[is200] kompresor by tomekb

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: Damnian »

Nieskromna prośba- mógłbyś opowiedzieć jak widzisz podpięcie DET3 w IS200? Z tego co udało mi się wyczytać w internetach, to ludzie podpinali się pod obroty i MAP i to wystarczało, ale widzę że Ty będziesz decydowanie lepszym źródłem informacji :D
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: michalllw »

Z tego co pamiętam to Kisiel z Ecumaster ogarnił temat kompresora w is200 który miał osiągnąć 250 i z tego co pamiętam były jakieś problemy więc raczej 250 km może działać chwilę ale najlepiej niech on Ci napisze co o tym myśli ;)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

Damnian pisze:Nieskromna prośba- mógłbyś opowiedzieć jak widzisz podpięcie DET3 w IS200? Z tego co udało mi się wyczytać w internetach, to ludzie podpinali się pod obroty i MAP i to wystarczało, ale widzę że Ty będziesz decydowanie lepszym źródłem informacji :D
zawsze ale to zawsze zachęcamy do przeczytania instrukcji obsługi :) a w szczególności jeśli są to pierwsze kroki z urządzeniem ;) oraz zainstalowaniu klienta i pobawieniu sie nim na sucho wraz z instrukcją
http://ecumaster.com/pliki pliki do pobrania za darmo

z tego co zrozumialem siedzisz w LPG wiec rozumiesz rożne dziwne zależnosci w elektryce samochodowej i wiesz jak co dziala ;) wiec zagadnienia zawarte w instrukcji beda wrecz trywialne...
przeczytaj zarowno zwylego trybu det3 jak trybu fit.

od czego bym zaczal? od zrobienia emulacji przeplywomierza, oczywiscie po przyjeciu odpowiedniej skali mapy w stosunku do doaldowania jakie bedziesz osiagac, poprawnie wykonana konwersja to polowa sukcesu dalszej bezproblemowej jazdy..

zawsze mozesz podpiac det3 w trybie fit do silnika jak n/a i sie pobawic ;) podepnij sobie bez opcji modyfikacji zaplonu, jak ogarniesz paliwko to zaplon bedzie kolejnym krokiem

michalllw pisze:Z tego co pamiętam to Kisiel z Ecumaster ogarnił temat kompresora w is200 który miał osiągnąć 250 i z tego co pamiętam były jakieś problemy więc raczej 250 km może działać chwilę ale najlepiej niech on Ci napisze co o tym myśli ;)
z tego co pamietam skonczyly sie tam wtryski i samochod mial byc dostrojony, jednak na danym kolku ktore bylo nie dalo sie uzyskac takich wynikow :)
michalllw pisze:Czyli z ludźmi którzy ogarneli mojego Lexa ;)
pisałem Ci napisze i publicznie :) masz bardzo fajnego tego ISa, wrecz w nienagannym stanie :)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: michalllw »

Dzięki, napiszę skromnie :WIEM ;)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: Damnian »

Instrukcje juz czytalem, takze wszystko wyjdzie w praniu :D wlasnie co do mocy to gdzieś wyczytałem że do około 220-230km starczyły, na początek nie będę ryzykował, bo jak mi się wtryski zubożą to po silniku. A tak nawiasem- wie ktoś jaką wydajność mają ori wtryski? I ewentualnie co można byłoby wydajniejszego zapodać?
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: lexus155 »

Około 250km to ty osiagniesz na zwylkym kompie z black boxem oczywiscie. Wtryski co najmiej toyota zielone one sa do 250cc jak chcesz Det3 zakladac to pomaranczowe ponad 330cc. lub inne i regulator ciśnienia paliwa wraz z jego powrotem
Bart
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: carinus »

Praca silnika w trybie FI to porażka i wielka kupa.Bynajmniej potwierdza to przypadek naszego kolegi,ja na szczęście zdążyłem przejść na sterowanie paliwem przez seryjne ECU.Silnik na FI miał problemy z płynną pracą na niskich obrotach i utrudniony rozruch na zimno.Świnkę zatrudnić do korekcji zapłonu a paliwo pozostawić na pełnej sekwencji,bedziesz miał dodatkowo LP gdzie masz dodatkowe możliwości dobierania wtrysków i korekcji we wszystkich kierunkach.
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: lexus155 »

Kolego w trybie Fl czyli jakim? :)
Bart
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

carinus pisze:Praca silnika w trybie FI to porażka i wielka kupa.Bynajmniej potwierdza to przypadek naszego kolegi,ja na szczęście zdążyłem przejść na sterowanie paliwem przez seryjne ECU.Silnik na FI miał problemy z płynną pracą na niskich obrotach i utrudniony rozruch na zimno.Świnkę zatrudnić do korekcji zapłonu a paliwo pozostawić na pełnej sekwencji,bedziesz miał dodatkowo LP gdzie masz dodatkowe możliwości dobierania wtrysków i korekcji we wszystkich kierunkach.
nie uogólniał bym za bardzo ;)
kwestia dobrania poprawnych korekcji i konfiguracji to jedno a urzadzenie to drugie ;)
wszystko kwestia strojenia i wiedzy a nie urzadzenia :)

przwija się tu na forum znakomity warsztat tuningowy co stroi samochody ;) a mielismy "przyjemnosc" poprawiac po nich wiazke silnika do budowy ktorej urzyta została skrętka komputerowa :ireful3:
w poprzednim samochodzie miałem FITa i nigdy problemu z rozruchem na zimno ;) a i samochod spalal mniej niz na seryjnym kompie Toyoty :)
kwestia strojenia, konfiguracji i doboru korekcji ;) ot cała filozofia ;)
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: Damnian »

Ja też cały czas myślałem tylko o oszukiwaniu MAPa i podejrzewam że z tym sobie poradzi. Póki co poprzenosiłem gaz i zrobiłem miejsce na dmuchawkę. Mam nadzieje że do końca przyszłego tygodnia kompresor już zawiśnie.

Btw
@lexus155
Znasz może jakieś wartości zapotrzebowania powietrza seryjnego 1G-FE? bo tak czy siak na początek muszę dać na fabrycznych wtryskach i kolektorze i zebym nie miał problemu z uboga mieszanką na wyższych obrotach. Muszę dobrać jakieś sensowne przełożenie
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości