Tuning GS430 mk.II

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
tiger456
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2016, o 09:22
Model Lexusa: GS430 (EX GS300,LS430)
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: tiger456 »

I teraz macie najlepszą odpowiedź dlaczego znowu zacząłem ten temat, bo po prostu nie ma żadnych odpowiedzi i dopiero teraz rozgorzała na ten temat prawdziwa dyskusja. Nie piszcie więc głupot... Jestem po różnych tuningach w Infiniti w VQ35DE i skoro tam dało się zrobić wiele rzeczy przy wolnossaku, to dlaczego tutaj ma sie nie dać... ds, jaka firma wykonywała wydech? Jestem zainteresowany taką modyfikacją, jak wygląda sprawa z codziennym użytkowaniem GS-a na tych rurach? Nie jest za głośno? Jak w trasie na autostradzie z prędkością np. 140 - 150 km/h?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: dS »

ledziu pisze:ds a sprawdzałeś przed montażem wydechu?
No jak będziesz u Przemka to daj sygnał sprawdzimy jak jedzie w porównaniu z serią :ok:
Przed nie miałem okazji sprawdzić bo wydech był zrobiony przed nabyciem go przeze mnie.
Auto stoi aktualnie u Przemka, m.in. przespawuje X'a bo stary wydawał dziwne dzięki. W poniedziałek pewnie będę go odbierał.

Wykres.
Obrazek
tiger456 pisze:I teraz macie najlepszą odpowiedź dlaczego znowu zacząłem ten temat, bo po prostu nie ma żadnych odpowiedzi i dopiero teraz rozgorzała na ten temat prawdziwa dyskusja. Nie piszcie więc głupot... Jestem po różnych tuningach w Infiniti w VQ35DE i skoro tam dało się zrobić wiele rzeczy przy wolnossaku, to dlaczego tutaj ma sie nie dać... ds, jaka firma wykonywała wydech? Jestem zainteresowany taką modyfikacją, jak wygląda sprawa z codziennym użytkowaniem GS-a na tych rurach? Nie jest za głośno? Jak w trasie na autostradzie z prędkością np. 140 - 150 km/h?
Przy wkręcaniu się na obroty jest głośno, przy jednostajnych obrotach w miarę cicho.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Tuning GS430 mk.II

Post autor: muzz »

Puszki z tylu są przelotowe?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: dS »

Nie zaglądałem do nich ale raczej tak.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: ledziu »

ds w poniedziałek mam rozwalony dzionek ale jak nie wyjadę to w tygodniu możemy się ustawić nocną porą gdzieś w pobliżu s8 :piwko:
tiger456 pisze: Nie piszcie więc głupot... Jestem po różnych tuningach w Infiniti w VQ35DE i skoro tam dało się zrobić wiele rzeczy przy wolnossaku
Na tym forum powinien być dział "głupot" tym zdaniem zajął byś pierwsze miejsce :biggrin2:

Jesteś na forach i co ???? Tuningowałeś ??? sprawdzałeś ??? Czy tylko czytasz i chłoniesz :biggrin2: :?:

Więc jak tego nie robiłeś to nie pisz że ktoś pisze głupoty bo jak na tą chwilę to jeszcze nikt nie udowodnił że jest lepiej w realu i na papierze...

Tak więc proponuję porównać wykresy:
Tylko zrób to dokładnie i sprawdź co się dzieje bez strojenia z przyrostami i ubytkami... km/Nm...
seria 3uz-fe
Załączniki
3uz-fe hamla seria.jpg
3uz-fe hamla seria.jpg (77.22 KiB) Przejrzano 4765 razy
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: carsik »

tiger456 pisze:I teraz macie najlepszą odpowiedź dlaczego znowu zacząłem ten temat, bo po prostu nie ma żadnych odpowiedzi i dopiero teraz rozgorzała na ten temat prawdziwa dyskusja. Nie piszcie więc głupot... Jestem po różnych tuningach w Infiniti w VQ35DE i skoro tam dało się zrobić wiele rzeczy przy wolnossaku, to dlaczego tutaj ma sie nie dać... ds, jaka firma wykonywała wydech? Jestem zainteresowany taką modyfikacją, jak wygląda sprawa z codziennym użytkowaniem GS-a na tych rurach? Nie jest za głośno? Jak w trasie na autostradzie z prędkością np. 140 - 150 km/h?
odpowiedź na forum padła milion razy. Zawsze jednak trafi się fantasta, który usiłuje poprawić krzywą momentu w ssaku. Może jakbyś miał dostęp do wałków z innymi krzywkami, może. Chociaż wątpię. 3UZ jest tak skonstruowany, że moment pojawia się fantastycznie nisko jak na wolnossaka.

Dalej pytam po kiego walca te naście KM więcej za sporo złotówek. Zwiększysz prędkość max. o 3km/h?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: ledziu »

carsik pisze:Dalej pytam po kiego walca te naście KM więcej za sporo złotówek. Zwiększysz prędkość max. o 3km/h?
To jest chyba najmniejszy problem większym jest brak pozytywnych odczuć które zapewnia Nm...

3uz był obrabiany i wydanie około 15k-20k zapewniło 315km (na emu) tylko że Nm się zmniejszył natomiast jego przebieg w górnym zakresie rpmów dosyć pozytywnie wyglądał co mogło dać lepsza jazdę ale dopiero przy wysokich prędkościach.

Więc jeżeli ktoś lubi wywalać kasę i do tego korzystać ze skrzynki delikatnie mówiąc z epoki kamienia łupanego :biggrin2: to droga tunów w sumie nie jest trudna :doh:

A jak ktoś chce coś poczuć to lepiej zainwestować w dobre lekkie felgi i w wywalenie gadżetów obciążających autko mody w 100% odwracalne i odczuwalne a jak ktoś chce poszaleć to zacząłbym od ogarnięcia skrzynki albo żeby szybciej zmieniała biegi albo założenia manuala co byłoby krokiem milowym w osiągach i pewnie wyszło by taniej niż spawanki.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, o 11:48 przez ledziu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: dS »

ledziu pisze: ds w poniedziałek mam rozwalony dzionek ale jak nie wyjadę to w tygodniu możemy się ustawić nocną porą gdzieś w pobliżu s8 :piwko:
Spoko, jak by co to pisz kiedy ci pasuje
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości