Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Post autor: kazekat »

Przyszedł ten czas ze mam trochę gotówki i czasu i chce zająć się powoli rdzewiejącymi tlumikami ale chce pokombinować tez coś z wydechem zeby było słychać w końcu te "fałosiem" w gs 430 mk2 z 2004 roku.
Przeszukalem wszystkie tematy i im więcej czytam tym zaczynam już sam nie wiedzieć co do czego...
Chce by w zakresie wolnych obrotów słychać było charakterystyczny dla V8 bulgot... :kawa:
Po doradztwie zdecydowałem się na zakup dwóch tlumikow przelotowych z kwasowki Ultera.
Ponoć ma to coś Dać, ale czytałem że są osoby które wymieniały koncowe na przeloty i twierdzą że w ogóle one nie podgłaśniają.
Mechanik który będzie mi spawal powiedział że jeśli będzie za cicho to usunie środkowe tłumiki, ale na ten temat również słyszałem opinie że to nic nie da.
Czytałem jeszcze o wycięciu kata ale z drugiej strony dużo pisze że moze wiazac się to z utratą momentu i mocy A tego bym nie chciał. No i w świetle prawa przy 4500obr z odległości 0.5m ma on nie przekraczać chyba 94dB bo nie chce zabrania dowodu...
Wiec jak to w końcu jest?
Czy wymiana samych końcowych tłumików pozwoli cieszyć się dźwiękiem nie tylko zestawem audio Marca Levinsona, Ale i V8 ? Lub co można jeszcze "bezpiecznie" wymienić/zmodyfikować?
Dodam że nie zależy mi żeby pół osiedla mnie słyszało ani straszyć ludzi na światłach. Zależy mi żeby zwracał dźwiękiem swoją uwagę no i przede wszystkim dla osobistych wrażeń słuchowych. :hobby:
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: DŻEJKU »

Na początek usuń srodkowe tłumiki czyli tzw. Rezonatory. Mimo niepozornego wygladu pełnią one dużą rolę w wyciszeniu i ta przerobka jest najtańsza i najprostsza w wykonaniu. Potrzeba Ci dwie rury 60mm o dlugosci ok 70cm.
Jesli dzwiek bedzie niezadowalajacy baw sie koncowymi przelotami, a tutaj masz caly wachlarz jakosciowo dźwiękowy, zaleznie od producenta tłumików.
Katów w ogole bym nie ruszał, no chyba ze chcesz robic kompleksowy a nie budżetowy układ wydechowy, wtedy mozna sie bawic w "ikspajpy" przepustnice czy inne diwajsy
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

DŻEJKU pisze:Na początek usuń srodkowe tłumiki czyli tzw. Rezonatory. Mimo niepozornego wygladu pełnią one dużą rolę w wyciszeniu i ta przerobka jest najtańsza i najprostsza w wykonaniu. Potrzeba Ci dwie rury 60mm o dlugosci ok 70cm.
Jesli dzwiek bedzie niezadowalajacy baw sie koncowymi przelotami, a tutaj masz caly wachlarz jakosciowo dźwiękowy, zaleznie od producenta tłumików.
Katów w ogole bym nie ruszał, no chyba ze chcesz robic kompleksowy a nie budżetowy układ wydechowy, wtedy mozna sie bawic w "ikspajpy" przepustnice czy inne diwajsy

A jednak środkowe... Końcowe i tak już kupiłem bo aktualne powoli rdzewieją i robią się nieszczelności
Umówiłem się z mechanikiem, że wymieni końcowe puchy a jeśli będzie za cicho to wstawi właśnie te rury zamiast środkowych.
Aha no i mam możliwość kupienia rury kwasówki 2.5 cala dość tanio plus do tego kolanka...
Ogólnie przy tłumikach będzie troche lepienia bo na łączeniu też coś puszcza więc od tłumika będą szły po 2 kolanka na stronę i trochę rury do wyprostowania plus zamiast środkowych
ALE... mechanik jakoś niechętnie do kwasówek podchodzi... powiedział że może dorobić ze zwykłych.
Zamierzam trochę tym autkiem jeszcze pojeździć więc chciałbym to zrobić w miarę solidnie żeby nawet później przy ew. sprzedaży nie było kilo rdzy na tym...
Co sądzicie? Warto rury i kolanka z kwasówki robić? Czy to jeden pies?
150zł w tą czy wewte nie zrobi mi jakiejś różnicy
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

TO jest to co chciałbym uzyskać.
https://www.youtube.com/watch?v=fHQM1_y338k
Setup 1
Czy jeśli zrezygnuje z x-pip'a to będzie podobnie?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: muzz »

potwierdzam.
same końcowe wiele nie dają.
mam przelotowe i prawie w ogóle nie słychać różnicy do serii.
mam od jakiegoś czasu aktywny wydech. otwiera się przed końcowymi tłumikami - to już daje więcej choć na wolnych obrotach i przy stałej prędkości do ok. 140km/h cały czas jest cicho.
głośno robi się w zasadzie tylko przy odpalaniu i przyśpieszaniu.
bez xpipe pewnie będzie chodził trochę "nierówno", trochę jak amerykańskie v8 - ale to może potwierdzą inni, którzy to testowali...no i może mieć trochę mniejszą moc choć pewnie nie będzie to jakoś mocno zauważalne...
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

Stare zdjęte...od góry były już mocno dziurawe.
Założyłem koncowe przelotowe Ultera i powiem że za głośne nie są fakt ale podczas dodawania gazu... dźwięk poezja... zdecydowanie powyżej moich oczekiwań. Sprawa ma się gorzej z wysokimi obrotami. Różnicy od serii praktycznie nie ma.  Słychać delikatny warkot ale to nie jest to :/

Dźwięk jest cudowny na wolnych przy dodawaniu gazu, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i po całym dniu jeżdżenia zaczynam chcieć ciut głośniej...
Zastanawiam sie wiec nad wycieciem tych środkowych.
Czy dźwięk straci na basie?
Ogólnie jest super ale przydałoby się delikatnie głośniej bo jednak w kabinie jest dobre wyciszenie i słychać tylko delikatne mruczenie.
Może na próbę wyrzuce te środkowe A jakby było bardzo źle to zamienię spowrotem.
Choć wolałbym zaoszczędzić...
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

https://www.youtube.com/watch?v=_Wt9bCMwkx8

Nagrywane z telefonu i ten „basik” na wolnych jest super.
Czy jak usunę środkowe rezonatory i wstawie rury, dużo się zmieni?
W kabinie dźwięk jest mocno stłumiony a z uchylonymi szybami nie będę cały czas jeździł.
Mam dylemat bo chciałbym trochę głośniej ale obawiam się że po tej modyfikacji przesadzę i będę wracał do poprzedniego ustawienia, a to są koszta…
No i nie chce by Panowie z Policji mieli powód do zabrania dowodu. Czy po wymianie nie będzie ponad normę?
Niebiescy w mojej dzielnicy i tak się nim już kilka razy interesowali :bor:
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: DŻEJKU »

Ja uważam, że jeśli zostawiasz wszystkie trzy katy to usuniecie rezonatorów nie spowoduje, że będzie zbyt głośny choć to mocno subiektywne, co dla kogo znaczy głośno lub czy dźwięk jest fajny czy nie...
Nikt Ci też nie podpowie jak to wyjdzie u Ciebie bo końcowe puchy teraz juz mają znaczenie i każda konfiguracja jest indywidualna.
Spróbuj i przekonaj się sam :ok:

A słuchanie wydechów na jutubie jest mało miarodajne bo dzwięki są zniekształcone i nie wyłapiesz poziomu decybeli, więc szkoda czasu na gdybanie, jak Ci mało to bierz sie za wycinanie rezonatorów :biggrin2:
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

Chyba masz rację.
Jadę właśnie wymienić i zdam relacje ;)
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

DŻEJKU pisze:Ja uważam, że jeśli zostawiasz wszystkie trzy katy to usuniecie rezonatorów nie spowoduje, że będzie zbyt głośny choć to mocno subiektywne, co dla kogo znaczy głośno lub czy dźwięk jest fajny czy nie...
Nikt Ci też nie podpowie jak to wyjdzie u Ciebie bo końcowe puchy teraz juz mają znaczenie i każda konfiguracja jest indywidualna.
Spróbuj i przekonaj się sam :ok:

A słuchanie wydechów na jutubie jest mało miarodajne bo dzwięki są zniekształcone i nie wyłapiesz poziomu decybeli, więc szkoda czasu na gdybanie, jak Ci mało to bierz sie za wycinanie rezonatorów :biggrin2:
Wszystko pewnie zależy od mikrofonu A to wiadomo... temat rzeka.
Ogólnie wiozłem dziś pare osób i żadna z nich nic nie powiedziala na temat wydechu. Więc chyba nie tylko mi sie wydaje ale w kabinie jest cicho dalej. Oczywiście starałem się nie dodawać gwałtownie gazu :biggrin2:

Usuwanie rezonatorów będzie jednak w piątek, więc trzeba zaczekać.
Kata nie chce wyrzucac więc tak jak będzie tak już chyba zostanie, ale liczę na te kilka dB Więcej.
I apropo "jutjuba" mysle ze porównanie tylko na tym samym mikrofonie i w tych samych warunkach ma jakikolwiek sens. A są i takie filmiki i ewidentnie widać że bez rezonatorow i kata dźwięk robi się "głęboki". Ale nie znalazłem porównania jeśli chodzi o wycięcie samych rezonatorow.
Jak waszym zdaniem, będzie jakakolwiek różnica w głośności po wycięciu ich? Bo są aż dwa :wink:

Ps. Wymienimy, pożyjemy, zobaczymy. :LEXUS:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości