[LS430] Jakie opony na 20" ?

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: rey »

Żeby nie zakładać kolejnego tematu, jakie opony wrzucacie na fabryczne fele 17 cali, rozmiar 225/55? Mam znajomego gumiarza, który proponuje mi wzmocnione GT Radial, co o tym myślicie?
Na alledrogo znalazłem opony o nazwie Lexani LX-SEVEN, czy ma ktoś doświadczenie z tymi wynalazkami?

Obecnie mam wielosezonowe Goodyear Assurance, gość niewiele jeździł i wrzucił coś takiego, co nie do końca mi pasuje :mda:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: owczar »

Ja tylko 225/55 z indeksem 101XL. Teoretycznie 97 też może być ale na polskie drogi przy tej masie auta warto brać wzmacniane. Wystrzegaj się Chińczyków i podobnych.

Ja za 2 letnie fabrycznie nowe Toyo T1 Sport zapłaciłem 1600zl. Sa ciche a właściwościami jezdnymi nie ustępują Dunlopom FastResponse, które mam na drugim aucie. Jedyny ich minus to dość szybkie zużycie - ale to juz cecha wszystkich opon, które dobrze trzymają na suchym. Ich dodatkowy plus to indeks prędkości Y. Śmiało można jechać do ogranicznika ;)
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: rey »

Co do chińskich wynalazków znam temat. Z kolei dobra i znana firma, to przeważnie dobra opona, ale te Goodyeary i Miszeliny w ocenie zakładów oponiarskich są trochę przewartościowane. Te nowe ze starszymi dotami również nie zawsze są dobrym wyborem, wszystko zależy od tego jak były przechowywane.

Nikt nie jeździ na tych GT radial? Opinie są różne, ale mogą być przyzwoite skoro kumpel/gumiarz tak zdecydowanie je poleca.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: owczar »

Nikt nie jeździ bo to Chinczyki, a wulkanizatorzy mogą mieć na nich dobre prowizje:

http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Zabo ... &_ticrsn=3

Starsze DOT-y to DOT-y powyżej 3 lat. Opony do trzech lat są sprzedawane w PL jako nowe. Jeśli sprzedawca jest uczciwy i zrobi promocję na opony 2-3 letnie to jest tylko i wyłączenie jego dobra wola.

Nie musisz od razu kupować Micheline czy GoodYear, ale osobiście polecam żeby unikać Chińskich opon. Są jeszcze inne marki w przystępnych cenach o dobrym stosunku jakości do ceny.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: rey »

Ciche Dunlopy 225/55R17 101Y SP Sport Maxx RT - czy tylko na etykietach? :dirol:
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: Krawcol82 »

rey pisze:Ciche Dunlopy 225/55R17 101Y SP Sport Maxx RT - czy tylko na etykietach? :dirol:
Ja mam u siebie Dunlop Sport Maxx GT, ale w rozmiarze 245/45 ZR19 102Y... No i są rzeczywiście ciche, przyjemne do normalnej jazdy... Ale do szybkiej jazdy, jeśli zależy Tobie na wyśmienitej przyczepności na mokrym, to polecam Vredestein Ultrac, ale one już głośne są i nie wiem, czy nowe dostaniesz.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: rey »

Sport na markowej oponie kojarzy mi się z wyśmienitymi osiągami w każdych warunkach. Pomimo tego, że samochód jest dobrze wyciszony obecne goodyery assurance słychać dość wyraźnie. Praktycznie to słychać tylko opony, przez co interesują mnie tylko ciche modele.
Styl jazdy mam raczej taksówkarza, ale jak nie jeżdżę z rodziną wyganiam więcej koni spod maski :biggrin2: Na pewno ważne jest utrzymanie właściwości opony w czasie, bo z tymi najtańszymi różnie bywa.
Awatar użytkownika
SimonFreeman
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 24 paź 2013, o 13:18
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: SimonFreeman »

Dunlop SP SPORT MAXX RT to chyba najcichsza opona jaką znalazłem na rynku i z tego co ludzie piszą jest naprawdę cicha. Patrząc tylko po etykietach to najbliższy rywal ma już 70dB (Dunlop niby 67dB), więc odczucie jest już dwukrotnie głośniejszej opony. Też rozważam zakup tego modelu, gdy moje oponki dokonają żywota.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: owczar »

Myślę, że przy tej oponie musi być naprawdę cicho. Moje Toyo mają 71dBa i ich w zasadzie nie słychać, a na tych będzie juz tylko lepiej ;)
Michal84
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 7 lis 2016, o 20:59
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Tarnowskie gory
Kontakt:

Re: [LS430] Jakie opony na 20" ?

Post autor: Michal84 »

Polift ma ori opony 245 45 18
Co mysliscie o zamienniku 225 50 18 lub 225 55 18?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości