Gdzie wstawić strumienice

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gdzie wstawić strumienice

Post autor: klexus »

w 1995 roku miałem swoje pierwsze auto od tamtej pory nikt jeszcze nie robił mi analizy spalin:)
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Gdzie wstawić strumienice

Post autor: ghostmateus »

klexus pisze:w 1995 roku miałem swoje pierwsze auto od tamtej pory nikt jeszcze nie robił mi analizy spalin:)
Co do analizy spalin nikt jej nie wykonuje bo to jest jedna wielka porażka. :sarcastic: Dodatkowo katy niewiele zmieniają w wartościach NOx i całej reszty. Taki przykład miałem mercedesa E220 diesel kopcił, dymił (katów nie było bo wyrzuciłem), a przy badaniu spalin wychodziło na to, że bez problemu był wstanie przejść badanie techniczne. :ok: Nie mówiąc już o benzyniakach, które nie produkują tyle zanieczyszczeń co diesle. :kawa:

Inną bajką, którą chcą w prowadzić jak w Niemczech jest badanie czy katy są w ogóle zamontowane w pojeździe poprzez wpuszczenie kamery do wydechu i sprawdzenie go od środka. I wtedy będzie :lame: A badania techniczne, które powinny być przeprowadzone prawidłowo i zawierające wszystkie szczegóły to badania trwałyby co najmniej godzinę lub półtorej, a nie 15 minut.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gdzie wstawić strumienice

Post autor: owczar »

Robili Ci analizę spalin w dieslu? Hmm to ciekawe bo z tego co słyszałem to nie ma analizatorow do diesli na wyposażeniu stacji diagnostycznych.

Co do wyników z katem i bez też się nie zgodzę. Po wycięciu katow hc będzie zawsze poza normą. Co najwyżej zalapiesz się na euro2.

Kamera w wydechu to jakaś utopia. Jak miałaby zostać wprowadzona przez komory końcowego wydechu?
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: Gdzie wstawić strumienice

Post autor: jankess »

owczar pisze:Robili Ci analizę spalin w dieslu? Hmm to ciekawe bo z tego co słyszałem to nie ma analizatorow do diesli na wyposażeniu stacji diagnostycznych.

Co do wyników z katem i bez też się nie zgodzę. Po wycięciu katow hc będzie zawsze poza normą. Co najwyżej zalapiesz się na euro2.

Kamera w wydechu to jakaś utopia. Jak miałaby zostać wprowadzona przez komory końcowego wydechu?
hah moze odkrecaja sonde i wpuszczaja kamere xD

mi w Olsztynie mierzyl na przegladzie sklad spalin i wyszlo ze zdrowizna :D tylko to bylo na stocku przed uturbieniem, teraz to spalił bym ten jego czujnik xD


ps. nie ma sensu wydawac siana na zadne strumiennice.
This IS it
Robert-93
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 01:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: IRL
Kontakt:

Re: Gdzie wstawić strumienice

Post autor: Robert-93 »

ok a jeszcze jedno pytanie, nie do tematu ale myślałem o zamiance silnika ktora opcja byłaby lepsza beams 2000 czy silnik z GS300 jako że w różnica cen tych aut jest duża bo za zdrową altezze zapłaci sie od 2500e do 4000 i tez są takie co kosztują 6000e ale to z turbo już a GS sa od 950e do 2000e. robił juz ktoś taka zamiane?
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: Gdzie wstawić strumienice

Post autor: jankess »

poszukaj na forum, Riki zmienił silnik na 2jz o beamsie nic nie widzialem.
This IS it
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości