[IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: michalm320 »

Bartek85 pisze:trochę niewiarygodne, ale jest to jakaś myśl ...
A mi się wydaje że to jest kwestia samych sprężyn. Ja i mój kumpel do takich samych Hond kiedyś założyliśmy nowe KYB + sprężyny JAMEX. U mnie auto stało równo a u niego w cały świat. Po jakimś czasie u niego wszystko się ułożyło i wyrównało. Zestawy były identyczne bo sam zamawiałem i dla siebie i dla kumpla jednocześnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: carinus »

janasek pisze: A może jeden amor tylni jest wadliwy i nadaje się do wymiany na gwarancji? Że przód i tył nierówno leży to pikuś, tak jak pisze LEX aby było równo musisz mieć różne sprężyny na przód i tył ale róznica na lewej i prawej stronie to nie jest normalne. Może sprawdz siłe tłumienia amorów, może jeden tylni jest uszkodzony?
Amorki raczej odpadają gdyż nie biorą udziału w unoszeniu nadwozia,a jedynie tłumią ruchy w zawieszeniu.W tym przypadku może jednak pozwolić na ułozenie sie sprężyn i może jedynie zamienic miejscami sprężyny.Istnieje możliwośc nałozenia się twardszych sprężyn na jednaj stronie samochodu.Nigdy nie uda się idealnie wykonać spręzyny,dlatego można trafić na lepsze lub mniej dopasowane zestawy.
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: Bartek85 »

a ile może trwać takie układanie? i czy dociążając samochód można przyspieszyć to układanie?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: carinus »

Bartek85 pisze:a ile może trwać takie układanie? i czy dociążając samochód można przyspieszyć to układanie?
Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć czy sprężyna się ułoży i kiedy.Na pewno dociązenie wymusi przyspieszenie zmęczenia materiału ale niekoniecznie doprowadzi to do poprawy.Bądzmy jednak dobrej myśli.Za jakiś czas zamień może sprężyny stronami,z lewej na prawą i zobaczysz czy będzie podobne zjawisko jak teraz.
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: Bartek85 »

czyli czekamy. szykują mi się teraz 2 wyjazdy w parę osób więc może po tym coś się ułoży :dirol:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: carinus »

W sumie niczym nie ryzykujesz i możesz normalnie jeździc.Za jakiś czas sam zobaczysz czy coś się zmienia na lepsze.
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: Bartek85 »

może też swoje robią nowe amortyzatory? mam jakieś dziwne wrażenie że to za bardzo nie usiądzie :mda:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: hydrant23 »

dziwna sprawa ... a sprawdzałeś przed założeniem czy sprężyny są takie same i równe względem siebie? chyba że jedna jest bardziej miękka od drugiej...a może jednak coś źle zostało założone
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: carinus »

W domu nie jesteśmy w stanie sprawdzic jaka siła zmusi sprężynę do określonej wartości ugięcia.Trzeba trochę cierpliwości i tak jak pisali koledzy poczekajmy az czas zrobi swoje,później bedziemy się martwić co robić dalej jezeli nie bedzie efektu.
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Po obniżeniu auto nierówno stoi

Post autor: Bartek85 »

ok. dzięki serdeczne za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości