Felgi z e39 do GS300 mkIII?

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Felgi z e39 do GS300 mkIII?

Post autor: lukasz-h »

ledziu pisze:
forest pisze:dystanse firmy dystom, h&r lub TPI
Ale nie potrzebnie wszystko wkładasz w jeden worek bo są różne dystanse i różne felgi... Generalnie dystansem psujesz parametry felgi więc jak to zrobisz w określony sposób to jest gitara ale ten sposób w cale nie jest taki oczywisty jak nam się wydaje.
Więc możesz trafić że będzie ok. a może trafić że będzie nie ok. Osobiście używałem różnych dystansów i w połowie przypadków był problem z prowadzeniem auta i pewnie jak bym dłużej pojeździł to poleciałby by elementy zawiasu...a w drugiej połowie była gitara. Więc np: z moich najbliższych moto zboczków dla których jakość jazdy oraz bezpieczeństwo tech.auta są ważne nawet przez myśl nie przejedzie zakładanie tego ustrojstwa :biggrin2: .
Warto jeszcze dodać, że dystanse zwiększają siły działające na łożyska poprzez wydłużenie ramienia co może, ale nie musi, przyczynić się do ich szybszego zużycia.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Felgi z e39 do GS300 mkIII?

Post autor: owczar »

Ja bym powiedział, że musi... Łożyska kół są projektowane pod określone działanie sił. Wszelkie odchylenia od tych wartości będą powodowały szybsze zużywanie łożyska. Tak jak napisał lukasz-h, zwiększenie ramienia, będzie powodowało zwiększenie siły działającej na łożysko. Nie ma badań na ten temat, ale z drugiego forum widzę, że ma to jednak spory wpływ na trwałość łożysk.

Dystans nie zawsze musi zwiększyć sumaryczne ET, bo jak kupimy z wyjątkowo dużym i damy dystans to teoretycznie możemy zmieścić się w fabrycznym ustawieniu. Ale to wszystko trzeba robić z głową i zdawać sobie sprawę z plusów i minusów takiego rozwiązania. Dla mnie kompomisem była zmiana felgi na takie z ET+10mm. Wybór felg z takim ET był bardzo słaby, ale wolałem wybrać felgi jakie są niż dawać dystanse i dłuższe szpilki. Ja mam auta głównie do jeżdżenia i bezpiecznego przemieszczania z punktu a do b :)
Awatar użytkownika
zak640
Lex user
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2015, o 08:54
Model Lexusa: LS600hL
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Felgi z e39 do GS300 mkIII?

Post autor: zak640 »

Można sobie sprawdzić - http://www.rimsntires.com/specspro.jsp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości