[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

asmaxx pisze:
str.rafal pisze:Mirek z Vag-tune robił mi już wcześniej inny samochód, przez kilka lat nie miałem z nim problemu, druga rzecz to przy zmianie setupu samochodu zawsze możesz zrobić korektę softu, dlatego zmieniam chłodnice powietrza bo już przy seryjnym programie jest ciepło w dolocie, do tego wydech invidia q300 i korekta softu, dam znać co się udało uzyskać
To kibicuję. Mocy i wydechu. Wrzuć linka jak Ci się będzie chciało po jak gada. Na kiedy masz termin?
Lepiej umawiaj się na ustawkę i sprawdzenie a nie na filmiki :laugh1:
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Lepiej umawiaj się na ustawkę i sprawdzenie a nie na filmiki :laugh1:[/quote]

Super pomysł, ale raczej mało realny bo odległości i mała liczba użytkowników, ale czemu nie. Zapraszam na Śląsk :)
Można wypożyczyć racelogic, potestować, zrobić grilla. Brzmi już jak oficjalny zlot, ale jakby ktoś miał już jechać kilkadziesiąt i więcej km to czemu nie.
Niestety w Kato nie mogę namierzyć urządzenia do pomiaru bo już bym isa sprawdził , zapodał foto i filmik.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

asmaxx pisze:
Super pomysł, ale raczej mało realny bo odległości i mała liczba użytkowników, ale czemu nie. Zapraszam na Śląsk :)
Można wypożyczyć racelogic, potestować, zrobić grilla. Brzmi już jak oficjalny zlot, ale jakby ktoś miał już jechać kilkadziesiąt i więcej km to czemu nie.
Niestety w Kato nie mogę namierzyć urządzenia do pomiaru bo już bym isa sprawdził , zapodał foto i filmik.
No nie przesadzaj jesteście 100km od siebie czyli tyle co nic w kwestiach tuningowych tak nietypowego auta.
Jak zmieniałem set-up jednego ze swoich aut to żeby poczuć organoleptycznie to co planowałem przejechałem 200km.w jedną stronę i... stwierdziłem że się nie opłaca już nic dłubać. Czyli straciłem 300zł.na paliwo, flaszkę dla kierownika umówionego samochodu i pół dnia a zaoszczędziłem miesiąc dłubania i około 8-10k :ok:
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

No nie przesadzaj jesteście 100km od siebie czyli tyle co nic w kwestiach tuningowych tak nietypowego auta.
Jak zmieniałem set-up jednego ze swoich aut to żeby poczuć organoleptycznie to co planowałem przejechałem 200km.w jedną stronę i... stwierdziłem że się nie opłaca już nic dłubać. Czyli straciłem 300zł.na paliwo, flaszkę dla kierownika umówionego samochodu i pół dnia a zaoszczędziłem miesiąc dłubania i około 8-10k :ok:[/quote]

Masz rację, że chcąc wydać 8-10k to warto przejechać i całą Polskę. Jednak kolega z Opola ma już upgrade paru części poza chipem i wrażenia z jazdy będą raczej lepsze niż po samym sofcie. Ja nic więcej nie planuję dlatego w ciemno mogę jechać na program bo w ogólnym rozrachunku samochodu nie zbawi mnie już jakoś sam koszt zabiegu. Co nie zmienia faktu, że chętnie bym dał komuś z okolicy flaszkę za możliwość sprawdzenia czy ospałość i lag jest mniejszy po ;)) Jak coś to priv :zryw:
str.rafal
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2018, o 10:26
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: str.rafal »

Jak ogarnę cały setup u siebie to spokojnie możemy się umówić, części leżą i czekają na montaż, dam znać jak się z tym uporam
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

str.rafal pisze:Jak ogarnę cały setup u siebie to spokojnie możemy się umówić, części leżą i czekają na montaż, dam znać jak się z tym uporam
Fajnie jakby udało się szczególnie ze zmianą charakterystyki lagowej. Czekamy :ok:
str.rafal
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2018, o 10:26
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: str.rafal »

Po samym programie samochód wyraźnie chętniej jedzie, reakcja na gaz jest dużo lepsza, mam jeszcze czujnik podciśnienia od polifta, ale w aso toyoty nie zdążyli założyć, wymiana turbiny zajęła dwa dni robocze
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

Szkoda że poleciałeś z tym turbo tak szybko bo najpierw sprawdziłbym wsjo z abc-adłem turbolotowym a potem ewentualnie kombinował coś z hybrydami które jednak zakrzywiają wynik w stosunku do serii. Do tego raczej skorzystałbym z innej firmy co do hybrydy bo tu znowu jest temat rzeka...
str.rafal
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2018, o 10:26
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: str.rafal »

wykresów z serią nawet w tym temacie jest sporo, trzeba liczyć ok 230 km, temat wyboru firmy od turbo i innych podzespołów to indywidualna sprawa, niech każdy robi jak i gdzie chce...

kreski za jakiś czas pokaże, myślę jeszcze o downpipie i dolocie, ale nie wiem czy jest sens dla ok 20km brnąć dalej, może później jeśli znowu zacznie brakować mocy

póki co jest hybrydowe turbo, będzie większy cooler i wydech catback, zobaczymy ile wyjdzie
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

str.rafal pisze:wykresów z serią nawet w tym temacie jest sporo, trzeba liczyć ok 230 km, temat wyboru firmy od turbo i innych podzespołów to indywidualna sprawa, niech każdy robi jak i gdzie chce...

kreski za jakiś czas pokaże, myślę jeszcze o downpipie i dolocie, ale nie wiem czy jest sens dla ok 20km brnąć dalej, może później jeśli znowu zacznie brakować mocy

póki co jest hybrydowe turbo, będzie większy cooler i wydech catback, zobaczymy ile wyjdzie
To ja już się pogubiłem to w końcu masz ten wydech czy go nie masz ? Auto było strojone na hybrydzie po wydechu czy przed wydechem w rozumieniu wydechu pod hybrydę = odetkanie ? Jak sterujecie doładowaniem?
Pytam bo wcześniej wspominałeś o wydechu invidia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości