IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: ghostmateus »

Ja bym był chętny na samego przedniego Lip'a.
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: banan1984 »

lukas78 pisze:
banan1984 pisze: Nie rozumiem jak można do takich klas aut zakładać fiber glass
Chyba się kolego za mocno zagalopowałeś ze Swoimi przemyśleniami oraz wnioskami - zapomniałeś o polskich realiach o których w pierwszym poście pisze Marcin ("nie każdy ma tysiące złotych na taki zestaw"), które zapewne Ciebie jak i wielu innych skłoniły i skłonią do emigracji. Tak się składa, że kilka lat temu sam przez trzy lata pracowałem i mieszkałem również w Dublinie - i wiem jak się tam zarabia i jak wydaje kasę na swoje zachcianki i fanaberie, na które w Polsce trzeba duuuuużo ciężej zapracować...

ps. nie zrozum mnie źle, ale to, że ktoś chce nieco zaoszczędzić na gadżetach do swojego auta, to jest jego osobista sprawa...

Pozdrawiam emigrantów :piwko:

sorry za off topic
Absolutnie sie z Toba zgadzam, lecz za 200 funtow (240euro okolo) mozna spokojnie kupic przod + skirty albo tyl + skirty oryginalne i dostukac do brakujacej czesci.. Ja z checia pomoge w szukaniu tutaj jak i pomoglem mojemu bratu. Wiadomo ze przy koncu wyjdzie drozej lecz oryginalny produkt to oryginalny produkt. Pozdro!
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: NappyBoy »

Ja osobicie szukalem zestawu Elegant sporting przez prawie rok.Zaczelo sie od przodu ( kupiony fibreglass od Lex'a) po tyl oryginalny ale z urwanym zaczepami , po wkocnu org w bdb stanie boczki z calym zestawem ktory kosztowal mnie jakies 200 e z wysylka ( do tego lakiernik :najper: ) . Sam bylem prawie 6 lat w Dublinie , w Polsce jestem od prawie 2 lat i widze ze naprawde ciezko jest uzbierac jakiekolwiek pieniazki wlasnie na takie dodatki do samochodu.

Fakt ze ciezej bedzie , wedlug mnie dobrac , przymontowac z laminatu ale cos za cos . Mozna na klej montazowy , tasmy 3m bardzo mocne , typowe do samochodu tzw rzezba .
Wazne zeby siedzialo na samochodzie , nie oberwalo sie z czasem i polamalo o jezdnie ;)

Sorry za offtop
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: jankess »

Laminat moze na prawde ladnie pasowac, wszystko zalezy od formy I wykonania. W preludzie mam replike dokladki TypeS pasowala po prostu swietnie bez cudowania jak ori dokladka. Jest bardzo delikatna (nie wystaje mocno) I tylko to uratowalo ja przed totalna destrukcja jezdzac po PL. Uwazam ze chociaz przednia dokladke trzeba miec z absu bo laminat na przod to strzal w kolano.



Ja bylbym chetny na progi I dokladke tyl.
This IS it
Awatar użytkownika
Marcin
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 4 paź 2010, o 19:42
Model Lexusa: IS 300 Sport
Skąd:: Ujście k/Piły
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: Marcin »

Nigdy laminat nie będzie na tyle plastyczny co oryginał. Nigdy też nie będzie znaczka od dołu-dla tych, dla których to się liczy;)
Macie rację. Oryginał zawsze jest lepszy, fajniejszy i ...droższy.

Fajnie na ten temat wypowiedział się Moog z Mighty Car Mods. Polecam poczytać jego felieton na temat tego, dlaczego niektórzy są w tuningu lepsi a inni gorsi (albo przynajmniej za takich sami się uważają). Ważne, żeby auto wyglądało. To, czy będę miał TRD z laminatu, czy ori nie ma znacznie, o ile wygląda.
link:http://www.mightycarmods.com/blogs/news ... ar-culture

Ja z doświadczenia, a wyrobiłem sobie je przy montowaniu trzech kompletnych body do S13-wiem, że montaż dobrze spasowanego laminatu to banał i tylko i wyłącznie dlatego zaproponowałem zakup grupowy tutaj, na lexus-forum.

Uprzedzam pytania.....Laminaty robione przez Binia zawsze mają oryginalne miejsca mocowania, nie trzeba tego kleić nie wiadomo jak i gdzie.
Ja zawsze od spodu używam wkrętów czy nitów, a na bokach np. tak jak przedmówca wspomniał taśm dwustronnych 3m'a (6,9,12mm szerokości) czy też past poliuretanowych, które trzymały całe body w moim Nissanie za kadencji Rocket Bunnego.

I tyle w temacie ot.

Jeśli ktoś nie chce- nie skorzysta;)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: forest »

fajna dyskusja ;) nie zmienia to faktu że lista potencjalnych chętnych na takie body rośnie... więc.... ;)
jak ktoś mega chce takie body to weźmie i podróbkę skoro wyglądem się nie różni, a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: banan1984 »

Moge tylko uprzedzic kolegow aby nie wkrecali ani srob ani nitow w progi boczne bo po 1 tam sa oryginalnie wyciete dziory na klipsy a po 2 po co komu rdza. Oby tylnia dokladka miala miejca na gwinty.. bardzo istione, nappy moze sie cos wypowiedziec w tym temacie
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: NappyBoy »

oczywiscie moj post nie ma na celu zniechecanie . Kupilem z forum dokladke na tyl ( uzytkownik Travis za co przeprosil w emailu - sam nie wiedzial ze powinny byc zaczepy w tych miejscach , taka kupil a ja odkupilem od niego ). Jesli chodzi o tyl to mamy pod kazdym nadkolem dwie sruby , oryginalne ktore tam przychodza . Najgorzej jest z cala powierzchnia ktora styka sie ze zderzakiem . sam demontowalem zderzak by przylegalo to jak najlepiej ale powierzchnia stykowa zderzaka z dokladka to raptem 2-3 mm "wysokosci" na calej dlugosci. tasma 3m za wiele nie pomogla bo przychodzi na to jeszcze specjalna uszczelka wiec po zimie odpadlo . jak mozesz , niech kolega dopilnuje by te mocowania byly bo normalnie szał ciał :crazy:

jakbym nie mial zestawu swojego pelnego tez pewnie bym sie podpial pod zamowienie .

Pozdrawiam

:hobby:
Awatar użytkownika
Marcin
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 4 paź 2010, o 19:42
Model Lexusa: IS 300 Sport
Skąd:: Ujście k/Piły
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: Marcin »

Ktoś jeszcze reflektuje zakup grupowy body TRD?

Chciałbym dopiąć temat do końca i zorientować się do co produkcji i kosztów końcowych
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: IS200 TRD Bodykit-zakup grupowy

Post autor: cdexnh »

wszystko fajnie ale co ze sport cross'em ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości