[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: glowix »

Racechip - stale koresponduje z racechip, ja wczesniej krytykowalem i nic sie nie zmienilo wg mnie.

Na hamowni wyjdzie Ci ok, ale z jakiegoś powodu na drodze czujniki głupieją na wysokich obrotach. Jeździsz normalnie środkiem obrotów jest boost i jest fajnie i wierzę, że da się odczuć. Podobnie na wysokich obrotach na końcu jakby Ci ktoś 3 pasażerów nagle wsadził. Jak jedziesz z gazem w podłodze to czasy 0-200 powtarzalne o 3 sekundy gorzej. Jak masz kawałek autostrady to zmierz z boxem i bez 0-200, nawet ze stoperem, to nie apteka, do 200 różnica wyjdzie. Tylko 0-200 potrzebujesz kawałek więc dokładnie na tym samym odcinku, bo nawet mini wzniesienie będzie robić różnicę. Daj znać pls, może coś poprawili, a mi się nie chcą przyznać ;-)
Incubus
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 8 paź 2017, o 14:19
Model Lexusa: IS III
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Incubus »

Przeprogramowana skrzynia pracuje rewelacyjnie. Koniec z wcześniejszym zamulaniem. Jeżeli ktoś się zastanawia to różnica jest naprawdę duża. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Kriss1970 »

Gdzie robiłeś skrzynię ? jakie koszty
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Kriss1970 pisze:Gdzie robiłeś skrzynię ? jakie koszty
Po zdjęciu z hamowni to RR Tuning z Krk. Dzwoniłem tam, temat rozchodzi się o limitery, a nie o sam sterownik skrzyni. Generalnie idzie coś tam podziałać, czyli skoro właściciel jest zadowolony to strojenie daje rady.
Szkoda,ze moc początkowa. 220 KM XD . Jagodowytv z yt zabrał na chip kia stinger i wypluła 215 KM zamiast 255 XD. Po chipie miała gorsze osiągi, powietrze w dolocie cały czas powyżej 40st i limitery blokowały.

Czy ASO robi później jakiś problem jak ma się chipa? Czy łatwo jest go wykryć?
Dzięki
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2020, o 21:13 przez asmaxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Incubus
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 8 paź 2017, o 14:19
Model Lexusa: IS III
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Incubus »

Koszt strojenia z hamownią 1800zł.

Samochody japońskie na hamowni pokazują mniejszą moc ponieważ ta katologowa to moc samego silnika bez osprzętu.
Mój egzemplarz wykazał ok. 229KM.

Mnie nie zależało na podniesieniu mocy i robieniu z tego auta rakiety, bo to niemożliwe. Głównie przeszkadzała mi wolna praca skrzyni biegów czemu towarzyszyło 'wycie'. Szczególnie miało to miejsce podczas jazdy w korkach i duże opóźnienie podczas gwałtownego przyspieszania. Drugą ważną rzeczą było dla mnie zachowanie żywotności mechaniki auta bez narażania się na awarie przez zbyt wyżyłowane parametry.
Obecnie dzięki zmianie ustawień w oprogramowaniu skrzyni i silnika biegi zmieniają się płynniej, dużo rzadziej skrzynia się 'gubi' i mniejsze jest opóźnienie w reakcji na pedał gazu podczas np. wyprzedzania.
Auto w trybie normal moim zdaniem jeździ dużo lepiej niż wcześniej na sporcie, tyle że nie utrzymuje dłużej na danym niższym biegu tak jak to jest na sporcie. Generalnie jest dużo większa 'dynamika' podczas jazdy, której nie przeszkadza zmulona skrzynia. Każda osoba, która jeździła moim autem za kierownicą lub jako pasażer zauważyła tą zmianę i pytała się czy coś zrobiłem z autem.
Spalanie jest takie samo podczas spokojnej jazdy. Chcąc trochę poszaleć oczywiście wzrosło. Głównie to pewnie zasługa wcześniej włączającej się turbiny niż to miało miejsce na oryginalnych ustawieniach.
Czas pokaże jaki wpływ na auto ma taka modyfikacja. Na chwilę obecną przejechałem ok. 2000 km i auto nadal żyje ;)

Co do wykrycia ingerencji przez ASO. Przy zwykłym logowaniu się do komputera podczas np. przeglądu ponoć nie ma informacji, że taka sytuacja miała miejsce. Ja nie chciałem ryzykować i doczekałem końca gwarancji, a w boxy nie chciałem się bawić ponieważ zależało mi głównie na pracy skrzyni.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
niewyspany
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 23:25
Model Lexusa: GS 200T
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niewyspany »

Panowie macie może numer katalogowy zaworu podciśnienia turbo, tego po modyfikacji?
Awatar użytkownika
sikor44
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2018, o 19:24
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: ŁDZ
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: sikor44 »

Incubus pisze:Koszt strojenia z hamownią 1800zł.

Samochody japońskie na hamowni pokazują mniejszą moc ponieważ ta katologowa to moc samego silnika bez osprzętu.
Mój egzemplarz wykazał ok. 229KM.

Mnie nie zależało na podniesieniu mocy i robieniu z tego auta rakiety, bo to niemożliwe. Głównie przeszkadzała mi wolna praca skrzyni biegów czemu towarzyszyło 'wycie'. Szczególnie miało to miejsce podczas jazdy w korkach i duże opóźnienie podczas gwałtownego przyspieszania. Drugą ważną rzeczą było dla mnie zachowanie żywotności mechaniki auta bez narażania się na awarie przez zbyt wyżyłowane parametry.
Obecnie dzięki zmianie ustawień w oprogramowaniu skrzyni i silnika biegi zmieniają się płynniej, dużo rzadziej skrzynia się 'gubi' i mniejsze jest opóźnienie w reakcji na pedał gazu podczas np. wyprzedzania.
Auto w trybie normal moim zdaniem jeździ dużo lepiej niż wcześniej na sporcie, tyle że nie utrzymuje dłużej na danym niższym biegu tak jak to jest na sporcie. Generalnie jest dużo większa 'dynamika' podczas jazdy, której nie przeszkadza zmulona skrzynia. Każda osoba, która jeździła moim autem za kierownicą lub jako pasażer zauważyła tą zmianę i pytała się czy coś zrobiłem z autem.
Spalanie jest takie samo podczas spokojnej jazdy. Chcąc trochę poszaleć oczywiście wzrosło. Głównie to pewnie zasługa wcześniej włączającej się turbiny niż to miało miejsce na oryginalnych ustawieniach.
Czas pokaże jaki wpływ na auto ma taka modyfikacja. Na chwilę obecną przejechałem ok. 2000 km i auto nadal żyje ;)

Co do wykrycia ingerencji przez ASO. Przy zwykłym logowaniu się do komputera podczas np. przeglądu ponoć nie ma informacji, że taka sytuacja miała miejsce. Ja nie chciałem ryzykować i doczekałem końca gwarancji, a w boxy nie chciałem się bawić ponieważ zależało mi głównie na pracy skrzyni.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
hej @Incubus sprawdź pls privy ;)
Miro108
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2019, o 12:18
Model Lexusa: is
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Miro108 »

Incubus pisze:Samochody japońskie na hamowni pokazują mniejszą moc ponieważ ta katologowa to moc samego silnika bez osprzętu.
Mój egzemplarz wykazał ok. 229KM.
Jaki masz rocznik? Bo moj 2017 wersja USA pokazał na hamowni 239 i 350 nm. Ale pewnie hamownia hamowni nie równa.
A jesli chodzi o RR z krakowa to też do nich dzwoniłem i mówili ze zrobi tylko w mojej wersji czyli Usa, przyrosty mogą być mniejsze, bo na stany podobno szły bardziej rygorystyczne katalizatory. Polecają wywalić pierwszy katalizator i dać downpipe. I teraz pytanie bawił sie ktos w 200t z downpipe? Szukam po necie ale lex to nie Vag i downpipe nie kupisz na pierwszym lepszym bazarze osiedlowym :biggrin2: Ceny w usa okolo 500 dolców plus transport. Ewentualnie macie namiary na jakiegoś magika który go zrobi?
Incubus
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 8 paź 2017, o 14:19
Model Lexusa: IS III
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Incubus »

2016

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
oknw16
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 10 lut 2020, o 22:30
Model Lexusa: IS mk2 2.5 > rx400h
Skąd:: Wyszkow
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: oknw16 »

Panowie spala o wiele wiecej po modyfikacji ? (chipie)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości