[IS 300] Turbo vs Kompresor

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

To czemu ludzie twierdzą, że ten automat wytzymuje jakieś 350-400KM jak nikt na niej nie uturbiał?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

dzadzar pisze:To czemu ludzie twierdzą, że ten automat wytzymuje jakieś 350-400KM jak nikt na niej nie uturbiał?
Bardzo dobre spostrzeżenie :ok:
To jest magia tuningu ...
Sprzedam Ci ciekawostkę jeszcze jedną wartością mocy w tuningu możesz sobie wytapetować pokój :laugh1: Ona ma tak mocno orientacyjne znaczenie że ja jak nie wiem kto stroił auto, jakie auto, gdzie był robiony pomiar to właściwie nie pytałbym w ogóle o moc.
Pomimo tego że jestem uzależniony od tuningu :mad: uznaje to za jedną z większych moto ściem :ok:

p.s.

Wytrzymałość napędu podawaj w Nm... gdzie też jest nie do końca wszystko oczywiste bo jedne auto będzie miało 650Nm przy 3,4rpm i ogoli tryby w skrzynce a drugie będzie miało przy 5,5rpm i pojedzie :ok:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:
dzadzar pisze:To czemu ludzie twierdzą, że ten automat wytzymuje jakieś 350-400KM jak nikt na niej nie uturbiał?
Bardzo dobre spostrzeżenie :ok:
To jest magia tuningu ...
Sprzedam Ci ciekawostkę jeszcze jedną wartością mocy w tuningu możesz sobie wytapetować pokój :laugh1: Ona ma tak mocno orientacyjne znaczenie że ja jak nie wiem kto stroił auto, jakie auto, gdzie był robiony pomiar to właściwie nie pytałbym w ogóle o moc.
Pomimo tego że jestem uzależniony od tuningu :mad: uznaje to za jedną z większych moto ściem :ok:

p.s.

Wytrzymałość napędu podawaj w Nm... gdzie też jest nie do końca wszystko oczywiste bo jedne auto będzie miało 650Nm przy 3,4rpm i ogoli tryby w skrzynce a drugie będzie miało przy 5,5rpm i pojedzie :ok:
Dobrześ powiedział ! Placków mu dajta ! :dance3:
pobsky8
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Turzyn
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: pobsky8 »

A wiecie czy ktoś stroił pompkę na is200 a/t? Kluczyk pisał że to zajebiste rozwiazanie turbo z tym automatem ale czuję że to chyba delikatna ściema.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

pobsky8 pisze:A wiecie czy ktoś stroił pompkę na is200 a/t? Kluczyk pisał że to zajebiste rozwiazanie turbo z tym automatem ale czuję że to chyba delikatna ściema.
Tia, jak uczestniczyłem w odbiorze (byłem świadkiem)is300t automat jednego z naszych forumowiczów wystrojony u... tu i tam ;) to podczas pierwszej jazdy autor strojenia piał z radości a ja po 2kilometrach współczułem właścicielowi auta że będzie musiał tym czymś jeździć... :bye:

Ogólnie temat rzeka bo każdy ma inne granice tego co jest fajne a co jest nie fajne... :doh:

p.s.

Miałem 2jz-gte podkręcone z automatem od supry więc :down:
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

A jakieś szczegóły tego projektu? :D Projekt typu "Panie kto to Panu tak spie...."?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

dzadzar pisze:A jakieś szczegóły tego projektu? :D Projekt typu "Panie kto to Panu tak spie...."?
Jesteś z Otwocka i nie wiesz :biggrin2: :?:

A tak na poważnie to nie będę opisywać swoich przygód z tuningiem bo i tak potem jedyne co się liczy to pytanie "ile ma mocy"... :down:
Więc Ty sobie możesz pisać i pisać a i tak zawsze będzie że gdzieś w usa było 1000km za 1000 dolarów które jechało szybciej od vejrona mającego 1000km :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:

p.s.

Jak jesteś z WOTa to często sprawdzamy swoje autka więc możesz podbić... :biggrin2:
Chociaż aktualnie przetestowałem na swojej skrzyni następny mit i źle się to dla niej skończyło :angry:
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

Posiadaczem Lexa jest od początku czerwca i wcześniej jakoś się tym nie interesowałem, więc wiele lokalnych legend mnie zapewne ominęło :biggrin2: W tym momencie nadal gówno wiem o mechanice i tuningach ale przynajmniej się nie wstydzę przyznać :D Także jestem otwarty na każdą chęć podzielenia się wiedzą doświadczeniami itp. Daj znać na pw to się jakoś może złapiemy w otw. :)
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: rafael »

rafael pisze: bo jak za 8-10 tys. można wsadzić z dodatkami do 2jz małe turbo
No sorry, trochę herezji i pobożnych życzeń nie zaszkodzi, a temat drgną w dobrą stronę i po mimo paru :laugh1: i :doh: w końcu padły sensowne argumenty, że kompresor w rozsądnych piniondzach to nie ta bajka ... i trzeba zbierać na turbo graty albo .... fazerke na ten przykład
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: Damian91 »

I tak wg mnie pierwszym krokiem w stronę turbo powinna być konwersja na manual i zmiana hamulców... :fiu:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości