz musiał się do nich przyzwyczaić, czy tego chcesz czy nie. Bo teraz każdy nowy samochód będzie miał taki wynalazek ;)
Każdego coś innego denerwuje, jak się wkurza za każdym razem jak jadę przez miasto i widzę brudne, nie umyte samochody, ale karać za to nikogo nie będę, taki brudny samochód świadczy tylko źle o właścicielu.
A myślę, że moje światła do jazdy dziennej nie spowodują wypadku, ani nie będą jego przyczyną ;)


A jeśli chodzi o włączanie świateł, to właśnie teraz w pełni z tego korzystam.
W ciągu dnia jeżdżę na ledach, a jak się ściemnia to Iska włącza światła mijania :)
Generalnie takie dodatkowe światła mają na celu wyeliminowanie zużycia, świateł postojowych, mijania, tylnich i podświetlenia deski rozdzielczej. Co wpływa korzystniej na alternator, oraz spalanie. No i oczywiście rzadziej będę musiał martwić się o wymianę żarówek ;)
THE HARD WAY IS THE ONLY WAY :)
Obrazek
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: krzywydg »

Kamil87 gdzie znalazłęś te światła?? można je gdzieś kupić??
Załączniki
Clipboard01.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Lex

Re: [IS200] Montaż świateł do jazdy dziennej Philips DayLigh

Post autor: Lex »

krzywydg pisze:Kamil87 gdzie znalazłęś te światła?? można je gdzieś kupić??
yahoo JAPAN lub CHINA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości