[IS200] pomiar "gleby"

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] sprężyny obniżające

Post autor: lukas78 »

Niezłe te springi - widać, że gleba konkretna.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] sprężyny obniżające

Post autor: doOh »

Wygladac wyglada niezle z przodu sprezyny naprawde ++ ale tyl jest o wiele za miekki ... jak dwie osoby wsiada to kolo sie chowa do 3/4 opony :D a ostatnio jadac bardzo wyboista droga przygrzmocnilem tlumikiem i teraz mi buczy w srodku czyt. wibruje :D
r7scott
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:29
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: [IS 200] sprężyny obniżające

Post autor: r7scott »

Wiem ile kosztują nowe takie sprężyny z ebaya z Niemiec, Angli, i z dostawa z USA dlatego napisałem że szukam używanych. Używałem tych marek w swoich poprzednich samochodach i nie narzekałem dlatego nie bałbym się ich kupić " z drugiej ręki"
Takie obniżenie jak na zdjęciach moim zdaniem może być zabójcze dosć szybko dla seryjnego amortyzatora, już nawet nie wspomnę ( nie obrażając nikogo) o cięciu seryjnych sprężyn, bo zawieszenie typu "diax" jest dobre dla golfa II, tym autem czasem uzyskuje się prędkości rzędu 200paru i powiem, że nie czuł bym się "komfortowo".

Wiem że ciężko będzie znaleźć taką używaną sprężynę (eibach. vogtland, h&R) ale jeśli jednak ktoś będzie zmieniał na gwint, chętnie dobiję targu i sprawdzę jak lex sie zachowuje na takim setupie
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] pomiar "gleby"

Post autor: michalm320 »

Poszukuję fotek IS200 obniżonego sprężynami Eibach Pro-Kit -30mm. Może ktoś na forum ma takie sprężyny?
Obrazek
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS200] pomiar "gleby"

Post autor: dead_beat »

ja mam -30mm ale nie pamiętam firmy, poprzedni właściciel mi mówił, ale jakoś mi uleciało
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: [IS200] pomiar "gleby"

Post autor: Oliwier »

Mam takie pytanie , nie znam się za bardzo na zawiasach jeszcze , jesli to bardzo głupie pytanie to przepraszam ;) mianowicie , tak siedzi moja 17 , 225/45 planowałem kupić -30 eibacha, ale zastanawiam się na tym fragmentem , czy ten wahacz a konkretnie trzpień też zejdzie niżej , do opony czy nie ?? bo mam tam już mało miejsca - 30 jesli by się zniżył to by było średnio .. Jak to wyglada u was ?

Obrazek
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS200] pomiar "gleby"

Post autor: jankess »

Jak dobrze zrozumialem chodzi o sworzen gornego wahacza i odleglość jego od opony?

Jeśli tak to : tu się nic nie zmienia jak opuszczasz bo to jako całość jest spięte z obu stron i niezależnie sobie pracuje góra dół.

Za to jak za bardzo opuscisz to ten że sworzń górnego wahacza (tylko od góry) może spotykać się na dużej nierówności czy dziurze z budą :)

Chyba że masz na tyle betonowy zawias że się prawie nie ugina to nie bedzie tego efektu :D
This IS it
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: [IS200] pomiar "gleby"

Post autor: Oliwier »

Dokładnie o to chodziło :D super :) dzięki wielkie
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] pomiar "gleby"

Post autor: WoznY »

Jeździ ktoś na JAMEXach z allegro? Jak to wyglada/zachwuje sie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości