przyciemniane szybki :)

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: tmx89 »

ja mam dymione okolo 30% fabrycznie chciałbym je przyciemnić ale mówią że folia nie będzie miała dobrej absorbcji czyli przylegania do tych dymionych szyb czy to prawda ?
Obrazek
Obrazek
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: rho »

tmx89 pisze:ja mam dymione okolo 30% fabrycznie chciałbym je przyciemnić ale mówią że folia nie będzie miała dobrej absorbcji czyli przylegania do tych dymionych szyb czy to prawda ?
Chyba prawie wszystkie auta maja fabrycznie szyby przyciemnione o 20-30% ale to jest niezauwazalne. Dlaczego niby mialaby sie nich nie trzymac folia?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: kupiec1985 »

przymierzam się do przyciemnienia tyłu w swoim , trudna to jest operacja ? lepiej kupić folie zwykła za 11 pln czy taką termokurczliwą za 60+ /?
czy klapę tylną trzeba ściągać czy można to zrobić na aucie ??
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: sardzent »

kupic zwykla ale markowa (np 3M) i nalepiej przetestowac wczesniej gdzies klejenie na mokro oraz dokupic rakle ;]
Awatar użytkownika
Kiwi
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 9 cze 2015, o 20:53
Model Lexusa: GS300; GS430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: Kiwi »

Jeśli szyba jest wypukła to termokurczliwa sprawdzi się w tym wypadku. Suszarką lub opalarką podgrzać i się będzie układała.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: cdexnh »

na boczne szybki spokojnie starczy CI ta za 11 na tyl lepiej ta termokurczliwa i spokojnie zrobisz to nie zdejmując klapy z auta
mi zostało od tej najtańszej jedno małe załamanie ale ze robiłem to pierwszy raz wolałem nie ryzykować zepsucia droższej foli :P
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: przyciemniane szybki :)

Post autor: szyman_leo »

Warto dodać, że o trwałości położenia folii na tylnej szybie decyduje właściwe jej odtłuszczenie i doczyszczenie zakamarków w "kaloryferze". Przez lata użytkowania potrafi tam nagromadzić się sporo brudu i potem bąbelki się pojawią całkiem niepotrzebnie.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości