[GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego

[GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Postprzez Lex » 26 kwi 2011, o 16:30

Mam zamiar wymienić org. tarcze na jakieś bydlaszcze w tym stylu , co proponujecie i jak się za to zabrać , czy org. zaciski będą pasiły na większe tarcze czy szukać całych kompletów do zaadaptowania
Obrazek
Lex

Re: [GS 300] Wieksze tarcze chamulcowe

Postprzez stachulex » 26 kwi 2011, o 16:59

do orginalnych zaciskow hamulcowych nie wrzucisz wiekszej tarczy.pozostaje wymienic zaciski z jarzmami na wieksze i automatycznie wrzucic wieksze tarcze albo kupic zestaw tarcz podwojnie wentylowanych-cos w stylu tych jakie pokazales na zdjeciu.tanie zestawy tarcz podwojnie wentylowasnych znajdziesz na amerykanskim e-bay.

przykladowy zestaw http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Lexus-GS300-98-05-F-R-Brake-Disc-Rotors-Ceramic-Pads-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem43a630fbdaQQitemZ290551036890QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories
nie wiem jakiej to jakosci,ale cena interesujaca
stachulex
Lex Driver

Model Lexusa: gs 300 mk1

Postprzez Ralfx » 26 kwi 2011, o 18:14

WIększej tarczy ni jak nie założysz na seryjnym zacisku.D2 racing i K-sport mają big brake kity to GS300 z tego co pamiętam. W takim zestawie dostaniesz zaciski 6-8 tłoczkowe, tarcze podwójnie wentylowane, klocki i przewody hamulcowe w stalowym oplocie. Nie wiem tylko jak pompa sobie radzi z obsługą czegoś takiego.
Ralfx
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez stachulex » 26 kwi 2011, o 18:22

Lex napisał(a):Mam zamiar wymienić org. tarcze na jakieś bydlaszcze w tym stylu , co proponujecie i jak się za to zabrać , czy org. zaciski będą pasiły na większe tarcze czy szukać całych kompletów do zaadaptowania
Obrazek

wszystko zalezy ile chcesz wydac na takiego moda
stachulex
Lex Driver

Postprzez klexus » 26 kwi 2011, o 18:40

tez przeszło mi to kiedyś przez myśl, ale zacisk i tarcza to nic, własnie chodzi o pompę która musi poradzić sobie nie z 4 tłoczkami na przodzie tylko z 8:( bo klocek jest duzo większy.
Mozna zaryzykowac ale musimy być pewni ze zatrzymamy samochód.
chyba za zaadaptować pompe z LS-a po 2004 roku tam mamy 4 tłoczkowe zaciski
klexus
Lex Master

Model Lexusa: GS 300

Postprzez Narf » 26 kwi 2011, o 18:47

moglby ktos poprawic temat?
ja mysle ze sprobowac nalezy kupic lepsza tarcze i lepszy klocek, w sensie lepszej jakosci, przydatne moga byc tez przewody w oplocie. wymiana na wieksze, to spore koszta...
Narf
Lex user

Model Lexusa: :)

Re: [GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Postprzez Ralfx » 26 kwi 2011, o 19:33

Narf napisał(a):moglby ktos poprawic temat?
ja mysle ze sprobowac nalezy kupic lepsza tarcze i lepszy klocek, w sensie lepszej jakosci, przydatne moga byc tez przewody w oplocie. wymiana na wieksze, to spore koszta...

oczywiście jest to też rozwiązanie, moża kupić tarcze podwójnie wentylowane i sportowe klocki hamulcowe z najwższej półki oraz przewody w stalowym oplocie i efekt bedzie podobny
Ralfx
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez stachulex » 26 kwi 2011, o 20:26

Ralfx napisał(a):
Narf napisał(a):moglby ktos poprawic temat?

oczywiście jest to też rozwiązanie, moża kupić tarcze podwójnie wentylowane i sportowe klocki hamulcowe z najwższej półki oraz przewody w stalowym oplocie i efekt bedzie podobny

Lex, mysle ze najlepsze rozwiazanie w twoim przypadku to tak jak pisza chlopaki,podwojny wentyl,dobry klocek i przewody w oplocie-stahlflexy.
stachulex
Lex Driver

Postprzez michal_5000 » 26 kwi 2011, o 20:29

Wprawdzie jestem laikiem w temacie :LEXUS: , ale czy nie ma opcji po prostu zeswapować większych tarcz z zaciskami z innego (mocniejszego) modelu Lexa?
Sorry, że znów posłużę się przykładem BMW - ale np. w słabszych E38 można zamienić taki zestawik z modelu 750i - i różnica jest naprawdę duża. A pompa hamulcowa jest wręcz ta sama w najsłabszym i najmocniejszym modelu - więc należałoby sprawdzić czy tak samo nie jest w rozważanych Lexach.
michal_5000
Lex user

Model Lexusa: GS 2nd gen

Postprzez legato97 » 26 kwi 2011, o 20:35

Da sie :biggrin2: , Ralf ma w SC hamule LS400, temat z dokladnym opisem i fotkami tez jest.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Następna strona

Powrót do Tuning mechaniczny