[is200] kompresor by tomekb

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: carinus »

GOLDI pisze:
nie uogólniał bym za bardzo ;)
kwestia dobrania poprawnych korekcji i konfiguracji to jedno a urzadzenie to drugie ;)
wszystko kwestia strojenia i wiedzy a nie urzadzenia :)

przwija się tu na forum znakomity warsztat tuningowy co stroi samochody ;) a mielismy "przyjemnosc" poprawiac po nich wiazke silnika do budowy ktorej urzyta została skrętka komputerowa :ireful3:
w poprzednim samochodzie miałem FITa i nigdy problemu z rozruchem na zimno ;) a i samochod spalal mniej niz na seryjnym kompie Toyoty :)
kwestia strojenia, konfiguracji i doboru korekcji ;) ot cała filozofia ;)
Dobrze wiedzieć że można coś z tym zrobić,jednak czy cała zabawa z dostrojeniem map jest na tyle trwała że pozwoli trzymać stabilnie mieszankę?Sonda wąskopasmowa wpieta w det-a wystarczy do nadzoru?
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

kazdy sterownik (nie liczac tych hiper nowych) opiera sie na podobnych zasadach. Mapa/mapy bazowe plus korekcje temperaturowe/cisnienie etc wlasnie od głownej mapy zeby zubazac, cofac zaplon, dolewac przyspieszac. Sonda waskopasmowa nie czyni nadzoru, jest to dodatkowy mozliwy element do podpiecia b osaignac mieszanke bliska badz rowna stachio w zakresach obrotow gdzie mozna zaoszczedzic nieco paliwa, nad kontrola czuwaja czujniki temp wody, przedewszystkim powietrza, baro plus map sensor (badz przeplywozmierz) czujniki stuku wciaz obsluguje seryjny ecu (przy det3)

nowe sterowniki nie ma czegos takeigo jak mapa bazowa a zakres wartosci w ktorych moze byc ok, cos jak funkcja autotune w EMU ;) ale to juz inny kawalek historii :)

przy det3 tnajwazniejsza sprawa to poprawnie zrobiona mapa konwersji maf'a, mapa ve jest juz stosunkow prosta do zrobienia. dosc trudne (bo czasochlonne) jest zrobienie korekcji temepraturowych. co niestety trwa kilka dni nikiedy. Det3 jak na swoje skromne możlwosci ze swoja funkcja FIT jest na prawde dobrym z tanszych rozwiazan, i da sie to wystroic na prawde dobrze, potrzeba tylko duza dawka cierpliwosci i czasu.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: carinus »

Sporo czasu potrzeba na dokładne ustawienie tego problemu.Dlatego nie miałem dostrojonego świniaka i sam jak zobaczyłem ile jest z tym roboty,to olałem sprawę i pozostawiłem wszystko do nadzoru dla seryjnego ECU.Nadal jednak nie skuszę się na przejście na FI,szkoda mi na to czasu żeby nieznacznie poprawić spalanie.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

carinus pisze:Sporo czasu potrzeba na dokładne ustawienie tego problemu.Dlatego nie miałem dostrojonego świniaka i sam jak zobaczyłem ile jest z tym roboty,to olałem sprawę i pozostawiłem wszystko do nadzoru dla seryjnego ECU.Nadal jednak nie skuszę się na przejście na FI,szkoda mi na to czasu żeby nieznacznie poprawić spalanie.
nie przekonam Cie ;) ale również i nie zamierzam ;) jednak plusów FI jest wiecej niż eco korzyści ;)
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: Damnian »

Halo halo.

Prace przy IS się posuwają- w skrócie- kmpresor który kupiłem miał już stoczoną szajbę, a co najlepsze po obliczeniach okazało się że wystarczy kupić koło od pompy wody i wytoczyć środek, następnie dokręcić do oryginalnego kółka pompy wody i jest to co chciałem- przy 6500 RPM, kompresor będzie się kręcił z prędkością 13800, czyli bliską max (14000). DET3 już leży kupiony, intercooler będzie FMIC- http://allegro.pl/intercooler-550x140x6 ... 67854.html jest idealny, wystarczy tylko przenieść chłodnicę oleju wyżej i dorobić mocowania. Teraz mam urlop także chwilowy przestój.
Teraz pytanie do GOLDI
Na tym filmiku idealnie widać sterowanie doładowaniem. Chciałbym rozegrać to w ten sam sposób- czyli za pomocą przepustnicy. Czy DET3 to ogarnie ? I jaka przepustnica byłaby najlepsza ?https://www.youtube.com/watch?v=6zKjp_OZN34
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

a jaki kompresor masz? z by-passem czy bez?
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: Damnian »

mam Eatona M62, bay-pass bedzie customowy, z nierdzewki
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

Obrazek

Obrazek

oczyiscie ze mozesz sterowac detem takim actuatorem.. jest to z reguly starowane pod/nad ciśnieniowo
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: Damnian »

No i gitara, dokładnie o tym myślałem. A jeszcze pytanko- każdą przepustnice można dostroić pod DET3? I Czy mógłbyś polecić jakiś konkretny model, tak żeby opis pinów był? Jeśli dobrze kombinuje będzie trzeba pod przepustnice dać +;-; sterowanie;czujnik TPS?
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] kompresor by tomekb

Post autor: GOLDI »

widze ze nie do konca rozumiesz o czym piszesz...

zastosuj sterowanie podcisnieniowe

Obrazek
det3 to nie emu ;) nie wymagaj od niego obslugi drive by wire ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości