(1uz-fe) FSO Fiat 125p

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
Dymis
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2014, o 11:48
Model Lexusa: IS
Skąd:: SBI
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: Dymis »

Dzieje się coś?
Awatar użytkownika
pawelmajewskii
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2014, o 09:16
Model Lexusa: 1uz-fe(FSO 125p)
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: pawelmajewskii »

Siema. Przepraszam że tak długo nie odpisywalem ale miałem dośc duże problemy i to nie związane ze zdrowiem ale chodzi o całą mase przygotowania do ślubu który bedzie 25.09.2015r. Niestety plany mojego fiacika troszke legły w gruzach a chodzi o to ze nie pojade nim do ślubu. Z pozytywnych rzeczy to FIAT 125P z silnikiem 1uz ITB POWSTANIE. tak troszkę od początku. Mój lakiernik/blacharz niby znajomy powiedział że to zrobi i gdy już termin wybijał niestety poszedl w CUG z alkoholem i jak to bywa zaczął mnie zwodzić że może za tydzień może za dwa a w ostateczności wcale się nie odzywał przestał odbierać telefony w domu nie mogłem go spotkać wiec pewnego dnia postanowiłem że szukam inną firmę która mi to zrobi i nie na odwal się tylko profesjonalnie a co za tym idzie również wzrost kosztów budowy FIacika, ale stwierdziłem że przy takim projekcie pieniązki schodzą na dalszy plan najważniejszy jest wygląd klasyka i zachowanie chodź w wyglądzie oryginalności. Po paru telefonach udało mi się znaleść odpowiednią FIRMĘ która początkowo ogladając Fiata nie byłą za bardzo przekonana tym projektem i wogóle możliwością jego wykonania. Kilka dni później dostałęm telefon od właściciela tej firmy ze po przemyśleniu i przeanalizowaniu kosztów gdzie w sumie za dużo nie zarobią na tym projekcie zdewcydowali się że go biorą i są na TAK. Ta informacja bardzo mnie ucieszyła. Od około miesiąca czasu samochodzik jest u mechaników (chodź nie wyrobie się na swój ślub) jest w trakcie pracy. Co do śilnika niestety wszystko zostało zrobione w sensie zamontowane trąbki itd. ale coś nas pokusiło i zdjeliśmy miske olejową gdzie niestety naszym oczą ukazał sie prawdziwy dramat czyli wał do roboty plus panefki też powycierane na wale porobiły sie juz wtarcia i niestety po paru dniowym obgadaniu stwierdziliśmy że nie ma co kupować nowego silnika i też nie wiedzieć co sie znajdzie wiec REANIMUJEMY ten co kupiłem wraz ze skrzynią biegów. Na obecną chwilę zdjęć nie posiadam i to jest tak GRUBO w skrócie co sie działo od około miesiąca czasu z :hobby:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: owczar »

W przypadku tego silnika nie bawiłbym się w remont- nikt nie złoży go tak jak fabryka i nawet odpowiednio eksploatowany silnik z przebiegiem 400kkm będzie bardziej pewny niż ten po remoncie.

W galancie siedzi pancerne V6, które zajechać można tylko nie zmieniając oleju lub nie pilnując jego stanu. Znajomy kupił auto, w którym po tygodniu odezwały się panewki. Mechanicy wymieniali je dwa razy- z tym samym skutkiem. Ostatecznie kupił drugi silnik i ma święty spokój od dłuższego czasu. Precyzja składania silnika, wyważania wału w japońskich autach, a szczególnie w tym silniku jest tak wysoka, że żaden warsztat nie jest w stanie tego zrobić tak samo dobrze.
Awatar użytkownika
pawelmajewskii
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2014, o 09:16
Model Lexusa: 1uz-fe(FSO 125p)
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: pawelmajewskii »

Witam w nawiazaniu do osob ktore sa zainteresowane projektem proponuje polubic i obserwowac firme na facebooku CYBUL RADICAL SOLUTION
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości