Kierownica wielofunkcyjna

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna

Post autor: unxtres »

bamss pisze:tak inaczej zemsta elektryka:)

Spokojnie :) nie chcę żeby to wyglądało jak pajęczyna a w aucie będzie 10 km przewodów:)

Oczywiście nie będą ciągnięte kabelki tylko tasiemka, no i ładne wyprowadzenie tego z radia konektory wyjściowe w obudowie z tyłu, jedynym małym problemem będzie regulacja głośności w radiu jest korba :) ale mam parę pomysłów.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Kiedyś nad tym myślałem. Osobiście wykorzystał bym kierownicę ori od IS200/300 ale z wajha od tempomatu. Zawsze na niej można zaadaptować jakieś funkcje

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna

Post autor: krzywydg »

unxtres pisze:
krzywydg pisze:kup kiere z is 250 albo czegoś nowszego będzie ładniej i pewnie szybciej ;) i pytanie czemu z audi??
Kurczę na ten pomysł nie wpadłem kierownica, kierownica pasuje bez żadnych problemów?
Audi mi się spodobało, można dorwać fajne przyciski ze srebrnymi obwódkami, no i fajny motyw np do regulacji głośności jest wałek, po za tym myślę że będzie pasować wielkościowo.
kierownica fizycznie pasuje.. ale jesli chodzi o podpięcie jej pod radio to nie mam pojęcia jak chcesz to zrobić?? Jeśli sie uda z przyjemnością skopiuje :P
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna

Post autor: maniek_ls400 »

Z tego co ja wiem: Panowie o czy wogóle piszecie ? Przecież komunikacja jest przez CAN a nie po poszczególnych kablach - bez odpowiednich kodów sterujących typu ID urządzenia (jego index w systemach auta) nic nie zrobicie. Po to jest np Door ECU by za pomocą 4-6 kabli sterować wszystkimi funkcjami dostępnymi z przycisków na drzwiach itp..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

To już niech kolega robi:) ma zapał , może jakiś patent, wiedzę elektroniczną, niech działa. Poza tym to tyle co ja wiem to w czym problem wyprowadzić powiedzmy cztery przyciski przewodami ktore pojda bezpośrednio w miejsce gdzie jest jakis przycisk w radiu. Pod przyciskiem w radiu jest pewnie zwykły przełącznik uruchamiający konkretną funkcję. Prosta elektronika. Tak jakbys ten przycisk w radiu na kabelku przetransportowal na odległość. jest plus i minus - zwarcie uruchamia funkcję. Po co ecu. Prosta sprawa, już takie rzeczy robiłem, tyle że kupa roboty i potrzebna jest ingerencja w radio, tzn pewnie lutowanie na jego płytce.

Inna sprawa, można coś bardziej zaawansowanego zrobić. Masz przyciski z numerami stacji od 1 do 6, wyprowadzasz wszystkie, a poza radiem montujesz mały układzik (banalny do zrobienia), z którego wyjdzie jeden przycisk, i po uruchomieniu go na kierownicy on będzie przerzucał stacje po kolei od 1 do 6 i potem od 1. Czyli z 6 przycisków robisz 1. Tak jak kolega pisał najgorzej z potencjometrem od głośności, ale i na to pewnie spsób jest.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

Re:

Post autor: unxtres »

dommell pisze:To już niech kolega robi:) ma zapał , może jakiś patent, wiedzę elektroniczną, niech działa. Poza tym to tyle co ja wiem to w czym problem wyprowadzić powiedzmy cztery przyciski przewodami ktore pojda bezpośrednio w miejsce gdzie jest jakis przycisk w radiu. Pod przyciskiem w radiu jest pewnie zwykły przełącznik uruchamiający konkretną funkcję. Prosta elektronika. Tak jakbys ten przycisk w radiu na kabelku przetransportowal na odległość. jest plus i minus - zwarcie uruchamia funkcję. Po co ecu. Prosta sprawa, już takie rzeczy robiłem, tyle że kupa roboty i potrzebna jest ingerencja w radio, tzn pewnie lutowanie na jego płytce.

Inna sprawa, można coś bardziej zaawansowanego zrobić. Masz przyciski z numerami stacji od 1 do 6, wyprowadzasz wszystkie, a poza radiem montujesz mały układzik (banalny do zrobienia), z którego wyjdzie jeden przycisk, i po uruchomieniu go na kierownicy on będzie przerzucał stacje po kolei od 1 do 6 i potem od 1. Czyli z 6 przycisków robisz 1. Tak jak kolega pisał najgorzej z potencjometrem od głośności, ale i na to pewnie spsób jest.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, po co ingerować w ECU wystarczy poprowadzić przewody z przycisków zakończyć je wtyczkami uiejscowić je gdzieś z tyłu radia i wszystko gra.
Do tej zabawy planuję kupić drugie radio, gdyż zajmie mi to trochę czasu, z powodu ograniczonej ilości wolnego czasu:P a bez radia jeździł nie będę :)

Co do głośności to planuję zastosować impulsator obrotowy (takie pokrętło z wyczuwalnym skokiem i można je obkręcać ile się chce) który po dodaniu małej elektroniki będzie robił za potencjometr i zintegrowanie tych przycisków z w.w. małą elektroniką. Jednak są to tylko plany może do głowy wpadnie mi coś innego.
Działać zaczynam od stycznia teraz święta sylwestry itp:) projekt może trochę potrwać gdyż mogę na to poświęcić od 30 do 60 min dziennie + musi być zapał, a dodatkowo śpieszyć się nie lubię.

Będę o tym informował na bieżąco schematy zdjęcia itp.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Tak myślałem nad tym jeszcze, nad przyciskami jakie są ważne to ja bym sobie wyprowadził głośność, przyciski od 1 do 6 i jeszcze te od szukania częstotliwości, te "góra" "dół". Takie przyciski gwarantują obsluge radia i cd. Czyli przełączanie stacji, szukanie stacji, przełączanie plyty cd, przelaczanie utworów na cd no i glosnosc. Kurcze, bede sledzil wątek. Może też się za to zabiorę

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna

Post autor: carinus »

Nie można prościej zrobić na bezprzewodowej transmisji z jakiegoś przerobionego sterownika.Miałem taki sterowniczek mocowany do kiery i bezprzewodowo sterował MiniDisc-iem Pionierka,chyba nawet gdzies leży w szufladzie.
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna

Post autor: unxtres »

carinus pisze:Nie można prościej zrobić na bezprzewodowej transmisji z jakiegoś przerobionego sterownika.Miałem taki sterowniczek mocowany do kiery i bezprzewodowo sterował MiniDisc-iem Pionierka,chyba nawet gdzies leży w szufladzie.
Jedyny plus takiego rozwiązania jest taki, że nie trzeba kabli ciągnąć, a w radio trzeba ingerować trzeba wypuszczać przewody z przełączników oraz trzeba zaprojektować i zaprogramować odbiornik do takiego ustrojstwa, co mi np zajmie dużo więcej czasu bo aż takim guru w elektronice i programowaniu to nie jestem.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna

Post autor: carinus »

Moze niedokładnie wyjaśniłem.Trzeba założyc radyjko z dostępnym sterowaniem bezprzewodowym i wtedy wystarczy podłączyć przyciski z kiery do nadajnika przy kolumnie.Można takie radio zastosować jako decka a sygnał z niego podać na wejscie ori wzmacniacza.Jeżeli nie masz możliwośći zmiany sprzętu to trzeba mechanicznie łączyć przewody z radia do kierownicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości