[NX300 AWD] Jakie opony/koła?

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
ODPOWIEDZ
michalr
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 10:35
Model Lexusa: NX 300 AWD
Skąd:: Węgrzce
Kontakt:

[NX300 AWD] Jakie opony/koła?

Post autor: michalr »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mój temat być może nie dotyczy bezpośrednio "tuningu", ale nie znalazłem lepszego miejsca na to pytanie ;)

Zarówno na tabliczce znamionowej na słupku, jak i w danych technicznych samochodu w instrukcji obsługi, widnieje informacja o różnych typach opon: 225/65R17 102H, 225/60R18 100H, 235/55R18 100V.
Czy to oznacza, że w samochodzie mogę zastosować każdy z tych rodzajów opon/kół?
I jak, ta informacja ma się do tego, że w homologacji widnieje tylko 225/60R18 100H?
Czy, jeśli założę opony inne niż w homologacji, to mogą z tego powodu być jakieś problemy?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [NX300 AWD] Jakie opony/koła?

Post autor: machony79 »

Możesz zakładać każdy z tych dedykowanych rozmiarów a nawet inne,które po przeliczeniu nie przekraczają 2% przekłamania. Są dedykowane kalkulatory do tego.
michalr
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 10:35
Model Lexusa: NX 300 AWD
Skąd:: Węgrzce
Kontakt:

Re: [NX300 AWD] Jakie opony/koła?

Post autor: michalr »

OK, dzieki, tak wlaśnie myslalem. Co mnie zastanowilo, to fakt, ze gdy kupowałem samochód i chciałem dokupić komplet kół zimowych 17", handlowiec stwierdził, że mi nie sprzeda, ponieważ "Pański samochód jest wyposażony i homologowany na kołach 18” i takie możemy do niego sprzedać koła zimowe".
Gdy teraz go zapytałem ponownie, wysyłając do niego takie samo zapytanie jak tutaj w wątku, to stwierdził, że "Rozmawiałem z serwisem i nie ma mowy o negatywnych konsekwencjach związanych z np. uratą gwarancji przy założeniu na samochód kół 17” - warunek fabryczne koła Lexus."
Takze tego.... A mozna by bylo sie spodziewac, ze obsluga klienta w salonie tak prestizowej marki bedzie wyraznie odstawala od konkurencji :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości