[GS MKI] HEBLE

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

[GS MKI] HEBLE

Post autor: ledziu »

Czy ktoś z Was ma za sobą przerabianie hebli w GS MKI ? Mam na myśli montaż zacisków z innego modelu :LEXUS: /toyota pod większą średnice tarcz.
Z tego co się orientuje są różne szkoły jedni mówią o zrobieniu zestawu z LS 400 drudzy z supry MKIV ale może ktoś coś wie więcej a nie koniecznie jest to powiązane z tymi dwoma modelami.......... :?:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS MKI] HEBLE

Post autor: Ralfx »

z supry zaciski są przeszło 2x droższe, to tyle ile ja sie orientuje w temacie, ja u siebie mam swap z LS400 ale niestety mój model to SC, jak bym mógł coś pomóc to pytaj
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS MKI] HEBLE

Post autor: ledziu »

Jaki masz rozmiar tarcz?
Z tego co się orientuje to były dwa rozmiary 296 i 315mm.
Jeszcze kwestia zacisków 2-tłoczkowe czy 4-tłoczkowe?

Chciałbym min 330mm z zaciskiem 4-tłoczkowym.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS MKI] HEBLE

Post autor: Ralfx »

Swap musi być jeśli dobrze pamiętam z LS400 96+ rok. Zaciski są 4-tłoczkowe, średnica 315mm. Mniejsza średnica czyli te co Cie nie interesują sa z starszych modeli. Hamulce z Supry są koło 1cm średnicy większe ale nieopłacalnie droższe. Ja zainwestowałem w najlepsze klocki i tarcze jakie sie dało żeby poprawić osiągi. Dodatkowym plusem swapa z LS jest to że mieści się felga 16" (nie każda ale mieści) a w suprze jest minimum 17.

Te 330mm i więcej o których piszesz to już przerost formy nad treścią. Dobre by było może do auta na tor. Mój zestaw z EBC potrafi z 1700kg masy i 18" felgami zablokować koła przy 200kmh. Większych prędkości nie próbowałem, ale wniosek prosty - starcza. Warunkiem było tylko wzorowe odpowietrzenie.

BTW. odsyłam do mojego tematu swapa w SC viewtopic.php?f=41&t=1059
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS MKI] HEBLE

Post autor: ledziu »

Dzieki za pomoc rozjaśniłeś mi temat teraz tylko zastanawiam się czy brnąć w aucie streetowym w wielkość tarczy czy zrobić tak jak Ty.
Sądzę że pójde Twoją drogą.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS MKI] HEBLE

Post autor: janasek »

Z tego co pamietam niedawno koles na supra-team.pl miał do sprzedania zestaw przednich zacisków z używanymi tarczami od Spury mk IV Twinturbo za 1600 zł.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Co do wiekszego hamulca do lexa, nie tylko gs, to napisze o firmie willwood...Dzis widzialem ten zacisk na aristo mk2, zupelnie nie warty ceny jak dla mnie. Wielka tarcza a klocki od yarisa ;) Ogolnie chodzi o to, ze ten hamulec zbiera polowe tarczy mimo jej rozmiaru. Ladnie to wyglada ale marnotrawstwo tacz ze hej. I zestaw nie jest za tani.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości