przyciemniane szybki :)

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: Ralfx »

Różnica jest taka że policjant Ci nie każe zdrapywać bo nie ma co drapać ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: prosperopro »

hehehe :D ale zawsze dobre tlumacznie :D jeszcze sie zapytam jedno jak mozna sprawdzic w domu przepuszczalnosc szyby ? :D jest jakis domowy sposob ? :D czy specialne urzadzenie trzeba miec do tego ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: legato97 »

Na kontroli sie dowiesz :biggrin2:
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: prosperopro »

poczytalem troche tu i owdzie, okazuje sie ze przyciemnianie folia bedzie mialo 75% przepuszczalnosci gdy szyby sa czyste. a jesli chodzi piecowo to bez problemu tak przyciemniaja, z przodu musi byc przepuszczalnosc 75% a z tylu nie musi byc nic widac jesli posiada sie lusterka zewnetrzne. Policja ma przyzad do pomiaru lub nie ma zalezy na co traficie jak sie uprzecie mozna mowic smialo zeby sprawdzili badz podjechali na stacje diagnostyczna w 2 przypadkach na 90 % nie beda mieli przyzadu lub nie bedzie chcialo im sie jechac na stacje diagnostyczna :D ale zawsze sie trafi jakis huuuuligan i bedzie chcial do konca sprawdzic :D jak znajde jakas firme przyciemniajaca piecowo w lublinie to podjade zapytam i przyciemnie ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: janasek »

O ile się nie mylę to przyciemnianie piecowe szyb jest dużo droższe od foli... :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: prosperopro »

1000 - 1500 :D no jakies 3 razy dluzej i samochod na 1 dzien zostawic bo trzeba szyby wyjmowac czyli wszystko rozbierac ;(
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Lex

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: Lex »

Thorgal1 glas-y wyszły świetnie :ok:

A co do kłopotów ze stróżami to jest tak jak piszesz, jeden człowiek sobie poradzi a drugi będzie płacił mandaty i latał po diagnostach , pisząc to ktoś może sobie pomyśleć że kozacze ale tak nie jest bo to właśnie stróże lubią czasami przy kozaczyć dla przykładu true story :

Mój ziomek miał właśnie tak samo zrobione glas-y jak Thorgal1 dwie przednie były nawet chyba słabszą folią zrobione tzn. było widać sporą różnicę między tyłem a przodem .
Ziomek leci sobie któregoś razu przez city usmażony patrolowo :biggrin2: aż tu nagle nie wiadomo skąd na sygnale radiowóz zajeżdża mu drogę , zjechał za nimi na pierwszy przystan i się zaczęło .
Wyskakują dwa stróże prawa z groźnymi minami i do ziomka "dowodzik , oc i atest na glas-y " , dowodzik i oc wręczył (nawet nie zerknęli czy to od tego auta) i zaczął dialog o ateście że nie posiada bo szyby mają 75% widoczności .
Tymi słowami zdenerwował jednego ze stróży (tego groźniejszego) więc jednym krótkim zdaniem stróż odparł "ma być 100% widoczności na przednich szybach a jak niema to zabieram dowodzik i wypisuję mandat albo na kolanka i rwiesz folię przy nas " chichocząc przy tym .
Ziomek w pierwszej chwili się :ireful3: w sobie nie pokazując tego . Wrócił do tematu 100% i nie zapytał czy ma zrywać tylko czy ma być 100% widoczności - odparli TAK !
Ziomek lubi pogrzebać przy autach , ma w bagażniku małą skrzyneczkę z kilkoma kluczami , śrubokrętami i torksami .
Wziął zestaw majsterkowicza otworzył drzwi i zaczął rozbierać bez słów boczek , przerażony stróż pyta "co ty robisz ?" a ziomek z bananem na gębie odpowiedział 100% !
Ogarnoł temat czyli dwie przednie szyby zdemontował , położył je na tylną kanapę (w między czasie struże sterczeli ja wmurowani bo byli do końca przekonani że ziomek w jakichś dziwny sposób będzie tą folię rwał) i zapytał czy teraz jest dobrze - czyli 100% :fiu:
Po ocknięciu i przetarciu oczu stróże ruszyli do radiowozu a ziomkowi kazali czekać , kontem ucha było słychać jakieś konsultacje przez szczekaczkę .
Konsultacje nie trwały zbyt długo , po czym wysiadł stróż (tym razem ten mniej groźny) i oddał dokumenty kończąc słowami " Jeszcze się spotkamy ".
Oczywiście z tego co mi wiadomo do obiecanego spotkania nie doszło , ziomek szyby zamontował tego samego wieczoru i lata na nich do dzisiejszego dnia . (wesołe zdarzenie miało miejsce ponad rok temu)

A ja chciałem sobie dorobić do tych tylnych takie glas-y ale nie wiem czy to pyknę może całkiem zerwę wszystko i będę latał na białasach

Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: tomekb »

no iLex doszedłes do sedna jesli ktos chce miec ciemne szyby to bedzie mial i tyle nic go nie odstraszy notabene moje auto juz z francjii przyjechało z tymi szybami co mam
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: Thorgal1 »

to była jedyna opcja żeby mieć 100% - co za debile ... żadna szyba nie ma 100%
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
carfun

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: carfun »

Właśnie robię przymiarkę do ciemnych szybek - koledzy możecie coś zasugerować?
Jaka folia najlepsza jest - jaki odcień do sreberka :P jakieś ciekawe przykłady może jak IS SportCross się prezentuje ubrany w folie :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości