VIP STYLE rozmowy

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
sztanga1000
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: sztanga1000 »

pewnie tani bajer to nie jest ale lepiej go kupic niz robic...
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: andrej7 »

Obrazek dobra felga, autko z klasą :ok: Na przyszłość pomyślę o takim :biggrin2:
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: forest »

ten stolik mi się nie widzi, tym bardziej że jest on montowany przed pasażerem przód (moim zdaniem bez sens troche)
lepiej bym widział takie stoliki przed pasażerami z tyłu... ale tylko stoliki, nie barki....

nie ukrywam że czaiłem sie na Maćka GSa, ale cóż... Ralf był szybszy :D ... do jego czarnucha załadował bym takie stoliki, kurtynki na okna, poduchy JP i by było mega-wypasss :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: Ralfx »

Już się Andrzej nie moge doczekać kiedy przyjedziesz takim na spota do Warszwy :D

Forest, ten stolik na przód to fajny patent, w GSie fotele można tak wysunąc do tyłu tak że w niczym nie przeszkadza. Ale zgadzam się bedziemy celować w stoliki na tylne siedzenia - dużo bardziej nam się przydadzą. O kurtynach myślałem ale są przyciemnione szybki z tyłu i nie miały by w ogóle zastosowania. Osobiście uważam że ciemne szybki lepsze. Myslałem o poduszkach takich jak ma Legato w swoim mk1 i ewentualnie neck pads od Junction Produce.

Czy ktoś widział gdzieś w polsce FUSA ? Chodzi mi o coś takiego na lusterko

Obrazek
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
HOYNA
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 19 sty 2011, o 22:17
Model Lexusa: LS400 UCF10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: HOYNA »

Ralfx pisze:Czy ktoś widział gdzieś w polsce FUSA ? Chodzi mi o coś takiego na lusterko
Obrazek
w PL raczej nie do kupienia. Pozostaje

USA :arrow: US FUSA

lub

JAPAN :arrow: JP FUSA

ewentualnie mogę Ci ją zrobić sam, tak jak u mnie
:arrow: http://www.rcmaniacs.snap.pl/MaxiTuning/estima/01.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: Ralfx »

Poważnie sam ją robiłeś ? Szacun. Bardzo fajne, ale dla mnie nieco za duże. Jaki byłby koszt wykonania?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: legato97 »

Jak mi przyjdzie paczka to opyle Ci JP fuse jak chcesz, bedzie brakowalo tsuny :biggrin2: , HOYNA o ile fusa bardzo ladnie wyszla tsuna nie wyglada dobrze, ten sznurek jakis taki chudziutki :biggrin2:
Awatar użytkownika
HOYNA
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 19 sty 2011, o 22:17
Model Lexusa: LS400 UCF10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: HOYNA »

Ralfx pisze:Poważnie sam ją robiłeś ? Szacun. Bardzo fajne, ale dla mnie nieco za duże. Jaki byłby koszt wykonania?
może być i mniejsze, a myślę, że w 50 PLN można się zmieścić.
legato97 pisze:Jak mi przyjdzie paczka to opyle Ci JP fuse jak chcesz, bedzie brakowalo tsuny , HOYNA o ile fusa bardzo ladnie wyszla tsuna nie wyglada dobrze, ten sznurek jakis taki chudziutki
wiem, wiem, to była pierwsza wersja robiona głównie w oparciu o fotki z netu, więc trochę badałem odpowiednie materiały. Gdybym miał to w ręku pewnie byłoby prościej. Teraz już poza węzłem "kiku" naumiałem się jeszcze "agemaki", wykończenie tsuny też już opracowałem z okuciami i prawidłowym montażem do auta.
Obrazek
Awatar użytkownika
sztanga1000
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: sztanga1000 »

HOYNA pisze:
Ralfx pisze:Poważnie sam ją robiłeś ? Szacun. Bardzo fajne, ale dla mnie nieco za duże. Jaki byłby koszt wykonania?
może być i mniejsze, a myślę, że w 50 PLN można się zmieścić.
legato97 pisze:Jak mi przyjdzie paczka to opyle Ci JP fuse jak chcesz, bedzie brakowalo tsuny , HOYNA o ile fusa bardzo ladnie wyszla tsuna nie wyglada dobrze, ten sznurek jakis taki chudziutki
wiem, wiem, to była pierwsza wersja robiona głównie w oparciu o fotki z netu, więc trochę badałem odpowiednie materiały. Gdybym miał to w ręku pewnie byłoby prościej. Teraz już poza węzłem "kiku" naumiałem się jeszcze "agemaki", wykończenie tsuny też już opracowałem z okuciami i prawidłowym montażem do auta.

to moze jakies grupowe zamowienie zrobimy u kolegi :biggrin2:
Awatar użytkownika
HOYNA
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 19 sty 2011, o 22:17
Model Lexusa: LS400 UCF10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: VIP STYLE rozmowy

Post autor: HOYNA »

Jeszcze w temacie fusy i tsuny, bo swojego czasu dociekałem historię tych akcesoriów.

Fusa ma pochodzenie z tradycyjnego festiwalu "danjiri", który odbyła się w południowej części Osaki w Japonii od czasów starożytnych. Jest to pompon symbolizujący szczęście i obfite zbiory. Mistyczny węzeł, który jest elementem Fusy symbolizuje nieskończoną mądrość. Fusy mają dwa rodzaje węzłów: kiku (krzyż) i agemaki (kwiat).

Tsuna jest to gruba lina wykorzystywana do ozdoby "danjiri" - dużych drewnianych budowli, które są wykonane z drewna, bogato ozdobione, z wyszukanymi rzeźbami. W budowlach tych znajdują się ozdoby kwiatowe, modlitwy i religijne poświęcenia. Ozdabiano są nimi również wejścia do świątyni, symbolizując je jako czyste i święte miejsce. Tsuna ma rówież odpędzać złe duchy. Nazwy Tsuny są określane w zależności od koloru: Siro-biały, Kin-złoty, Gin-srebrny, Kuro-czarny, Momo-różowy, czuli biała to Sirotsuna.

Całość symbolizuje mistyczny węzeł, który oznacza, że wszystko idzie w jednym cyklu, w którym nie ma początku i nie ma końca. Jest to nigdy nie kończący się cykl w buddyzmie. Węzeł jest postrzegany jako symbol dobrej nowiny bez choroby, bólu, komplikacji i cierpienia, czyli spokojne i łatwe życie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości