[Is200] Swap licznikow od nowego IS

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: dS »

Ja tam bym nie zamienił licznika z IS gen.I na nic innego. Ten z gen.II może i ładny i odmłodził by wnętrze ale ten oryginalny to IMO mistrzowskie i nie powtarzalne dzieło.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

dS pisze:Ja tam bym nie zamienił licznika z IS gen.I na nic innego. Ten z gen.II może i ładny i odmłodził by wnętrze ale ten oryginalny to IMO mistrzowskie i nie powtarzalne dzieło.
Jak dla mnie,to dzieło nie do końca jest udane.Mało czytelne wzkaźniki podświetlone światłem przechodzącym przez butelkę wody z kałuży.Zamiast ekonomizera(dokładność +/- 2.5l) i tak założę przelicznik trakcyjny.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: dS »

Mi akurat podświetlenie pasuje bo w nocy nie przeszkadza a w dzień jest niepotrzebne.Jedynie gdzie bym wzmocnił podświetlenie to pokrętła konsoli środkowej bo jak się patrzy pod słońce to nie wiadomo czy np klima jest włączona czy nie. Wskazania co do 0.0x nie są mi do niczego potrzebne więc ich dokładność i czytelność jest dla mnie oki.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

Różni ludzie,różne wymagania.Zazdroszcze Ci że masz w pełni zaspokojone potrzeby,ja zmuszony jestem do kombinowania aby wypełnić braki.Szukam też miejsca na umocowanie siłowników przedniej maski zeby nie używac tej fabrycznej podpory.W carinie idealnie przylegały z boku maski,tutaj jest nieco mniej miejsca.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: dS »

Siłowniki maski to i ja bym u siebie zamontował, zwłaszcza że ostatnio jak dolewałem płynu do spryskiwaczy to ułamałem uchwyt który trzyma tego pałka i teraz przykręcony jest drucikiem, więc trochę wstyd że w Lexusie coś jest zamontowane na drut :blush:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Lex

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: Lex »

Tak się przyglądam temu tematowi i niestety muszę się wypowiedzieć jako były użyt. modelu IS200 . Byłem dumny z tych zegarów , a ludzie którzy mieli okazje je u mnie zobaczyć zawsze je podziwiali . Uważam je za najciekawszy project zegarów z końcówki lat 90-tych ktoś kiedyś napisał że przypominają trochę cyferblat zegarka G-Schock i muszę przyznać że coś w tym jest .
Obrazek
Obrazek

Zanim narobicie sobie bałaganu w swoich :LEXUS: to zastanówcie się dwa razy , ja oblukałem ten film kilka razy i 0,55sec widać od razu przekombinowanie , nieudolność tego modu , żałosne maskowanie folią na dole licznika ringi z km po przycinane , krzywizna . Powiem tak zalatuje mi to wiejskim tuningiem w stylu okular w W124 :down: może rozmiar tej przeróbki nie jest tak duży ale ma identyczne przesłanie tz. z W124 nigdy nie zrobimy W210 to samo dotyczy modelu IS
Obrazek

a jak macie potrzebę pokombinowania z licznikiem to proponuje moda z toyo altezza
Obrazek

lub zabawę tylko z wymianą oświetlenia osobiście wole org. ale są różne gusta jeśli chodzi o kolor
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

O gustach jak wiadomo nie wypada dyskutować.Nie powiem że nie podziwiałem tych zegarów w IS 200.Niesmak powstał w momencie kiedy zaczołem tym zegarem się posługiwać i wtedy wyszły dla mnie pewne niedogodnosci.Mamy zimę,śnieg na drodze,obroty silnika w granicach 2,000,zakres ruchy wzkazówki ok.110* zamiast tradycyjnego ok.300* powoduje odczucie że silnik niby sie rozkreca ale tego nie widać(dla mnie).Odczucia innych osób mogą być odmienne i tego nie neguję,szanuję te opinie i nie mam zamiaru udowadniać że jest inaczej.Jeśli jednak mam okazję to zmienic to postaram się rozwiązac ten problem,a czytając wypowiedzi innych forumowiczów widzę,że nie jestem odosobniony w swoich spostrzeżeniach.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: dS »

Nie negujemy twojego podejścia tylko wyrażamy swoją opinię. Oby modzik wyszedł jak najlepiej.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: maxkow »

osobisce chetnie zmienilbym na zegary od altezzy , ale kupic takie zegary to jest mega problem.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

Właśnie dojechały zegary.Powiem tylko że pierwsze wrażenie po otwarciu paczki jest jedno-zajefajne cacko.Wszystko przyciemnione i bez podswietlenia prawie niewidoczne.Następny problem to zdobycie serwisówki z opisem wyprowadzeń.Mam znajomego jeszcze z forum toyoty,który zajmuje się kompleksowo lexami i może on poratuje w biedzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości