[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

asmaxx pisze:
Przyznam szczerze, że mi trochę humor poprawiłeś :biggrin2: powaga. W dzisiejszych czasach dupsko trzeba mieć dobrze naoliwione :cenzura:
Niestety takie są czasy, chyba że kupisz auto które będziesz używał jako drugie z przeznaczeniem do poprawiania sobie humoru :biggrin2:
Gwarantuje Ci że raz dwa wyleczysz się z walczenia o 19,8km w dd. Sam się z tego uśmiejesz :biggrin2: . Autopsja :ok:
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Wracając do tematu, znalazłem post z 2017 i chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie. Wstępnie wybór padł na Unitronic, ale on działa na boxie prawdopodobnie omijając problem z większą mocą na 1,2 i 3 biegu. Czy autorowi komentarza poniżej chodziło o gotowe boxy bez wcześniejszego strojenia czy jest tak w większości przypadków, że lepiej boxy omijać ? Pytam tutaj, bo autor od 2 lat nieaktywny.
Rozmawiałem z gościem co siedzi naście lat w wydechach i poleca Unitronic, wolę się upewnić jednak. Dzięki

.
Boxem tylko zabijesz silnik. Box nie ważne czy drogi czy tani działa na zasadzie oszukiwania sygnałów z czujników co nie wpływa dobrze na żywotność silnika. Jak chcesz sie bawić w modyfikacje aut to zajedź na profesjonalny chip tunning u znanych tunerów z hamownia. Wtedy bedziesz mial pewnosc ze program jest zrobiony prawidłowo i nie wpłynie negatywnie na silnik.
viewtopic.php?f=43&t=14936
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: pss »

Box to kiepski pomysł :)
Boxy tak naprawdę powstały dla tych co mają auta wynajmowane i nie chcą stracić gwarancji.
Oddają auta za 3 lata i biorą następne, a żywotność komponentów ich nie obchodzi.

Jak już to kodować sterowniki silnika i skrzyni.
Tylko by to zrobić z Lexusem to już trzeba mieć skilla :)
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Dzisiaj chwilę pojeździłem po mieście. Oto moje spostrzeżenia dlaczego ten typ tak ma:
Ścigałem się z cls 320 cdi 224km i przegrana o 2 długości auta.
Tryb sport. Reakcja na światło pomarańczowe ta sama, lex ruszając 0-20 ma takiego laga że Meś był już pół długości dalej , następnie odblokowany boost i mielenie kół, migająca kontrolka trakcji, Meś już ponad długość auta. Finał znany.
Meś 7s do 100, Lex też7. Wrazeniowo i organoleptycznie przepaść.

Lex specjalnie zdławił skrzynią ten silnik przy ruszaniu, żeby nie dostawały podzespoły po dupie. Przynajmniej innego wyjścia nie biorę pod uwagę.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

asmaxx pisze:Dzisiaj chwilę pojeździłem po mieście.
Ścigałem się z cls 320 cdi 224km i przegrana o 2 długości auta.
Meś 7s do 100, Lex też7. Wrazeniowo i organoleptycznie przepaść.
No patrz co było wcześniej napisane... :biggrin2:
ledziu pisze: Dlatego czasy 0-100 są czysto orientacyjne.
.
ledziu pisze: Do tego nawet jeżeli chciałbyś pomiar zrobić na idealnej drodze, w idealnych warunkach np.według RL to i tak czas 0-100 jest mocno dyskusyjny...
pewnie zapytasz skąd to wiem... a no autopsja i tzw.ustawki które zazwyczaj tabelkowcom przewracają światopogląd do góry nogami :biggrin2:
:

7s vs 7s a różne wyniki i różne doznania. A teraz ustaw się od 20km/h do 100kmh i będzie inny wynik... czyli nagle is zyskałby pałera :biggrin2: :?:
A wiesz że jeżeli automat z MB przepiąłby bieg przy 94km/h i motur wypadł by z boostu to tabelkowo MB miałby 8s a i tak byś przegrał.... :biggrin2:
pss pisze:Tylko by to zrobić z Lexusem to już trzeba mieć skilla
Trzeba mieć skilla i chęci...
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

pss pisze:Tylko by to zrobić z Lexusem to już trzeba mieć skilla
Trzeba mieć skilla i chęci...[/quote]

Rozumiem, że nikt nie wie kto ma takiego skilla i chęci w PL....
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

Ze strojeniowcami to jak z tabelkami czyli teoria swoje a życie swoje... :biggrin2:
Tu jeszcze sporo marketingu dochodzi ze stronkami na fb, osiągnięciami i furami na placu... a potem jak przyjdzie ogarnąć konkretne tematy idące w jakość jazdy a nie same tabelki i wykresy na hamce to temat się urywa... czyli ma tu pan drogę do bramy a potem się nie znamy... :mad:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

Ja tam jednak radzę zmienić auto. Jest cała masa samochodów, które mają więcej mocy lub/i lepiej przyspieszają z miejsca itp

Osoba która założyła ten wątek, zrobiła chip'a w IS200t (po drodze wyszła chyba potrzeba modyfikacji dolotu) a i tak zrezygnowała z tego samochodu. Obecnie bardzo chwali sobie BMW. Cudów nie oczekujcie.

Pzdr
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

Dawid0ss pisze:Ja tam jednak radzę zmienić auto. Jest cała masa samochodów, które mają więcej mocy lub/i lepiej przyspieszają z miejsca itp

Osoba która założyła ten wątek, zrobiła chip'a w IS200t (po drodze wyszła chyba potrzeba modyfikacji dolotu) a i tak zrezygnowała z tego samochodu. Obecnie bardzo chwali sobie BMW. Cudów nie oczekujcie.

Pzdr
Tu się zgodzę w 100% :ok: Można rozważać jakiegoś softa pt. Podróż w nieznane ale raczej trzeba myśleć o zmianie auta na takie które spełni oczekiwania.
Amg997
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, o 17:16
Model Lexusa: Lexus is200t
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Amg997 »

Czyli w Polsce nie ma nikogo kto ogarnął by temat chipsa w tym silniku ? Nie mówię o boxach
Mój plan to zmienić dolot na aem albo hps sylicon tube plus wkładka k&n i mały chips jak tu wcześniej ludzie piszą samochód nigdy nie będzie rakieta i nie ma być ale zawsze coś się poprawi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości