IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: Miłosz »

Carinus sterowniki już są rozpracowne , więc chyba da się już coś dłubać.

Car Lexus IS250 GSE20 2.5l V6 4GRFSE
Petrol 205 2013 DENSO 76F0085 896xx OBD

Car Lexus IS350 AWD
3.5l V6 2GRFSE
Petrol Hybrid
306 2013 DENSO 76F0085 896xx OBD

I inne lexy benzynowe/hybrydowe
https://magicmotorsport.com/pl/magpro2- ... -released/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: carinus »

Ledziu-nie obrażę się bo nie ma o co,jednak jestem "naocznym światkiem" że jednak dłubanie przy 1G,a może niedługo i przy 4GR,jednak coś daje.Nie mówię tutaj o kosmicznych osiągach,jednak już od 4 lat bezawaryjnie ten silnik daje mi radochę z jazdy.I chyba każdy z tego forum,kto ma uturbione 1G,nie powie że to "kicha". Potrzeba matką wynalazków i tak jak wcześniej pisałem,większe grono użytkowników IS250 wymusi opłacalność poprawy osiągów togo silnika.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ledziu »

carinus powtórzę Ci :biggrin2: że to co Ty zrobiłeś ma w 100% uzasadnienie czyli sam powoli wydłubałeś sobie totalnego softa. Więc jest tanio i bezpiecznie :biggrin2: Problem pojawiłby się jak trzeba byłoby skorzystać z firmy która za to chciałaby kasę bo już wtedy robi się górka w postaci efekt soft vs koszty.
Ale ok. ja już się nie rozpisuje... czas i tak wszystko udowodni... współczuję tylko tym co umoczą kasę na tych super "obcykanych" uturbieniach 1g i 4gr :ok:
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: Tomx »

ArtIS pisze:Może i coś powstało tylko po jakiego grzyba? Specjalnie zrobili 2 inne modele które są lepiej przygotowane do większej mocy. Nie tylko konie mechaniczne a także hamulce czy zawieszenie się liczy przy podnoszeniu mocy auta. Patrząc tez na wagę większości Lexusów zamiast modyfikować silnik wystarczy wybebeszyć wnętrze i już jest rakieta :D
Zawieszenie buduje się samemu to nie żaden problem. Hamulce też można zmienic/przeszczepić chociaż seria nie jest jakaś mikroskopijna. Co do wagi to fakt, są jebutnie ciężkie chyba nawet wybebeszenie srodka duzo by nie dalo :D
ledziu pisze:
Tomx pisze:Słaby do modyfikacji jest tylko i wyłącznie przez pieprzone ecu które jest ciężkie w modyfikacji. Sam silnik jest bardzo dobry i znosi spore wartości. Ludzie to uturbiają na świecie i bez zakucia latają na wartosciach bezpiecznych 320/440 przy boostach rzędu 0,7bara! Po prostu na 'fachu' znaja sie nieliczni i stad większosc nie ma pojecia.
Swojego czasu Arma opracowala uturbienie 4gr-fse i bardzo ladnie im to wyszlo. Swoje kosztowalo ale bylo przetestowane w 100%. Z produkcji zrezygnowala z uwagi na mala sprzedaz spowodowana jakby nie patrzec caly czas mala populatnoscia tego modelu.
A widziałeś, jechałeś, testowałeś... :doh: Nawet nie znasz ludzi którzy "masowo" tworzą te super projekty więc nie wiesz czy to jest marketingowa papka żeby dzieci się cieszyły czy ktoś podaje rzetelne wyniki dotyczące jakiegoś projektu... Już nie wspomnę o stwierdzeniu "bez kucia latają na 320/440" tia... i to w usa :laugh1: W tuningu przy wiedzy z USA to stwierdzenie ma znaczenie :crazy:

Arma przetestowała swoje turbo w 100% śmiechłem :laugh1:

Tak więc ECU jest problemem ale jednym z wielu ... :ok:
Osobiscie nie testowalem, swoje wnioski wyciagnalem z tego co przeczytalem, byc moze jestem w bledzie.
www. sklep.selected.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość