lexus is200 drift car?

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: ledziu »

A po co 1uz jak można włożyć 3uz który ma w serii to co 1uz po mini komressorku?
Koszt praktycznie ten sam bo i tak trzeba robić manual czy to będzie jz czy uz.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: Riki »

kuba000 pisze:witam panowie :D myślę nad zakupem anglika lexusa is200 do driftu powieważ chciałbym coś zacząć z tym sportem. Czy taki is200 z wolnossakiem jest odpowiedni na początek przygody? jeśli chodzi o modyfikację zawiasu itd. czy jest sens robienia lexusa? może ktoś podejmował się tego i wie coś na temat początkowych modów i ustawień? Dużo pytań ale cóż. sam posiadam lexusa ale jest mi go szkoda upalać bo jest za ładny :D
IS 200 w serii do driftu jest dobry ale na śniegu :biggrin2: sam miałem kiedyś taki pomysł żeby zrobić drift car z is 200 ale jak się bawić to grubo :ok: ja bym pchał 3uz mocy wystarczy na długo i będziesz miał bardzo dobry dół.Co do samej karoserii można ją sporo odchudzić, dywany ,wygłuszenia, szyber ,fotele ,boczki, Lexus nie należy do lekkich ale z doświadczenia wiem ze ma bardzo ciężkie wygłuszenia.
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: endrju1 »

Etam, da się bokiem polatać, trzeba tylko założyć z tyłu oponki 155 lub węższe, najlepiej łyse i poleci :)
A tak na serio, to bez znacznego zejścia z masą (is 200 to 1400Kg żywej masy) albo swapa, nie będzie niestety dawał rady w dłuższym poślizgu.
DNL
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2013, o 18:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: DNL »

Drift cara można zrobić ze wszystkiego jeśli ma się odpowiednio dużą ilość $$$ ;) A jeśli Twój budżet nie jest potężny to IS200 odpada. Sam się przekonałem, że drift IS'em to droga zabawa, przestawiłem już dwa krawężniki i za każdym razem musiałem wymienić zwrotnicę... mimo to dalej czasem naciskam TRC :zryw: Sam planuję kiedyś zainwestować w jakieś e36 do katowania, koszty utrzymania takiego auta są o wiele mniejsze.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: adamsky73 »

Ależ jesteście zacofani i nieobyci z współczesnymi możliwościami. Tylko V8 by ładowali. A o Easydrift nie słyszeli? Szkoda :biggrin2: W XXI wieku driftować można nawet przednionapędówką :dirol:
Polecam poszukać na YouTube filmików jak to działa
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: dS »

Wózkiem sklepowym też można, i to całkowicie za darmo :sarcastic:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: NappyBoy »

Wedlug mnie taki drift projekt IS200 to ciekawy pomysl bo ogolnie nikt nie robi . Czemu ? to juz koeldzy wypisali , stosunek masy do mocy , czesci , samochod raczej nie przygotowany w zamysle do takich wyczynow.

Turbo na 1g-fe . okej ja bede mial jakies 300Hp teraz , Jankess z forum ma pewnie z 320-340 i ostatnio ( zeszly weekend ) jak bylem u nich w Olsztynku latali sobie bokami .1 bieg malina , 2 bieg tez dobrze ale od dolu juz sobie srednio radzil . Moze jankess zajrzy w watek to sie wypowie juz konkretnie , odczucia kierowcy.

1g=fe + turbo to fajna sprawa ,na wyprzedzanie i elastyczna , kulturalna jazde + zaskoczenie dla TDI czy innych gamoni na Naszych ulicach :D


Ja bym robil swap na V8.

2jz ? hm worek siana , kolega buduje projekt ok 500 hp i juz wciagnelo to ok 20 k a sam jest mechanikiem i wszystko robi sam . jedynie czesci ktore tez po dobrych znajomosciach ma mysle znacznie taniej ;)


CHetnie bym zobaczyl is200 taki gruby drift projekt . zyczeni powodzenia !

:hobby:
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: baniaq »

ledziu pisze:A po co 1uz jak można włożyć 3uz który ma w serii to co 1uz po mini komressorku?
Koszt praktycznie ten sam bo i tak trzeba robić manual czy to będzie jz czy uz.
Ale 3UZ jest słabszy. Ma słabsze korbowody i tłoki, cieńsze ścianki w bloku i inne bajery. Do tego więcej elektroniki. Głowica jest lepsza, ale nie znalazłem info o hybrydzie bloku 1uz z głowicami od 3uz, choć zapowiadają się P&P.
Źródło: http://www.lextreme.com/3uzblock.html
Jak dla mnie, projekt do driftu nie skończy się na seryjnym UZ-cie. Trzeba złapać okolice 400KM, żeby dobrze polatać. Kumpel w e36 ma 3.0 v8. Starczyło na... tydzień. Teraz idzie w blok 4.0 + dmuchawka (buda coupe, a w furze są tylko 2 fotele i kierownica)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: endrju1 »

Właściwie spora część grubych projektów zaczyna się od tego, że ktoś komuś mówi, że tego się nie da zrobić, albo się nie opłaca, a później efekt miażdży.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: lexus is200 drift car?

Post autor: dS »

Do amatorskiej zabawy 300KM z 3UZ spokojnie starczy. M60b30, które zapewne siedziało w tym e36, ma nieco ponad 200KM wiec nic dziwnego że szybko było mało.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości