Czy te felgi podejdą do ls400 ?

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Albo Ty cos zle napisales, albo nie rozumiem o co Ci chodzi...miedzy poziomymi miniami jest jedna wielkosc czyli 16 cali...o jakiej wewnetrznej srednicy piszesz?
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy te felgi podejdą do ls400 ?

Post autor: tofex »

Legato własnie o to mi chodzi, czy ten wymiar wewnętrzny jest ZAWSZE ten sam, czy jest to jakiś standard, czy tylko uproszczenie na rysunku. Nie jestem znawcą tematu, ale powiem tak obrazowo:
- jedna felga 16 cali o grubości ścianek 1 cm ma średnicę wewnętrzną x
- druga felga 16 cali np grubość ścianek 2 cm , lub innego profilu wykonania zabierze 1 cm ze średnicy wewnetrznej.
Chcę uniknąć sytuacji kiedy nowa felga bedzie obcierać o zacisk, bo np firma x robi grubsze odlewy. Jak dla mnie 16 cali to wymiar w miejscu montażu opony.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Czy te felgi podejdą do ls400 ?

Post autor: ledziu »

tofex pisze:Legato własnie o to mi chodzi, czy ten wymiar wewnętrzny jest ZAWSZE ten sam, czy jest to jakiś standard, czy tylko uproszczenie na rysunku. Nie jestem znawcą tematu, ale powiem tak obrazowo:
- jedna felga 16 cali o grubości ścianek 1 cm ma średnicę wewnętrzną x
- druga felga 16 cali np grubość ścianek 2 cm , lub innego profilu wykonania zabierze 1 cm ze średnicy wewnetrznej.
Chcę uniknąć sytuacji kiedy nowa felga bedzie obcierać o zacisk, bo np firma x robi grubsze odlewy. Jak dla mnie 16 cali to wymiar w miejscu montażu opony.
Tylko przymiarka ponieważ ja już raz się naciąłem na operowanie cyferkami a potem ramionka uniemożliwiały mi założenie felunku.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Wiem o co chodzi juz, ale srednica jest tylko jedna(16 cali), no przy 16 to ciezko powiedziec, poniewaz to wszystko ciasno tam siedzi, mozesz probowac mierzyc, ale jak pisalem: felga moze objac zacisc, a I tak moze nie wejsc bez dystansu ze wzgledu na ksztalt ramion.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy te felgi podejdą do ls400 ?

Post autor: tofex »

Dzięki za podpowiedzi, napiszę do sprzedawcy niech to zmierzy i tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości