SC430 tuningowe pomysły

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: luxus »

http://www.jdmdistro.com/shop/19-wheels ... ax-chrome/
tu masz ciekawe koło do odnowienia...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: SC430-FAN »

Coś pięknego ! Chrom, pełne ( prawie ) wypełnienie i z rantem. A co to znaczy do odnowienia ?
Że jeszce 3-4 tys za to odnowienie ?

I mam tak wogóle pytanko do kolegów :
mam opony 245/40 r18
w niższy profil nie pójdę bo zależy mi na komforcie na naszych Polskich drogach

Jakie fele mogę to założyć - o parametry mi chodzi bo podają szerokość 8,0 lub 8,5 lub nawet 9,0-9,5 ?
offset ? - o co tu chodzi
pierścienie centrujące ? - o co tu chodzi

Ja wczoraj fotkę swojego dostawiłem do jakiejś przymierzalni i różne przymierzałem, ale coraz częściej patrzę na.....białe ;-) OXIGIN OXY 14
( fotka nie najlepsza ale widać)

Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: ledziu »

SC430-FAN pisze:Jakie fele mogę to założyć - o parametry mi chodzi bo podają szerokość 8,0 lub 8,5 lub nawet 9,0-9,5 ?
offset ? - o co tu chodzi
pierścienie centrujące ? - o co tu chodzi
Musisz sobie wszystko połączyć patrząc na seryjna felgę...

Np: jak masz szerokość felgi 8 i offset (ET) 40 to zmieniając szerokość felgi na 9 zbliżasz się do amora o pół cala i do błotnika o pół cala więc jeżeli jest miejsce to ok ale jeżeli nie ma to zmieniasz ET. Czyli zmniejszając ET odsuwasz rant felgi od amora zbliżając się do zewnętrznej strony czyli linii błotnika. ET liczysz w mm więc jak zejdziesz z 40 do 30 to znaczy że odsuniesz rant od amora 10mm zbliżając go do błotnika. Oczywiście jak szerokość feli będzie ta sama... bo jeżeli zwiększysz szerokość feli j.w z 8 na 9 to felga zbliży się do amora o 12,5mm i do błotnika o 12,5mm zmniejszając et z 40 na 30 przesuwasz rant o 10mm czyli felga szersza (9) będzie bliżej amora o 2,5mm i bliżej błotnika 22,5mm.

Oczywiście dochodzą tematy jazdy na danych parametrach czyli prace zawieszenia itp.

Otworek środkowy w feldze jeżeli jest inny niż seryjny to pierścieniami go uzupełniasz żeby dobrze felgę ustawić.

To tak pokrótce :biggrin2:

P.S
W necie jest sporo kalkulatorów ET vs szerokość felgi i opony
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: SC430-FAN »

Pokrótce ale wszystko jasne. Już wiem że muszę mieć rozmiarowo te same fele. Po założeniu dystansów i kręceniu widać że ledwo na styk wszystko jest. Ale przy jeżdżeniu, skręcaniu nie haczy . Jak skręcę koła na maxa w lewo lub w prawo to mam max 5mm marginesu do nadkola więc lepiej nie ryzykować.

A jak odczytać jakie mam te oryginalne fele ;-) ?
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: ledziu »

SC430-FAN pisze:Już wiem że muszę mieć rozmiarowo te same fele
Nie musisz mieć tych samych felg na podstawie serii tylko sprawdzasz tak punkt zaczepienia...
SC430-FAN pisze:A jak odczytać jakie mam te oryginalne fele ;-) ?

Wszystko powinno być napisane na odwrocie felgi...

Z dystansami byłbym ostrożny bo ET liczone jest względem osi felgi a zakładając dystanse ten parametr zostaje pominięty. Więc tak naprawdę nie wiadomo jak auto będzie się prowadzić... Np: w jednym ze znajomych mi GS mk2 po założeniu dystansów była lipa z prowadzeniem się auta. Więc pewnie przy konkretnej szerokości feli i dołożeniu dystansu coś się zmieniło na mocny minus że pogorszyło się prowadzenie.

Ogólnie jak chcesz się bawic z felgami to daj spokój z dystansami i cudowaniem... kup felgi w/g rozmiaru który będziesz pewny że jeździł w SCku tym bardziej że można też spoglądać na fele z GSa MK2 które pewnie będą podobne. Szukaj używek ale renomowanych firm.

Np.

http://www.racingforum.pl/Felgi-WORK-RY ... 25773.html
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: SC430-FAN »

Ale ja już założyłem dystanse razem z nowymi oponami i jest zupełnie inaczej niż w Twoich doświadczeniach.

U mnie to dało MEGA PLUS. Teraz jest bardzo precyzyjne prowadzenie. W zakrętach, na prostej, w koleinach. Jest też bardzo komfortowo ( jakby na innym zawieszeniu).
To dlaczego dać spokój jak wszystko dosłownie uległo diametralnej poprawie ?
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: ledziu »

SC430-FAN pisze: To dlaczego dać spokój jak wszystko dosłownie uległo diametralnej poprawie ?
To masz farta... ale ja Ci napisałem żeby uważać (zachować ostrożność) a nie że się nie da ... trafiłeś bez zbędnych obliczeń i jest ok. Tym bardziej że zadawałeś pytania dotyczące oznaczeń felg więc chyba specjalnych pomiarów nie robiłeś :biggrin2:

Ja miałem dystanse w jednym autku i była gitara a u brata nie było gitary w/w GS MK2 więc sporym uproszczeniem jest felga z odpowiednim ET...
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC430 tuningowe pomysły

Post autor: SC430-FAN »

Tak do końca to nie fart. Wszystko tu znalazłem.
http://www.clublexus.com/forums/sc-430/ ... ice-3.html

Ale felgi vs dystanse - nad tym się nie zastanowiłem. Założyłem że facet z tego forum założył dystanse na rozmiarowo oryginalne fele. i tu trafiłem. Ten sam rozmiar dystansów kupiłem i gra.
Ale przy wymianie felg będę uważał na to jak zagrają z dystansami które mam. Także wielkie dzięki "ledziu" !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości